GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.

  • 8 Odpowiedzi
  • 1323 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« dnia: Grudzień 11, 2007, 13:57:45 »
W celach informacyjnych - gdyby ktoś nabył to (gps319) zmyślne chińskie urządzonko (pojawiły się ostatnio na allegro) i miał problem z odblokowaniem i instalacją programów, proszę pisać - chętnie pomogę. Sprawa nie jest bardzo skomplikowana, ale na urządzenie nie działają żadne metody "z medionów", czy innych. W skrócie sprawa sprowadza się do pliku shell.ini na karcie pamięci.

Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2007, 00:51:37 »
Witam.
mam taki sprzęt który chciałbym odblokować.
Będę wdzięczny za pomoc. Tyle że sprawdziłem i na karcie która była razem w komplecie nie ma pliku
shell.ini - lub nie mogę go znaleźć.
z góry dziękuję i pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2007, 09:31:20 »
Witam.
mam taki sprzęt który chciałbym odblokować.
Będę wdzięczny za pomoc. Tyle że sprawdziłem i na karcie która była razem w komplecie nie ma pliku
shell.ini - lub nie mogę go znaleźć.
z góry dziękuję i pozdrawiam
Jeśli jest to faktycznie 319, to plik shell.ini musi się znajdować na karcie, bo bez niego nie działa "przycisk" navigation w głównym menu. Po włączeniu GPS'a masz niebieski ekran z 6 przyciskami : navigation, music itp tak?

Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2007, 21:50:53 »
witam
Na opakowaniu jest napisane "gps 319" - na urządzeniu są tylko chińskie znaczki
przeszukałem kartę i nie ma tam takiego pliku. Natomiast w pliku AutoRun.inf - który znajduje się
na karcie jest taki wpis:

open=RavMon.exe
shell\open=´ňżŞ(&O)
shell\open\Command=RavMon.exe
shell\explore=×ĘÔ´ąÜŔíĆ÷(&X)
shell\explore\Command="RavMon.exe -e"

pliku "RavMon.exe" też nie ma na karcie
więc może są one zapisane w pamięci rom
oczywiście gdybam gdyż jestem zielony w tym temacie.
niestety do urządzenia nie mogę się dostać - po podłączeniu do kompa łączy się tylko z kartą
czekając na pomoc pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2007, 09:20:14 »
Na opakowaniu jest napisane "gps 319" - na urządzeniu są tylko chińskie znaczki
przeszukałem kartę i nie ma tam takiego pliku. Natomiast w pliku AutoRun.inf - który znajduje się
na karcie jest taki wpis:
open=RavMon.exe
shell\open=´ňżŞ(&O)
shell\open\Command=RavMon.exe
shell\explore=×ĘÔ´ąÜŔíĆ÷(&X)
shell\explore\Command="RavMon.exe -e"
pliku "RavMon.exe" też nie ma na karcie
więc może są one zapisane w pamięci rom
oczywiście gdybam gdyż jestem zielony w tym temacie.
niestety do urządzenia nie mogę się dostać - po podłączeniu do kompa łączy się tylko z kartą
czekając na pomoc pozdrawiam
Z tego co widzę w Twoim przypadku wygląda to wszystko trochę inaczej, zapewne w związku z innym rozwiązaniem "nakładki". Są jednak cechy wspólne - choćby dostęp jedynie do karty z poziomu PC (tak jak w czytniku kart). Potrzebuję jeszcze kilka informacji o karcie dołączonej do urządzenia. Masz na niej jakiś program do nawigacji, który działa? Może jest na karcie katalog MOBILENAVIGATOR ? Wszystko sprowadza się do znalezienia sposobu, na uruchomienie podstawionego pliku EXE (musisz go podstawić albo za plik uruchamiający nawigację, albo próbować autostartu). Acha - nie masz przypadkiem do niego płytki CD z firmwarem? U mnie na płycie jest tylko instrukcja angielska i nic więcej.

Dodane: Możesz spróbować metody uniwersalnej - w zależności od tego, jaki program nawigacyjny masz na karcie (z tego co wiem, 319 była rozprowadzana z Mobilevavigatorem, R66 i chyba TomTom), zastępujesz orginalny plik exe (wcześniej zrób kopię!) plikiem exe z archiwum : http://www.plikownik.pl/785605 . Oczywiście musisz mu nadać taką samą nazwę, jaką miał orginalny plik programu nawigacyjnego. Po takim zabiegu, zamiast programu nawigacyjnego powinien Ci się uruchoimić explorer (z chińskimi znaczkami jak na razie). Dalej jest już łatwiej. W razie czego możesz się też odezwać na GG (nr jest w moim profilu).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 09:55:06 wysłana przez angler22 »

Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2007, 18:01:14 »
Witam
Dzięki bardzo - po podmianie pliku "mobilenavigator.exe" pojawił się pasek windows
tak jak pisałeś z chińskimi znaczkami (na przemian z angielskimi).
i co dalej jak uruchomić nawigację, jak wgrać inną mapę np: automapę (oryginalnie była mapamap 3.)
jestem dozgonnie wdzięczny i pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2007, 18:39:27 »
Witam
Dzięki bardzo - po podmianie pliku "mobilenavigator.exe" pojawił się pasek windows
tak jak pisałeś z chińskimi znaczkami (na przemian z angielskimi).
i co dalej jak uruchomić nawigację, jak wgrać inną mapę np: automapę (oryginalnie była mapamap 3.)
jestem dozgonnie wdzięczny i pozdrawiam
Sprawa idzie w dobrym kierunku jak widać :) Teraz można zrobić kilka rzeczy :
Po pierwsze można oblokować pulpit, tak by wgrane na niego ikony pozostawały po resecie. Potrzebny będzie do tego edytor rejestru, którym musisz zmienić klucz HKLM\Explorer\Shell Folders\Desktop  wartość którą tam znajdziesz (czyli "\windows\*$$*%*) zastępujesz na przykład residentflash\pulpit . Teraz wszystkie ikony programów będą przechowywane w tym katalogu i nie znikną po resecie. Można zamiast grzebania w rejestrze użyć świetnej nakładki Sysinfo, która przechowa skróty do programów na pulpicie.
Można również pozbyć się chińskich krzaczków z systemu (w 90%), ale wymaga to użycia mortscripta i edycji rejestru. Jeśli chcesz sprzętu używać tylko do nawigacji, to nawet szkoda się bawić w zmianę języka.
Jeśli chodzi o instalację programów - jak wiesz Activesync nie działa z 319, ale praktycznie wszystkie programy można zainstalować z użyciem PC'ta. Automapa działa całkiem ładnie (wersja 3,9), chociaż niezbyt ładnie wygląda na ekranie landscape. Instalujesz ją bardzo łatwo - ściągasz wersję 3,9 z serwera, wraz z mapami 3w, następnie zamiast instalować na PC, po prostu rozpakowujesz pliki automapy (te pliki to są archiwa samorozpakowujące). To co rozpakowałeś w całości wgrywasz na kartę SD np do katalogu Automapa (zarówno pliki programu jak i mapy). Następnie do tego samego katalogu dogrywasz jeszcze pliki z "paczki" z linku http://www.plikownik.pl/110274 Potrzebna jest tylko jeszcze jedna operacja, a mianowicie skopiowanie pliku fax.bin z katalogu automapy do katalogu windows. Można to zrobić ręcznie (co jest niestety niewygodne) albo automatycznie z wykorzystaniem narzędzia Mortscript. Po skopiowaniu Fax.bin automapę można już uruchamiać i rejestrować mapy. Port GPS to com7 38400.
Jeśli masz chęć trochę "powalczyć" z Mortscriptem, to możesz z nim osiągnąć świetne rezultaty. Jest to taki "język skryptowy" dla PNA, który umożliwia kopiowanie plików, wyłączanie procesów i wiele wiele innych.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 18:42:25 wysłana przez angler22 »

Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2007, 01:07:07 »
witam
wszystko idzie w dobrym kierunku
jest pasek win. tylko gdzie należy zmienić by usunąć chińskie znaczki
i ciągle mam ikony nawigacji te które były przed odblokowaniem i nie da sie tego wyłączyć-
są uwidocznione ikoną w pasku zadań tak jak by był uruchomiony program
i co trzeba zrobić by mapa po otwarciu otwierała sie na całym ekranie (by chował sie pasek win)
z góry dzięki

PS na płycie miałem tylko instrukcję i to w krzaczastym języku

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: GPS319 (alias Navsoon 3775 i podobne) - odblokowanie.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2007, 09:55:35 »
witam
wszystko idzie w dobrym kierunku
jest pasek win. tylko gdzie należy zmienić by usunąć chińskie znaczki
i ciągle mam ikony nawigacji te które były przed odblokowaniem i nie da sie tego wyłączyć-
są uwidocznione ikoną w pasku zadań tak jak by był uruchomiony program
i co trzeba zrobić by mapa po otwarciu otwierała sie na całym ekranie (by chował sie pasek win)
z góry dzięki
PS na płycie miałem tylko instrukcję i to w krzaczastym języku
Krzaczków można się pozbyć tylko w jeden sposób, używając plików językowych MUI i odpowiedniego ustawienia rejestru. Wymagana jest także interwencja Mortsrcipta (ale wszystko odbywa się automatycznie). Postaram się przygotować odpowiednią "paczkę" programową do wykonania tego zadania. Mortscript zajmie się także zamknięciem procesów nakładki (tego co "siedzi" na pasku). Chowanie paska załatwisz kilkoma kliknięciami, ale dopiero w angielskim systemie (bo w chińskim ciężko znaleźć tą opcję). W razie bardziej szczegółowych pytań pisz na GG z profilu.