Nokia 500 a film

  • 6 Odpowiedzi
  • 9544 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nokia 500 a film
« dnia: Styczeń 04, 2009, 01:44:25 »
Hej,

używam Nokię 500 i jest w instrukcji napisane, że odtwarza filmy. Nie wiem jednak w jaki sposób przygotować film, aby został odtworzony przez urządzenie. W instrukcji nie ma żadnego opisu jak go poprawnie przygotować.
Czy ktoś z Was próbował już to zrobić z powodzeniem?

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2009, 10:12:26 »
Jak każda nawigacja, także i Nokia z pewnością najlepiej sobie radzi z filmikami avi - czyli standard. Tyle, że aby film nie zajmował dużo miejsca i niepotrzebnie nie obciążał procesora dobrze jest go "przyciąć", do czego służy świetny i darmowy programik PocketDivxencoder. Dla Noki proponuję wybrać z opcji "home cinema", a następnie po wskazaniu pliku użyć opcji resize, tak by dopasować wymiar filmu do ekranu 480x272 (ustawić jak najbliżej tej wartości). Jeśli chodzi o jakość, to optymalna jest w granicach 10 (wtedy film 90 minutowy zajmuje ok 250 MB).

Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:37:23 »
Ok, w jakim katalogu nalezy umiescic tak uprzednio przygotowany plik. Probowalem wrzucic na karte do katalogu Video jednak odtwarzacz nie znajduje zadnego pliku.

Faktycznie jest juz ok, musi byc odpowiednie rozszerzenie wtedy mozna przegladac karte. Odtwarzacz zanim sie odpali skanuje pliki na karcie i pokazuje katalogi w ktorych sa odpowiednie pliki.
Dzieki angler22.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2009, 22:58:56 wysłana przez zanies »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2009, 22:43:00 »
Oj tego to już nie wiem, bo z Nokią nie miałem "przyjemności". Każdy normalny odtwarzacz na PNA bez trudu przegląda całą kartę pamięci, ale co wymyślili genialni producenci Nokii nie wiem. Możesz spróbować luzem na karcie i jeszcze sposobem rodem z PDA (katalog My documents). Upewnij się, że rozszerzenie pliku jest ok - może tu coś namieszałeś?

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:10:02 »
Kiedy uruchomisz odtwarzacz Filmow, pojawi Ci sie mozliwosc przeglodania folderow - wtedy wskazujesz, gdzie siedzi film... No prosciej juz nie mozna ;/

BTW, sugeruje SKONWERTOWAC film divx (VirtualDub) do rozdzielczosci natywnej ekranu nawigacji, czyli 320x240, z oryginalnej rozdziejczosci - odpadnie wtedy obciazenie procka na zmiane rozdzielczosci az 24 obrazkow na sekunde.. . Znaczy, divixy sie nie beda ciely :)

BTW-2: ale po odblokowaniu Nokii masz mozliwosc odpalenia najlepszego chyba odtwarzacza multimedialnego pod windows CE - TCPMP - odtwarza takze NAPISY pod filmami :)

Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:17:53 »
BTW, sugeruje SKONWERTOWAC film divx (VirtualDub) do rozdzielczosci natywnej ekranu nawigacji, czyli 320x240, z oryginalnej rozdziejczosci - odpadnie wtedy obciazenie procka na zmiane rozdzielczosci az 24 obrazkow na sekunde.. . Znaczy, divixy sie nie beda ciely :)
320x240 natywną rozdzielczością dla Noki 500? Specjalistą od Nokii to ja nie jestem, ale zawsze mi się zdawało, że przy rozmiarze ekranu 4,3 cala mamy do czynienia z rozdzielczością 480x272, a na takiej filmy przekonwertowane do 320x240 wyglądają nieszczególnie. O konwersji było zresztą już na początku wątku - virtual dub jest świetny, ale dla początkujących chyba jednak lepiej sprawdza się PocketDivxEncoder.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Nokia 500 a film
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2009, 20:38:20 »
Faktycznie, przepraszam, wg opsu http://www.ceneo.pl/1408944

Ekran dotykowy ,480x272 pikseli - wiec do takiej rodziejczosci sugeruje konwersje ;)

a program faktycznie kazdy jest dobry, jeden prostszy, dla ludzi ktorzy wola 'Małpologie"(kazda malpe mozna nauczyc trzech klikniec ;)  od wgryzania sie w opcje konwersji, a dla innych np. nalozenie filtru sharpen przy zmniejszaniu rozdziejczosci i ogladaniu na LCD jest po prostu niezbedne ;)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..