Jaka nawigacja pod automapę?

  • 13 Odpowiedzi
  • 13291 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jaka nawigacja pod automapę?
« dnia: Listopad 02, 2012, 22:50:55 »
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze nawigacji. Do tej pory byłem szczęśliwym użytkownikiem nawigacji Navroad 560 BF ale przestał w niej działać ekran dotykowy, a naprawa jest nieopłacalna dlatego chcę kupić nową nawigację. Zależy mi na tym aby działała na platformie Windows gdyż posiadam Automapę ze starej navi. Nie zależy mi  na urządzeniu multimedialnym gdyż będę jej używał tylko i wyłącznie do nawigacji. Powinna być za to precyzyjna. Czytałem dosyć dużo recenzji i testów ale to co w jednym teście jest zachwalane w innym krytykują.
Co myślicie o nawigacjach Modecom, Blow? Czy nowe nawigacje firmy Navroad nie są już tak dobre jak starsze modele? Dzięki za pomoc

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2012, 09:47:28 »
Navroad 560 ma pewną zaletę - aktywny uchwyt. Tego nie dostaniesz w praktycznie żadnej nowej nawigacji (w tym i w Navroad'ach). Dlatego może warto się jednak zastanowić nad naprawą. Jeśli rozbity jest cały ekran (nie działa dotyk i nie widać obrazu) to cena będzie rzeczywiście wysoka, ale przy uszkodzonym dotyku nie jest tak źle (można go naprawić za ok 70 - 80 zł).

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2012, 10:24:17 »
W nowych Navroadach VIVO i LEEO (seria S/ST) jest aktywny uchwyt.

Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2012, 10:40:32 »
Nie działa tylko dotyk natomiast kontaktowałem się z serwisem Navroada i powiedzieli mi że do tego modelu nie można dokupić osobno panelu dotykowego gdyż występuje on tylko z wyświetlaczem (cena 200 zł). Jak wygląda sprawa z Navroadem Vivo st? Chodzi mi o wykonanie i sprawność działania samej mapy? Czy jest dokładna i czy nie tnie przy tej rozdzielczości?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2012, 10:55:35 »
Nieprawda - można wymieniać sam dotyk. Jeśli chcesz się coś więcej dowiedzieć w temacie, to napisz na PW.
Akubit - faktycznie, zapomniałem o VIVO i LEEO :)

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2012, 14:16:02 »
O navroadach strasznie słabo wypowiadają się użytkownicy:
http://www.euro.com.pl/nawigacja-samochodowa-gps,_NavRoad.bhtml

modecom święci triumfy - sam używam - ale chciałbym coś szybszego i działającego płynniej.
Może karta to usprawni - zobaczymy założyłem wątek:
http://pdaclub.pl/forum/nawigacje-pna-pnd-ogolnie/modecom-mx-2-freeway-jaka-karta/
ale jakoś nikt nic mi nie pomaga
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2012, 16:01:44 »
Leeo i Vivo na żywo nie widziałem, więc nie mogę się wypowiadać na ich temat, ale ostatnio miałem okazję pobawić się chwilę modelem Auro i rzeczywiście niewiele dobrego mogę o nim powiedzieć. Koszmarna czułość ekranu i marny obraz (oczywiście wszystko dzięki nieszczęsnemu panelowi z folii) i dźwięk przypominający skrzypienie kredy po tablicy. Zawsze uważam, że unikać trzeba przede wszystkim tych foliowych "paneli", bo ani to praktyczne (odbija światło jak w lusterko, rysuje się szybko), ani ładne. Z marnym głośnikiem zawsze można sobie jakoś poradzić (użyć transmitera, podłączyć przez minijack do radia), a z ekranem nie zrobi się praktycznie nic.

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2012, 19:32:29 »
Navroad Auro S też ma aktywny uchwyt i trochę lepszy ekran niż wcześniejsza wersja Auro. W wersji oprogramowania 3.0 dla Auro S uporali się z występującym problemem zaniku głosu oraz rozłączania BT. Dźwięk głośniczka dalej jest fatalny oraz jest zbyt jasne podświetlenie pomimo ustawienia go min., w nocy oślepia.
Ogólnie jest to przyzwoita nawigacja współpracująca z LiveDrive-em.
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2014, 15:35:41 »
Odnowię temat, bo moja nokia trafiła do krainy wiecznej nawigacji, a ja potrzebuję nowej. Mam ważną licencję Automapę EU pod windowsa, więc siłą rzeczy na taką platformę chciałbym kupić nową. No i teraz pytanie co wybrać z jasnym ekranem, współpracującą z LD, o ekranie minimum 5 cali. Czy Navroad Auro S2 będzie dobrym wyborem, a może warto zainwestować w coś innego?
Nie potrzebuję wodotrysków, byle nawigacja działała stabilnie, nie zrywała połączenia z telefonem, miała duży, czytelny ekran, niezły głośnik i nie była cegłą w rodzaju mojej starej nokii.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2014, 15:11:41 »

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2014, 21:10:58 »
Kurcze, dwie setki droższa nawigacja... w czym jest lepsza od wspomnianej auro tak po prostu, bo niewiele mi mówią techniczne opisy?

Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2014, 21:22:00 »
Cytuj
w czym jest lepsza

w vivo s6 lepiej widać obszary leśne i jeziora i ma większy akumulator

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2014, 21:54:34 »
aaa to mnie to nie dotyczy. Mnie potrzebna nawigacja do auta. Lasy, to moja praca, po jeziorach nie pływam... Nawigacja zaś podpięta jest pod zasilacz. Jak pisałem, mnie potrzebna nawigacja wyłącznie do auta. Wydaje się więc, że cena vivo nie odzwierciedla jej wartości dla moich potrzeb chyba, że źle rozumiem te obrazowanie lasów i jezior.

Odp: Jaka nawigacja pod automapę?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:13:46 »
Też przymierzam się do zakupu nowej nawigacji, więc pozwolę sobie podpiąć pod temat.

Jaka nawigacja na WinCE z ekranem ~5" będzie najlepsza?

Na papierze najlepiej wypada właśnie Navroad Auro S6. Ma 256 mb ram, gps + glonass, SiRF Atlas VI 800 MHz, aktywny uchwyt. Na papierze wygląda na ideał, ale czytałem wiele negatywnych opinii. Ludzie piszą, że ekran słaby, że głośnik słaby, że się wiecznie zawiesza i gubi sygnał.
Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się na jej temat wypowiedzieć, bądź polecić coś podobnej klasy?