Clarion MAP360, WinCE NET 4.2 CORE; HR po odblokowaniu, to już nie problem :D

  • 3 Odpowiedzi
  • 8696 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam odwiedzających!

Po pierwsze, dziękuję za wszelkie rady, jakie mogłem przeczytać na Naszym forum. W szczególności podziękowania dla, Tom2130 :ok: Według przepisu postępując, zobaczyłem po raz pierwszy "gołe okienka" :mrgreen:

Po drugie, temat kieruję do tych, którym ciągłe odblokowywanie Clarion po HR znudziło się...

Więc zaczynamy  B) ...

... krótka historia (może Was nie zanudzę :ohreally:)

Pewnego razu.... i w końcu kupiłem w MediaM Clarion MAP360. W zestawie otrzymałem MapaMap i MobileMap. Było miło, czas gwarancji płynął...
Kiedy nadszedł dzień wybawienia (czyt. odblokowania po gwarancji), zaczęły się schody  :| :mad:
Z pomocą przyszły GOGLE, wtedy znalazłem właściwe forum :proud:

Odblokowałem dziada  :party:
Cieszyłem się, jak małe dziecko z okieneCEk  :E

... i kiedy przyszła kolej na kolejne odblokowanie po HR, żeby cieszyć się nową AM5.0.5  :| :O :terrified: ...

... pojawiły się pytania: Dlaczego? i Po co?

Na pierwsze odpowiedzi nie znalazłem tak szybko, jak na drugie. W zasadzie, po co mi odblokowany WinCE, skoro z niego nie korzystam, a jedynym powodem dla którego to zrobiłem, było zainstalowanie "lepszej" mapy? W tym samym momencie, odpowiedź pierwsza natychmiast się znalazła! Dlaczego ja głupi robię ponowne odblokowanie po HR?! Przecież trzeba zebrać fakty w garść i do roboty!

A teraz fakty:

(Od tego wiersza, wszystko co będzie napisane pod nim, będziesz brał na własną odpowiedzialność!)

Założenia:
Odblokowanie urządzenia, do wgrania "lepszej" mapy - tak (zrobione)
Używanie tylko map (bez zwracania uwagi na HR) - tak (do zrealizowania)

Spostrzeżenie 1:
Po każdym HR instalowana uprzednio AM istnieje nadal i po odblokowaniu działa prawidłowo.
Spostrzeżenie 2:
MobileMap jest na tyle mało dokładna na terenie Polski (za granicę rzadko wyjeżdżam - ale jaką granicę? Ok, poza terytorium kraju), że mogę śmiało o niej zapomnieć.

Działnia:
Na odblokowanym urządzeniu, z karty pamięci SD, kopiuję plik AM (zmieniam wcześniej nazwę z wce42Am.exe na clarion_2.exe) do pod katalogu "CLARION" w katalogu "MY FLASH DISK". Oczywiście pozwalamy na zastąpienie pliku o tej samej nazwie  :wink:

Robimy HR i cieszymy się z AM oraz prawie cieszymy z MM. Te dwie mapy są uruchamiane, tak jak w zamyśle ludzi z Clariona, z tą różnicą jednak, że po kliknięciu zamiast MobileMap.... uruchamia się AM5.0.5  :grin: :grin: :grin:
MM pozostaje bez zmian  :S

Spostrzeżenie 3:
Warto by było zmienić graficznie menu wyboru, żeby nie straszyło MobileMap, a cieszyło oko AM. Lecz, ja tego nie potrafię zrobić.

I to już koniec historii  :ohreally:

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Clariona Map360, oraz wszystkich zainteresowanych tematem.
Wojtek

Post Scriptum
Dla lubiących okienka podpowiem, że można zmienić funkcję przycisku MM na odblokowywanie Clariona (bez użycia komputera!)
... ale to już inna bajka  :santa:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 19:27:52 wysłana przez ssszmijka »

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Clarion MAP360, WinCE NET 4.2 CORE; HR po odblokowaniu, to już nie problem :D
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 00:40:35 »
Dzieki :) Sympatyczny, co najwazniejsze uniwersalny na tyle, by zastosowac ta sama idee w innych serwisowanych  urzadzeniach  i pomocny opis - szczegolne dla tych, ktorzy z uporem maniaka przeklikuja sie przez ikony explorera, by odpalic AM - zamiast palcem nacisnac jedna ikonke :D
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Clarion MAP360, WinCE NET 4.2 CORE; HR po odblokowaniu, to już nie problem :D
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2009, 00:14:11 »
No po prostu bajka... Nie wiem po czym cię Kolego całować... :proud:

*

miki78

Odp: Clarion MAP360, WinCE NET 4.2 CORE; HR po odblokowaniu, to już nie problem :D
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2009, 17:34:28 »
Witam.
Potrzebuje orginalny plik MP3Player.exe
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2017, 20:26:46 wysłana przez miki78 »