Navix 07 - problem

  • 4 Odpowiedzi
  • 1317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Navix 07 - problem
« dnia: Marzec 05, 2009, 11:31:02 »
Witam, przegrzebałem już chyba cały net  i nic nie znalazłem :( Urządzenie tak jak w tytule, otóż, ładuje się tylko ekran powitalny i nawigacja się na nim zatrzymuje... Może by pomógł hard-reset, ale nie wiem jak go wykonać. Może ktoś zna odpowiedź. Z góry dzięki.

Pozdrawia
Grafet

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navix 07 - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2009, 12:47:05 »
Komunikacji z PC w trybie Activesync nie ma? Na tym "ekranie powitalnym" nie ma jakiś przycisków?

Odp: Navix 07 - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2009, 15:43:36 »
Komunikacji z PC w trybie Activesync nie ma? Na tym "ekranie powitalnym" nie ma jakiś przycisków?

Niestety, nie ma komunikacji z activesync, nie, na ekranie nie ma przycisków. Komp pokazuje "nie rozpoznano uradzenia" choć wcześniej jak był sprawny vista wykrywała go bez sterowników- activesync działał.

Pozdrawiam
Grafet

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navix 07 - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2009, 16:37:13 »
W takim razie faktycznie tylko odtworzenie rejestru Cię ratuje. Niestety coraz więcej urządzeń wogóle nie ma zaimplementowanej obsługi hard resetu i być może z navixem jest tak samo. W takim przypadku pozostaje wgranie romu na nowo (to też odnawia rejestr), albo skuteczna na niektórych urządzeniach metoda elektryczna (zwarcie jednej nogi pamięci flash do masy). Romu do Navixa chyba łatwo nie dostaniesz, a metoda elektryczna nie dość, że wymaga sporo pracy (rozkręcenie urządzenia, lutowanie), to nie jest skuteczna w 100% przypadków.

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Navix 07 - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2009, 01:04:58 »
...a sławne juz z Forów zwieranie dziewiatej nogi pamieci flash w mio moov bardzo czesto konczy sie uszkodzeniem pierwszego sektora tej pamieci - wtedy juz uklad nadaje sie niestety tylko do wymiany ;/

..a miesiecznie trafia do mnie kilka tak "doprawionych" urzadzen .. .
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..