Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu

  • 54 Odpowiedzi
  • 13229 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« dnia: Marzec 13, 2009, 07:35:07 »
Ma ktoś może dostęp do odblokowanego Aristo X800 i mógłby mi napisać, jak wygląda struktura katalogów na flashu? Próbuję zwalczyć X800 z Destintorem i taka informacja bardzo by mi się przydała..

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 02:19:03 »
Dziekuje Angler22 za nieoceniona pomoc w odblokowaniu tego urzadzonka! :D

Dla tych ktorzy jeszcze walcza, podpowiem:
\FlashDisk\GAMEgame1.exe :)

pozostale istotne na flashu:
\MediaPlayer\mediaplayer.exe
\SHELL\usbplugin, mainpage, infopage, clockpage i podobne smieci :)
\SlidePlayer\SlidePlayer.exe
\mobilenavigator\navigator.exe

enjoy! :)


Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2010, 21:35:52 »
Hejka
Widze ze to stary temat ... ale mam nadzieje ze sie ktos odezwie .. nadal mecze sie z tym urzadzeniem... do kompa podlacza sie tylko w trybie mass storage z karta SD.. na karcie tylko same mapy ... na pokladzie Destinator .. potrzebuje odpalic Automape i klapa :-(

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 21:45:42 »
Na szczęście angler22 czuwa :) A poważnie - muszę przyznać, że to jedno z bardziej wrednych urzadzeń. Reaguje tylko na bardzo nietypowy plik i to koniecznie CAB, ale jak ktoś się orientuje nieco w temacie, to może sobie poradzić. Najpierw spróbuj tego - jeśli zadziała, powinno włączyć komunikację Activesync - dalej to już pikuś. Jeśli nie zadziała, to spróbujemy inaczej. Rozpakowujesz na kartę i reset. Po uruchomieniu powinno zapytać update cośtam - daj yes.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 22:15:01 »
dzieki bardzo za szybka odpowiedz .. zainstalowalem ten . cab ale jak podlaczam teraz do kompa navi to wyswietla sie "  nie rozpoznano urzadzenia USB" - w menadzerze urzadzen wyswietla sie jako " unknow device" problem o kodzie 43. ...

Tak dla pelnej informacji powiem ze mecze sie z ta navi juz kawalek czasu ... pisalem nawet do Aristo, ponizej odpowiedz:

Cytuj
Jest możliwość zainstalowania AutoMapy, ale wcześniej konieczne jest
odesłanie urządzenia do serwisu w celu wymiany firmware nawigacji. Niestety
jest to płatna usługa.

Pytanie czy musze za to placic ?? wkoncu juz raz zaplacilem :D Pls o pomoc
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 22:36:56 wysłana przez spider26 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2010, 23:24:39 »
Ciekawe - na mojej wersji poszło z tego AS. Ale słyszałem o takich, gdzie faktycznie iść nie chciało, dlatego pisałem o opcji numer 2. Jeśli pozwolisz jutro wkleję Ci odpowiedni CAB, bo na dziś mam już dość :)

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2010, 23:45:58 »
Dzieki bardzo ...czekam na kontynuacje jutro ...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2010, 09:35:03 »
Jeśli dobrze "zdekodowałem" ścieżkę, którą zanotował  ΠΟΝΤΙΚΟΣ (sam sobie niestety nie zapisałem, gdzie kopiowałem, jak zwykle zresztą...), to podmienimy jedną z gier. Wstawimy explorera za game1. Przy okazji postaram się przywrócić "mass storage" skoro AS nie działał. Usuń poprzedniego CAB'a z karty i wstaw tego z załącznika. Jak się zainstaluje, spróbuj uruchomić gry (nie wiem ile ich jest i za którą się podstawi, więc sprawdź wszystkie :) ).

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2010, 15:22:38 »
Poszlo jak splatka ... mam dostepu do pulpitu Hurrra :D .. DZIEKI .. co prawda nadal nie laczy mi sie z kompemale to juz chyba nie potrzebne..
Mam pytanko nie masz jakiegos pulpitu i ewentualnie jak to zrobic zeby uruchamial sie po nacisnieciu nawigacja ?
Potrzebuje wrzucic tylko AM ...

P.S
Sciaglem od ciebie z chomika jakies menu ... ale nie wiem gdzie wrzucic zawartosc tego pliku ?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 15:48:13 wysłana przez spider26 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2010, 15:51:00 »
Wszystko da się zrobić - jak potrzebujesz tylko i wyłącznie automapę, to nawet nie trzeba grzebać w menu, tylko można ją podstawić za tą grę, którą już podmienialiśmy.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2010, 16:00:38 »
Angler dzieki ogromne ... nigdzie nie bylo mi wstanie pomoc ... a tu prosze .. chodzi :D Jak jestes ze Slaska to jade z flaszka :D
Mam pytanko masz moze jakies linki abym mogl cos poczytac na temat tego FICUpdateSHELL ... badz gdybym chcial wrzucic jeszcze tomtom ... jak zrobic jakies menu ??? Jeszcze raz dziekuje ci bardzo.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2010, 16:26:24 »
Nie ma co czytać - po prostu taką metodę (Eagle2Update...) na "upgrade" oprogramowania fabrycznego wymyślił producent. Tak się złożyło, że przypadkiem trafiłem na FTP producenta z plikami i chociaż dostęp był na hasło (więc nic się ściągnąć nie dało), to wystarczyło, że zobaczyłem nazwy plików i dalej już poszło. W tej chwili już nie musisz sobie tym zupełnie głowy zaprzątać - masz pulpit, dostęp do karty, więc możesz zrobić wszystko (tylko na kartę pliki trzeba wrzucać czytnikiem). Jeśli chodzi o menu, to możesz sobie wykonać dowolne, na sysinfo (proste w konfiguracji). Można zaadoptować coś z sieci, ale ostrożnie - bo często razem z menu są też dodawane różne skrypty, czy inne dodatki, które mogą zaszkodzić sprzętowi. Metoda z podstawieniem exeka za pliki na My Flash disk jest dość bezpieczna, pod warunkiem jednak, że podmieniasz pliki, które wywołują się dopiero z podstawowego menu (tak jak gry, przeglądarkę zdjęć itp). Z plikami atostartującymi (shell itp) trzeba bardzo uważać, bo można ukatrupić urządzenie. Tomtom na nawigacje PNA z WIN CE oficjalnie nie istnieje (nie ma go w sprzedaży), a "lewizną" na forum się nie zajmujemy. Proponuję zacząć zabawę z menu na podstawowej wersji Sysinfo (można sobie elegancko przygotować na PC, łącznie z testowaniem), a później zrobić skryptowo przekierowanie pod "nawigację" czy też drugą grę (to już jak będziesz chciał).
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2010, 16:32:06 wysłana przez angler22 »

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2010, 16:36:20 »
Dziekuje jeszcze raz .. Pozdrawiam

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2010, 23:10:25 »
Przepraszam, że odkopuje, ale jako świeży nabywca tej nawigacji chciałbym się dowiedzieć, czy tracę gwarancje kiedy zastosuje sposób opisany tutaj. Rozumiem, że jednak zachodzą zmiany we flashu nawigacji i jak coś się posypie to lipa.
Jeszcze raz przepraszam za odkopanie.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2010, 11:08:06 »
Wszystko zależy od podejścia Producenta. Ja uważam, że podmianka jednej z gier (a więc nie programu "samostartującego") na skrypt jest na tyle bezinwazyjna, że nie powinna mieć żadnego wpływu na gwarancję, ale oczywiście na upartego do wszystkiego można się przyczepić.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:02:45 »
wrzucam ten plik .cab na karte sd, reset i nic sie nie dzieje, to samo przy drugim pliku .cab co jest w tym temacie... co z tym poczac?

oczywiscie mam aristo x800 i oryginalnie wgrana automapa, ale wersja 5 a chce 6.5 i nie da sie...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:10:53 »
E no to przecież jak masz AM, to nie musisz nic kombinować. Po prostu instalujesz i działa. Opisane procedury są dla Aristo z Destinatorem.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:33:24 »
okazuje sie ze nie...

a wiec tak - zaktualizowac mapy na oryginalnej karcie sd nie chce (w czytniku), karta zabezpieczona przed kopiowaniem...

ale pomijam to bo chcialem automape EU a na 2GB karte nie wchodzi...
kupilem karte 4gb i wgralem automape eu 6.5 przez zytnik usb, zaznaczylem win ce 5, zrobilem 2 razy - raz bez zaznaczania niczego drugi raz z zaznaczeniem aristo x500 (bo x800 nie ma) - za kazdym razem blad jak klikam navigacja w menu aristo, jak wloze oryginalna karte sd z am 5.1 polski jest ok...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:36:20 »
A nie masz przypadkiem przestawionego suwaka "zabezpieczenia" na orginalnej karcie? Najlepiej zawsze aktualizować, wtedy nie ma problemów z wklepywaniem licencji itp.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2010, 14:44:22 »
suwak nie jest przestawiony, testowalem w obu pozycjach, ale i tak nie da sie zaktualizowac bo to karta 2gb a potrzeba wiecej na cala europe przy am 6.5

pozostaje wiec wersja z cukierkiem ale tej po zainstalowaniu na czystej karcie sd nie widzi aristo...

moze musze cos gograc? wrzucalem juz pliki i foldery z oryginalnej karty sd (wszystkie poza folderem auto mapy), podmienilem plik automapa eu.exe (wersja 6.5) do folderu mobilenavigator (oczywiscie ze zmiana nazwy) - nic nie pomaga.

engine.ini przerzucilem takze (jest od wersji aristo z automapa wiec nawet nie zmienialem jego wpisu) - wciaz nie dziala... jak klikam na navigacja w menu aristo to wyskakuje ze failed, ze nie ma plikow...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:55:51 »
Z tym modelem do czynienia nie miałem, ale sądząc po tym co piszesz, definicja ścieżki siedzi w engine.ini. Spróbuj go sobie podglądnąć na PC. Ewentualnie zrób kopię 1:1 orginalnej karty i wrzuć ją na inną. Później próbuj usuwać pliki i dowiesz się na co reaguje. Jest specjalna wersja AM 6.5 EU dla kart 2 GB, możesz ją pobrać ze strony Automapy.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:55:30 »
Witam.

Pozwolę sobie podczepić się pod temat.
Uruchomiłem sobie exlorera poprzez podmiankę Automapa EU.exe na CEDesktop.exe Nastepnie musiałem namieszać kasując coś lub przemieszczając pod Explorerem bo teraz  nic mi się nie uruchamia. Urządzenie wstaje, pojawia się menu fabryczne i po kliknięciu czegokolwiek zima - nic się nie dzieje. Czy można jakoś przywrócić 'fabryczną' zawartość pamięci?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Połączone: [time]Lipiec 26, 2010, 14:25:25[/time]

Nadal mogę odpalać pliki CAB Eagle2Update...   Czy dałoby się spreparować takiego CAB'a który przekopiowałby zawartość flash disku na kartę MMC? mógłbym wtedy porównać z zawartością urządzenia kogoś innego i wiedziałbym gdzie namieszałem.

Pozdrawiam  i z góry dzięki za odzew.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 14:26:23 wysłana przez mosfet »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2010, 16:27:30 »
Z automatu się nie da, ale można CAB'em spróbować odpalić explorera i z niego kopiować. Jak nie działa podmianka za którąś z gier, to można spróbować bardziej inwazyjnej metody z edycją rejestru (uruchomienie explorera w sekcji INIT).

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 26, 2010, 17:17:01 »
Podmianka nie działa. Z aplikacji 'chce' się uruchomić tylko przeglądarka zdjęć i ustawienia (jasność, głośność, kalibracja ekranu)

Bardziej zepsuć już się chyba tego nie da. Rozważam i tak wejście przez JTAG'a i zaczytanie stanu pamięci.

Jak wyglądałby taki CAB odpalający explorer'a z rejestru? Jeśli miałbym explorera to chyba już mam wszystko..z pomocą kolegów możnaby przywrócić pliki :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 18:16:22 wysłana przez mosfet »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2010, 22:15:12 »
Jak chodzi przeglądarka, to jeszcze ją można by wykorzystać! Poproś tylko kogoś z Aristo, by Ci napisał pełną ścieżkę do pliku exe przeglądarki zdjęć i ją się podmieni.

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:18:43 »
Tylko dlaczego pozostałe aplikacje nie chcą się otwierać.

Przeglądarka zdjęć to bodajrze \SlidePlayer\SlidePlayer.exe

Wczoraj zidentyfikowałem RS'a na złączce serwisowej wewnątrz urządzenia. Po podaniu zasilania zgłasza się nboot, ale nie wyświetla menu, pewnie jest zablokowany :( Chyba zaczynam skanowanie za JTAGiem, ale byłbym wdzięczny za pomoc przy próbie 'na podmiankę'. Rycie po pamięci zostawię sobie jak wyczerpią się opcje wysoko-poziomowe :) ..choć na tych znam się znacznie mniej niż na 'drutach' :)

Jak uda m się znaleźć JTAG'a to umieszczę rozpiskę, jak nie znajdę to dam lokację tego RS'a. Przydałby się prześwietlić płytkę i zobaczyć gdzie idą piny potrzebne do startu bootloader'a.


Pozdrawiam i dzięki.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:37:52 »
Czyli pełna ścieżka to :
\FlashDisk\SlidePlayer\SlidePlayer.exe.
Przygotuję Ci odpowiedniego CAB'a i wstawię przed południem.
Spróbuj - powinno działać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 10:20:07 wysłana przez angler22 »

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2010, 10:36:04 »
Dzięki wielkie! Jak tylko wrócę do domu, to przetestuję.


Połączone: Lipiec 27, 2010, 18:32:48
Niestety nic z tego :((

Dostaję komunikat

The file "Slideplayer.exe" was not copied successfully. Try again?"
[YES] [NO] [CANCEL]

Jak damy Yes to wraca do pytania, jak damy [no] lub [cancel] to prosi o kolejnego CAB'a

Przeglądarka zjęć dalej się odpala zamiast explorer'a...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 18:32:48 wysłana przez mosfet »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 27, 2010, 20:19:30 »
Hmm ciekawe, powinien chyba domyślnie nadpisywać, ale jeszcze sprawdzę w ustawieniach CAB'a.
Albo może jednak ścieżka jest niewłaściwa? Bazuję na tym, co napisane w drugim poście...
Spróbuj tego - zmieniłem kodowanie ścieżek:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2010, 20:24:50 wysłana przez angler22 »

Odp: Aristo X800 - struktura katalogów i plików na flashu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 27, 2010, 21:09:08 »
Niestety to sam :(

Może spróbować podmienić za clockpage?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.