GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100

  • 8 Odpowiedzi
  • 2960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ipy

  • 11
GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« dnia: Luty 10, 2014, 12:49:30 »
Witajcie, jestem nowym użytkownikiem tego portalu. Kupiłem palmtopa z GPS Fujitsu Siemens Loox N100, aby używać go jako prędkościomierza postawionego na desce rozdzielczej samochodu.

Wcześniej miałem inne urządzenie do tego samego celu i używałem na nim programu GPSspeedo. Działało bardzo dobrze.

Z Fujitsu mam kilka problemów:

1. Program nie wyświetla menu- pojawia się ono dopiero po zmianie orientacji ekranu.
2. Menu bardzo ciężko rozwinąć- czasami trzeba klikać po 20 razy.
3. W menu nie widać, która opcja jest zaznaczona- np.: numer wybranego portu.
4. Najważniejsze: przy próbie włączenia GPS, otrzymuję komunikat błędu: GPS Module/ Could not open port! / Port may already be open

Czy ktoś z Was wie, jak zmusić program do poprawnego działania?

Pozdrawiam, Tomek
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2014, 13:18:35 wysłana przez ipy »

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2014, 14:56:39 »
Kupiłem palmtopa z GPS Fujitsu Siemens Loox N100, aby używać go jako prędkościomierza postawionego na desce rozdzielczej samochodu.
Tak z ciekawości - jaka jest przewaga takiego urządzenia na prędkościomierzem auta?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2014, 16:25:23 »
Po pierwsze- dokładność. Prędkość nie jest zawyżana, jak ma to miejsce w przypadku prędkościomierza samochodu. Po drugie- wygoda. GPS stoi sobie na desce rozdzielczej przy samej szybie. Nie odrywając wzroku od drogi, widzę wyraźnie, jak szybko jadę.

Udało mi się włączyć GPS na COM-ie 2 (ciągle wyświetla 0), 4 (zawiesza aplikację) i 6 (ciągle 0).

Poddałem się po kolejnej próbie rozwinięcia menu- po ponad 100 kliknięciach nie chciało się rozwinąć.

Czy ktoś z Was używa GPSspeedo? Nie wiecie, gdzie program chowa plik z ustawieniami?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2014, 17:19:19 »
Pewnie zapisuje ustawienia do rejestru po prostu... Problemy z menu wynikają zazwyczaj z użycia programów w wersji na Win CE na WM i odwrotnie (nie są całkowicie zgodne!). Sprawdź, czy masz odpowiednią wersję i czy przypadkiem nie dołączono do niej nieodpowiednich dll'ek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2014, 19:24:46 »
Po pierwsze- dokładność. Prędkość nie jest zawyżana, jak ma to miejsce w przypadku prędkościomierza samochodu.
http://pdaclub.pl/forum/pocket-pc-gps-ogolnie/tmp-197841/


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2014, 19:35:39 »
Zdarzyło mi się ładnych parę razy porównać prędkość na GPS z prędkością wyświetlaną na tablicy informacyjnej przy ulicy- zawsze była taka sama. Poza tym, jeśli widzę na ekranie liczbę "52" to jest to dla mnie czytelniejsze niż wskazówka prędkościomierza unosząca się nieco nad kreseczką "50".

W jeździe ciągłej MOIM ZDANIEM wyświetlacz GPS będący na wysokości drogi po której jadę sprawdza się o niebo lepiej niż prędkościomierz na który trzeba zerkać przez koło kierownicy. Ale nikogo nie namawiam na takie rozwiązanie- jestem tu z zupełnie innej przyczyny.

W jaki sposób pod Win CE mogę zajrzeć do Rejestru i gdzie mniej więcej szukać wpisów dokonanych przez GPSspeedo?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2014, 09:42:10 »
Dowolny edytor rejestru na win CE - np. TRE, albo edytor z poziomu PC (CEregedit) przy połączeniu Activesync (jeśli je masz).

*

Offline ipy

  • 11
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2014, 13:32:40 »
Zrobione. Należało ustawić port na COM4 i baud na 9600. Po chwili zmulenia program złapał satelitę i śmiga, aż miło. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: GPSSpeedo na Fujitsu_Siemens Loox N100
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2014, 16:08:27 »
Jeszcze tylko fotka mojego prędkościomierza w akcji ;-)