Antena zewnętrzna

  • 4 Odpowiedzi
  • 911 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Antena zewnętrzna
« dnia: Kwiecień 03, 2009, 10:39:41 »
Witam,
jestem posiadaczem Empusa Royaltek RTW-1000. Chcę dokupić antenę zewnętrzną, ale nie wiem jaką i gdzie.
Pytałem w kilku pseudoserwisach, ale oni są nastawieni na sprzedaż nowych palmotopów. "Złomami się nie zajmujemy" - tak dają odczuć. Ja jestem z Empusa b.zadowolony. Zmieniłem auto i w nim gubi mi sygnał. Chcę wzmocnić sygnał używając anteny zewnętrznej.
 Bardzo proszę Szanowne Grono Fachowców o radę jaką antenę kupić i gdzie. Chcę by kochany sprzęt chodził "cacy".
                                                pozdrawiam
                                              Kazik Jaworski     

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Antena zewnętrzna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2009, 16:41:29 »
Każda antena z odpowiednim złączem będzie się sprawdzała - nie przejmuj się za bardzo danymi o czułości itp - ważne, żeby wtyk pasował. Do wyboru jest MCX i MMCX, z tym że w większości sprzętów instalowane jest właśnie w MMCX i z tego co się orientuję, takie właśnie złącze masz w Royalteku.

Odp: Antena zewnętrzna
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2009, 20:54:25 »
Dzięki "angler22",
Dziękuję za informację o antenie. Już wiem jaką kupić. Mam jeszcze jeden problem z RoyalTekiem RTW-1000. Otóż chcę wymienić akumulator na nowy. Nie wiem jak się dostać do środka urządzenia. Wykręciłem 4 srubki z tylniej ścianki, ale nie mogę jej zdjąć. Coś trzyma, sprężynuje. O czym zapomniałem ? co mam zrobić by dostać się do środka i wymienić akumulator. Może dla innych jest to śmieszny problem, ale ja nigdy nie rozbierałem takiego sprzętu i wszelkiego rodzaju podpowiedzi są dla mnie cenne.
                                  dziękuję za cierpliwość w czytaniu
                                                       pozdrawiam
                                                             Kazik

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Antena zewnętrzna
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2009, 21:34:05 »
Nie wiem jak to jest w tym konretnym modelu, ale większość tego typu urządzeń oprócz wkrętów ma również zatrzaski, dzięki którym obudowa lepiej się trzyma. Niestety trzeba samemu dojść, w którym miejscu są i jak je najlepiej "rozpiąć".

Odp: Antena zewnętrzna
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2009, 22:06:10 »
Dzięki "królu złoty",
rzeczywiście prócz 4 śrubek pokrywkę trzyma 6 zatrzasków. Po dwa na dłuższym boku i po jednym na krótkim boku pośrodku. Przy zdejmowaniu osłony trzeba uważać bo do niej jest przymocowany głośniczek.
Udało się !
                   jeszcze raz dzięki
                                      Kazik