Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?

  • 10 Odpowiedzi
  • 3400 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ipy

  • 11
Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« dnia: Marzec 03, 2014, 09:53:13 »
Witajcie. Poszukuję metody na to, żeby moja nawigacja, raz włączona, działała nieustannie przez powiedzmy 10-12 godzin, po czym sama się wyłączyła.

Po kolejnym włączeniu znowu działałaby 12h, itd.

Nawigacja  jest permanentnie podłączona do zasilania, więc w grę wchodzi pewnie zmiana czegoś w ustawieniach Windowsa (mam gołego 5.0) lub zastosowanie programu, który sam będzie wyłączał urządzenie.

Da się coś takiego zrobić?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2014, 13:54:01 »
To zależy, czy w tym czasie będziesz z urządzenia korzystał (np przyciskał ekran dotykowy). Jeśli tak, to żadne ustawienia CE nic nie pomogą (każde dotknięcie wydłużyło by czas o następne 12 h). Musiał byś zastosować jakiś prosty timer (być może da się to skryptowo zrobić).

*

Offline ipy

  • 11
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2014, 18:23:10 »
Dzięki za odpowiedź. Wpadłem na pomysł, jak uczynić moje urządzenie (jest to PDA skonfigurowane jako prędkościomierz w samochodzie) kompletnie bezobsługowym.

Podpiąłem mały zasilacz USB do lampki nad drzwiami kierowcy, kabel USB zasila PDA zamontowane w desce rozdzielczej.

Przekręcenie kluczyka w stacyjce powoduje załączenie zasilacza i automatyczne uruchomienie PDA. który ma  permanentnie uruchomiony program GPS Speedo na cały ekran. Tak więc włączanie odbywa się samoczynnie.

Po skończonej jeździe i wyjęciu kluczyka ze stacyjki, zasilacz USB traci napięcie i po 3 minutach PDA wyłącza się samo.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2014, 18:02:17 »
Witajcie ponownie. Zmieniłem ustawienia Rejestru- timeout wyłączenia na baterii, bez żadnego działania ze strony użytkownika na 10 sekund. Po tym czasie po zaniku zasilania zewnętrznego urządzenie powinno wyłączyć się samo.

Wyłącza się standardowo po 3 minutach.

Co zrobić, aby ustawienia z Rejestru "weszły w życie"?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2014, 23:23:52 »
Ustawienia rejestru dotyczą czystego Win CE - jeśli w tle działa nakładka (menu) fabryczne, to ono może w inny sposób reagować na zmiany stanu (ma swoje ustawienia).

*

Offline ipy

  • 11
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:08:47 »
Urządzenie mam odblokowane, działa bezpośrednio pod Windowsem, a mimo to zmiana w Rejestrze nie wpływa na funkcjonowanie systemu.

A może jest jakaś minimalna wartość, którą może przyjąć klucz timeout, poniżej której system wymusza standardowe 3 minuty?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:20:50 »
Nie wiem nawet - nigdy mi to nie było potrzebne. Jeśli zależało mi na wyłączeniu (np po odłączeniu ładowania) to używałem skryptu.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2014, 10:58:37 »
Czy możesz napisać nieco więcej o skrypcie wyłączającym urządzenie po odpięciu od zasilania?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2014, 22:19:41 »
Jasne - używasz mortscripta i jego funkcji ExternalPowered(). Podstawiasz ją sobie pod jakąś zmienną (np energia) i każesz skryptowi sprawdzać co 30 sekund (przykładowo - za często nie jest dobrze, bo niepotrzebnie obciążasz system). Jeśli wartość <>1, wykonujesz polecenie Poweroff(). Oczywiście można to załatwić na różne sposoby - to tylko jeden z nich. Skrypt oczywiście musi chodzić cały czas w tle.

*

Offline ipy

  • 11
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:06:23 »
Czy MortScript uruchomi swój skrypt automatycznie po ponownym podłączeniu zasilania i starcie nawigacji, aby po raz kolejny monitorować wyłączenie urządzenia?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Automatyczne wylaczanie urzadzenia po 12h- jak to zrobic?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2014, 13:19:37 »
Nie musisz go wcale zamykać (zatrzyma się przy ostatnim wykonanym poleceniu).
Oczywiście mówimy o uśpieniu nawi, nie pełnym wyłączeniu (wtedy musisz zastosować autostart).