medion pna 465T - blue screen biosa

  • 6 Odpowiedzi
  • 3269 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emilkawa

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: medion pna 465t
medion pna 465T - blue screen biosa
« dnia: Lipiec 08, 2008, 13:58:40 »
Mam Takie coś.
Pożyczyłem koledze , który kompletnie nie znając angielskiego , jakimś cudem podczas uruchamiania sprzęta, wlazł do biosu (pokazałem mu tylko jak ominąć shella żeby widziec od razu pulpit) i wykasował to co było w środku. (najprawdopodobniej zrobił "format flash" z zakładki Other tools - choc to tylko moje przypuszczenie).
Efektem tego jest możliwość poruszania sie tylko po biosie a ja nie za bardzo wiem jak to ugryźć. w zakładce flashrom upgrade są takie opcje jak : wince by USB, wince by sd/mmc, uboot by USB i by sd/mmc ale nie wiem co wybrac i jakie pliki mu przygotowac ...ani skąd je wziąć :|
A zły jestem bo z niemałym trudem  udało mi się go odblokować i wrzucić automapę nie tak dawno... a tak fajnie śmigało .
Pomoc, Emilkawa :worried:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2008, 08:42:13 »
Jeśli faktycznie "kolega" skasował flasha, to jedynym wyjściem będzie wgranie romu na nowo. Jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że posiadasz Mediona, do którego rom jest powszechnie dostępny. Konkretnego linka Ci w tej chwili nie podam, bo nie mam w ulubionych, a dostęp do internetu po GPRS nie pozwala mi na zbyt wygodne surfowanie, ale wpisz w googlu MDPNA465 i firmware, to coś znajdziesz. Pamiętam, że wszystko było na jakimś niemieckim forum mediona, a jeśli chodzi o model PNA465, to do wyboru były dwie wersje Romu - jedna dla urządzeń ze złączem od spodu (takie dodatkowe, dość specyficzne złącze w dolnej części obudowy) i druga dla urządzeń złącza pozbawionych.
A jednak znalazłem - http://www.gopal-navigator.de/dload.php?action=category&cat_id=6  :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2008, 08:46:46 wysłana przez angler22 »

*

Offline emilkawa

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: medion pna 465t
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2008, 10:25:48 »
A jednak znalazłem - http://www.gopal-navigator.de/dload.php?action=category&cat_id=6  :)

Super , dziekuję za pomoc, z tym ze nie bardzo potrafie się doczytać po niemiecku - a jak wybieram na stronie ZIPa z interresującym mnie flashem to zamiast okienka do ściągania otwiera sie strona z opisem.

Moze ktos niemiecko języczny zechce zerknąć, proszę
Emilkawa

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:22:58 »
Pewnie trzeba by się zarejestrować na forum - bez tego linków pewnie nie zobaczysz (typowa praktyka).

*

Offline emilkawa

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: medion pna 465t
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2008, 01:20:28 »
minęlo parę dni .... (z niemieckim jkaos sobie poradzilem)
mam 4 pliki dla urządzenia bez złącza od dołu:




Wrucam je na kartę sd, wybieram w Biosie "wince by sd/mmc", a on do mnie że waiting ... i tyle
Jak po godzinie nacisne któryć z bocznych klawiszy to wywala ze upload terminated, press a key.

Przeszukalem sieć zeby znaleść uboot dla tego modelu i spróbować z opcją "uboot by sd\mmc" lub "usb" ale nie widze nigdzie dedykowanych do tego modelu . Czy to są pliki uniwersalne do pna?
A moze problem jest gdzie indziej?   

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2008, 08:34:11 »
Niestety nie jestem Ci w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi, bo nigdy nie wgrywałem romu do tego sprzętu - zazwyczaj albo automatycznie (po resecie), albo po wybraniu opcji o której piszesz w menu systemowym, rusza wgrywanie - zawsze jest jakiś wskaźnik postępu i informacja, czy się udało. Jedna uwaga - używaj małych kart pamięci <1Gb i formatuj je w fat (nie w fat 32, bo to czasem stwarza problemy!).

*

Offline emilkawa

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: medion pna 465t
Odp: medion pna 465T - blue screen biosa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2008, 20:02:45 »
mialem juz więcej nie próbować i oddać mega kumplowi (takie koło ratunkowe) bo moje wysilki i tak nie mialy sensu :-|. Pokazałem mu co robie i jaka jest reakcja sprzęta ... a on się zainstalował .PO PROSTU :grin: i to nawet nie z przygotowanej 1 GB specjalnie formataOWANEJ pod F16, tylko z 2gb ze starymi mapami.
Ktoś to wyjaśni? bez odpowiedzi ale dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam, Emnilkawa