Cruser Alpha A50

  • 37 Odpowiedzi
  • 7685 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:10:07 »
Bezinwazyjne, mam na myśli całkowicie odwracalne po każdym resecie i nie zostawiające śladów. Jeśli dobrze pamiętam, to Alpha A50 pozwala na ustawienie ścieżki do "nawigacji" - w takim wypadku wystarczy sobie nagrać na kartę, lub nawet flasha odpowiedni skrypt, który zamknie menu fabryczne (shell'a) i uruchomi windowsowego explorera. W ten sposób masz w pełni odblokowane urządzenie, do następnego resetu - wtedy uruchomi się jak zawsze menu fabryczne. Nie mam pewności, czy rzeczywiście procesy menu są identyczne jak w Blow, ale w razie czego z Twoją pomocą mogę zmodyfikować skrypt. W załączniku masz najprostszy zestaw - spróbuj go wgrać na kartę (albo flasha) i ustawić ścieżkę "nawigacja" do CE\Start. Napisz, co uzyskałeś po uruchomieniu (czy jest czysty pulpit, czy może nakładka w tle została).

Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:30:39 »
Odpowiem nie pytany: szczegółową instrukcję i pliki do odblokowania znajdziesz tu: http://cruser.pl/pobierz_oprogramowanie_nawigacji.html

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 30, 2010, 12:38:48 »
Odpowiem nie pytany: szczegółową instrukcję i pliki do odblokowania znajdziesz tu: http://cruser.pl/pobierz_oprogramowanie_nawigacji.html
Ale z tego co widziałem, ten "loader" jest mocno niedopracowany, a drugi skrypt (ten w wince), który faktycznie przygotowywałem (tyle że na urządzenia BLOW), moze nie działać do końca prawidłowo na Cruser Alpha. Dlatego chciałem się upewnić.

Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:09:31 »
Proponuję, aby JB46 bardziej się zaangażował. W końcu to jemu zależy na odblokowaniu. Jako laik nie bardzo "czuję" jakie dodatkowe funkcje można uzyskać po odblokowaniu crusera. Wydaje mi się, że nie jest on tak całkowicie zablokowany jak inne nawigacje.
Wracając do poprzednich "problemów" to po skopiowaniu filmów i muzyki na pamięć wewnętrzną flash fabryczne odtwarzacze widzą je i obsługują. Nie wiem tylko dlaczego filmy odtwarzane są skokowo (procesor SiRF Atlas IV 500 MHz).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:13:23 »
Wracając do poprzednich "problemów" to po skopiowaniu filmów i muzyki na pamięć wewnętrzną flash fabryczne odtwarzacze widzą je i obsługują. Nie wiem tylko dlaczego filmy odtwarzane są skokowo (procesor SiRF Atlas IV 500 MHz).
A filmy w jakiej rozdzielczości wrzucasz? Miałem właśnie obawy co do rozdzielczości ekranu crusera i mocy "obliczeniowej" pod kątem grafiki. Przecież 800x480 to prawie 3 razy więcej punktów do wyświetlenia niż przy 480x272.

Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 30, 2010, 13:30:13 »
Trochę, a nawet bardzo zrobiliśmy w tym wątku bałagan. Jatro, JB46 i ja posiadamy nawigacje cruser sigma A50. Tytuł wątku to cruser alpha A50. Stąd te nieporozumienia. Cruser sigma A50 ma ekran o rozdzielczości 480x272, a film wrzuciłem żywcem z PC i jest (chyba) w rozdzielczości 1280x768 (lub zbliżonej, teraz nie mogę sprawdzić).

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 30, 2010, 17:09:58 »
Trochę, a nawet bardzo zrobiliśmy w tym wątku bałagan. Jatro, JB46 i ja posiadamy nawigacje cruser sigma A50. Tytuł wątku to cruser alpha A50. Stąd te nieporozumienia. Cruser sigma A50 ma ekran o rozdzielczości 480x272, a film wrzuciłem żywcem z PC i jest (chyba) w rozdzielczości 1280x768 (lub zbliżonej, teraz nie mogę sprawdzić).
Tak czy siak żadna nawigacja nie pociągnie filmów, w tak wysokiej rozdzielczości. Musisz je przekonwertować Pocketdivxencoderem na przykład. Rzeczywiście trochę można się zdezorientować, jak raz jest mowa o Alpha, a raz o Sigma. Nawet nie bardzo wiem, kto co ma, więc trudno wydzielać posty do innego wątku, ale pewnie docelowo trzeba będzie to zrobić.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Cruser Alpha A50
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2010, 16:16:50 »
Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie Alpha A50 - pytać, póki jestem w posiadaniu tego sprzętu chętnie pomogę. Ze swojej strony chciałem spytać Was - jak to jest z tymi filmami, bo osobiście nie udało mi się uzyskać choćby w miarę płynnego odtwarzania filmu w rozdzielczości około 800x480. Konwertowałem Pocketdivx'em oczywiście, ustawiając jakość od 10 do 80, rozmiar przycięty do 800x450 i tnie się niemiłosiernie (benchmark TCPMP pokazuje 50 - 70%). Coś mi się wydaje, że ten procek jednak jest za słaby dla takiego ekranu...