Kiedy padnie bateria

  • 4 Odpowiedzi
  • 907 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiedy padnie bateria
« dnia: Marzec 29, 2009, 18:23:51 »
Które dane z opisu technicznego nawigacji wskazują, że program nie padnie po całkowitym wyczerpaniu się baterii. Posiadam kilkuletniego EMPUSA , w którym to zawsze występuje. Wtedy mapę (AM) muszę instalować od nowa. Zdecydowałem się na zmianę urządzenia, ale już bez tej wady. Nie jestem fachowcem, a ze względu na różne opinie w sklepach proszę o pomoc.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Kiedy padnie bateria
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2009, 21:07:27 »
Problemem jest nie urządzenie, tylko sposób w jaki instalujesz Automapę. Jeśli chcesz ją mieć na stałe, nie wolno instalować programu w pamięci ram (jak to się dzieje na niektórych pocketach), a tylko i wyłącznie na karcie pamięci, bądź we flashu. Poza tym jeszcze jeden drobiazg - pasek Automapy na ekranie today (ekran podstawowy PDA) zniknie po każdym hard resecie (wyczerpaniu baterii). Wtedy trzeba sobie program uruchamiać z Start\Programs\File explorer (czy jakoś tak), przechodzisz na kartę pamięci i odpalasz albo Automapa EU.exe, albo ppcAm2003.exe. Oczywiście można sobie też ręcznie wrzucić wtyczkę ekranową Automapy po restarcie, na ekran Today, ale z tego co się orientuję, obecnie można doinstalować "wtyczkę odbudowy instalacji", która sama naprawi wszystko w wypadku hard resetu. Z nawigacjami PNA z WIN CE jest trochę inaczej, bo tutaj sam system zupełnie nic nie gwarantuje co do trwałości pulpitu po resecie. Wszystko zależy od metody odblokowania, bądź podstawienia. W każdym razie na każdym urządzeniu da się zainstalować Automapę tak, by padnięta bateria nie miała znaczenia..

Odp: Kiedy padnie bateria
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2009, 21:02:55 »
Witam,
Ja mam Empusa. Automapę mam na karcie i w przypadku wyczerpania baterii nie muszę jej od nowa wgrywać. To działa
                                                            pozdrawiam
                                                                     Kazik

Odp: Kiedy padnie bateria
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2009, 19:42:22 »
Dziękuję .Wszystko zrozumiałem.Spróbowałem przez kopię zapasową i działa. Szkoda tylko, że większość handlowców to nieucy albo , a raczej na pewno oszuści, próbujący za wszelką cenę sorzedać nowy towar.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Kiedy padnie bateria
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 28, 2009, 01:22:10 »
Mysle ze nie zawsze to oszusi - czasem po prostu nie potrafia odpowiedziec prawidlowo na nie do konca dobrze zadane pytanie :)

No ale od tego sa Fora, i niezawodny Angler22 :D
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..