Activesync po Bluetooth dla nawigacji.

  • 23 Odpowiedzi
  • 10721 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« dnia: Grudzień 23, 2009, 10:30:58 »
Jak się okazuje nie wszyscy wiedzą, jak zestawić tego typu połączenie, dlatego spróbuję w miarę dokładnie opisać, co i jak.
Potrzebne są :
- Odblokowana nawigacja na Win CE 5.0 (na 4.2 nie testowane), z włączonym Activesync oraz modułem Bluetooth.
- PC z obsługą BT - najlepiej na Bluesoleil (najbardziej przyjazne dla użyszkodnika oprogramowanie) i zainstalowanym Activesync.

Zaczynamy:
-Na odblokowanej nawigacji należy uaktywnić Bluetooth. Jak to zrobić, zależy od konkretnego modelu nawigacji. Przykładowo na Nawigacjach z procesorem MTK można wykorzystać programik mnjBTOnOff zamieszczony na forum, na urządzeniach opartych o Atlasa, trzeba uruchomić fabryczną aplikację Bluetooth (często umieszczoną w residentflash2\YFAP20). Trwają prace nad "uniwersalnym" programem włączającym moduł BT (Kolega Mnjacentymn nad tym ciężko pracuje), ale póki co jeszcze nie ma uniwersalnej metody.
-Przechodzimy do panelu sterowania (control Panel) i sprawdzamy, czy jest w nim dostępna kontrolka BT (Bluetooth device properties). Jeśli jest, uruchamiamy ją, jeśli nie ma - możemy skorzystać z "zewnętrznego" pliku (załącznik bthpnl.cpl).

-Naszym oczom ukaże się okienko podzielone na dwie części, z 3 przyciskami w środku. Nas interesował będzie najpierw przycisk Scan Device.

-Włączamy Bluetooth na PC, ustawiamy tak, by było "widoczne" - czyli "Discoverable".
-Wduszamy "Scan Device" na PNA i czekamy, aż zostanie wykryty komputer.

-W okienku po lewej, powinna się pojawić nazwa komputera. Może to być albo jedna "nieznana" usługa z pytajnikiem, albo częsciej kilka "usług" (czyli różnych ikonek) przy każdej z nich powinna być nazwa komputera. Nas interesuje usługa Activesync, czyli niebieskie kółeczko. Zaznaczamy je i wciskamy strzałkę ->, po czym na pytanie "authenticate" odpowiadamy YES i wpisujemy PIN (w tym momencie parujemy urządzenia). Po wpisaniu pinu na PNA, powinien się "ożywić" PC i też zapytać o PIN. Oczywiście podajemy ten sam :) Warto sobie zapamiętać, jaki port COM został przydzielony dla PNA (poinformuje nas o tym Bluesoleil na PC po wpisaniu pinu). Port ten ustawimy później w Activesync na PC, do łączenia.

-Jeśli usługa znalazła się już w okienku po prawej stronie, to znaczy, że jest dostępna. Trzeba ją jeszcze uaktywnić. W tym celu klikamy na nią (w prawym okienku) i z rozwijanej listy wybieramy Active.
-Wychodzimy z menadżera BT, ale zostajemy w panelu sterowania. Tym razem wybieramy PC connection i przycisk Change. Na liście połączeń oprócz USB powinno nam się pojawić Bluetooth. Wybieramy je.


-To już "prawie" wszystko. Teraz trzeba jeszcze "wywołać" połączenie w PNA. Robi się to uruchamiając program repllog.exe z windowsa (proponuję sobie wrzucić skrót na pulpit). Proponuję pierwsze połączenie zainicjować w takiej kolejności:

1. Na pc wchodzimy w Activesync Plik\Ustawienia połączenia i przy Zezwalaj na połączenia z stawiamy "ptaszka", a z listy portów COM wybieramy ten zapamiętany wcześniej, przydzielony przez Bluesoleil.
2. Nie potwierdzamy OK, dopóki nie mamy przygotowanego repllog.exe na PNA.
3. Jak już zlokalizujemy repllog.exe to tuż przed jego uruchomieniem potwierdzamy na PC wybór portu COM, a następnie w miarę szybko uruchamiamy repllog'a. Jak dobrze pójdzie, urządzenia zobaczą się od razu i zostaną połączone.
Jeśli nie zadziała za pierwszym razem, trzeba wyłączyć repplog na PNA (w jego okienku wybrać "cancel") i znów spróbować go uruchomić.
Metoda została sprawdzona na kilku modelach PNA (Medion 5430, Medion 470, Goclever 5010, Goclever 5066FMBT, Goclever 5065BT).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2009, 10:53:06 wysłana przez angler22 »

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2009, 15:25:04 »
Świetniaszczy temacik :) Dzisiaj to wyprubuje w aucie na radiu 2din :)
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2009, 16:00:36 »
Jasne - warto sprawdzić, ale radio może nie mieć wogóle "warstwy" sieciowej odpowiedzialnej za tego typu połączenia (to w końcu jednak głównie radio). 

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2009, 17:05:07 »
Jest i Bluetooth , jest i Wifi , jest i internet , więc to w pełni sprawny komputerek :)
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2009, 17:07:32 »
No to próbuj :) Do tej pory było sprawdzane z urządzeniami na Atlasie i MTK - nie wiem jak będzie np z Samsungami.

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:14:06 »
U mnie w panelu nie ma ikonki BT , a poza tym ten programik nie dziala BTonOFF.
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:35:37 »
Programik BTOnOff jest TYLKO na procesory MTK, z innymi nie działa. W takich przypadkach musisz uaktywnić BT fabrycznym programem i dopiero później odpalić menadżera z CE. Próbowałeś odpalić to co dołączyłem do instrukcji (BTHCNL.CPL)? Jeśli on nie działa, to jeszcze można spróbować Adeneo.

*

Offline MAd_MAX

  • ***
  • 406
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 Klub Polska
  • Sprzęt: Nokia 5200 8" zwijany ESAMOLED
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2009, 16:42:19 »
Próbowałeś odpalić to co dołączyłem do instrukcji (BTHCNL.CPL)? Jeśli on nie działa, to jeszcze można spróbować Adeneo.

Łehh no widzisz o tym zapomniałem :P Dzisiaj wieczorem zobacze  :)
HP Ipaq6515 --> MDA Compact --> SPV M3000 --> SPV M650 --> SPV M3100 --> Toshiba G900 --> Samsung Omnia 8GB --> Iphone 3G 16GB --> Iphone 4 16GB --> HTC Desire --> HTC Desire HD --> Dell Streak 16GB --> Samsung Galaxy Note , będzie na pewno :)

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2010, 18:25:09 »
Jak się okazuje nie wszyscy wiedzą, jak zestawić tego typu połączenie, dlatego spróbuję w miarę dokładnie opisać, co i jak.
A co takie połączenie daje?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2010, 18:27:34 »
A co takie połączenie daje?
Brak konieczności wtykania kabla + ewentualnie bezprzewodowy internet po BT (zasięg niezbyt wielki, ale zawsze coś).

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2010, 23:48:30 »
A co takie połączenie daje?
Brak konieczności wtykania kabla + ewentualnie bezprzewodowy internet po BT (zasięg niezbyt wielki, ale zawsze coś).
Tyle że urządzenia typu PNA nie mają przeglądarki internetowej ani klienta E-Mail, więc jak z tego internetu można korzystać?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2010, 09:13:45 »
Coraz więcej PNA przeglądarkę ma już w standardzie, a nawet jeśli nie, to można doinstalować IE, Mozillę czy Skyfire (wszystkie darmowe). Podobnie z pocztą - Npop działa wyśmienicie. No i zostaje jeszcze GGCE. Jak widzisz pełny pakiet :)

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2010, 11:26:43 »
@Paweł, przeczytałem ten wątek i zanim zabiorę się za zestawienie mam trzy pytania ?
Czy po zestawieniu tego połączenia nie skopie mi się połączenie:
1. BT - telefon
2. DUN - internet
4. MiploSync - AS
Jeżeli masz jakieś doświadczenie, to z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2010, 11:35:47 »
@Paweł, przeczytałem ten wątek i zanim zabiorę się za zestawienie mam trzy pytania ?
Czy po zestawieniu tego połączenia nie skopie mi się połączenie:
1. BT - telefon
2. DUN - internet
4. MiploSync - AS
Zrób sobie backup rejestru przez Activesync - w ten sposób zawsze możesz błyskawicznie wrócić do stanu początkowego.
W odpowiedzi na pytania :
1. Jeśli w nawigacji masz phonelinka (tego niestety nie wiem), to nic się nie powinno stać. Zresztą w razie czego po prostu ponownie sparujesz telefon z nawigacją i to wszystko. Najlepiej przy każdym parowaniu podawać identyczny PIN.
2. Dun fabryczny oparty jest o to samo parowanie, co phonelink. Jeśli zastosujesz identyczny pin, przy parowaniu w kontrolce Bluetooth, to nie powinno być żadnych problemów.
4 (czemu nie było 3? :) ) Tu nie ma żadnych wątpliwości - przełączenia typu łączenia z PC dokonujesz ręcznie w panelu sterowania (tak jak napisałem w poradniku). W każdej chwili możesz wrócić z BT na USB, a Miplo jest wszystko jedno, w jaki sposób się połączyłeś (synchronizacja powinna działać tak samo po BT, jak po USB).
Jak wspomniałem w razie jakichkolwiek problemów, rejestr odtworzysz sobie w kilkanaście sekund po AS. Wszelkie ustawienia dotyczące parowania, DUN i AS siedzą w rejestrze właśnie, więc można powiedzieć, że nic nie ryzykujesz.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2010, 12:57:38 »
Walczę i mam problem. Bluetooth Manager, widzi mi wszystkie telefony w domu, komputer, a nie widzi "usługi Activesync, niebieskiego kółeczka". Czy przyczyną może być Bluesoleil, zainstalowałem jakiegoś triala, oryginał który dostałem z modułem  bluetooth gdzieś mi się zawieruszył.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2010, 13:02:38 »
Jak wybierzesz z listy komputer właśnie, to powinno wykryć wszystkie jego usługi (powinno być ich z 5). Jeśli wśród nich nie ma kółeczka, to faktycznie wina Blusoleil (być może ma wyłączony port szeregowy w ustawieniach).

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2010, 15:18:09 »
Zestawiłem to połączenie i tak:
Ad1- OK
Ad2- OK
AD4(3) OK, tzn Miplosync chodzi i z pod systemu i z pod AM, ale liczyłem na więcej. Myślałem, że będzie wysyłał "mój" traffic, a marzeniem była by wymiana danych z serwerem. Niestety.
Nie mogę również wejść do IE, szara nieaktywna ikona (przez DUN nie ma problemu).


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2010, 15:52:09 »
Jeśli chodzi o Miplo, to problemem jest sam program, a nie urządzenie. Jak sam widzisz, połączenie z siecią jest, a zatem nie było by najmniejszego problemu z realizacją Twoich wymagań. Myślę, że z czasem Miplo, oraz Traffic wyewoluują na tyle, by potrafiły sobie radzić z takimi sytuacjami. IE wbudowane w nakładkę fabryczną uaktywnia się poprzez DUN dopiero, ale nie ma żadnych przeciwskazań, żeby sobie go odpalić ręcznie. Pod CE musisz tylko znaleźć lokalizację nakładki i pliku Ie.exe (tak się często nazywa).

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2010, 16:02:14 »
Faktycznie po ręcznym uruchomieniu IE, internet chodzi. Będę musiał wyciągnąć "repllog.exe" i IE gdzieś na pulpit i będzie super. Wielkie dzięki.

Edit:
Paweł jak powinna wyglądać prawidłowa ścieżka do \Windows-a
wpisuje w menu np.
..........
BITMAPBUTTON
x = 358
y = 38
NewIni =  windows\repllog.exe
Width = 88
Height = 88
................
2wer
NewIni= \windows\repllog.exe

i pisze mi nieprawidlowa ścieżka itp
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 17:05:21 wysłana przez JD-MM »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2010, 17:42:48 »
Jak powinna wyglądać prawidłowa ścieżka do \Windows-a
wpisuje w menu np.
NewIni =  windows\repllog.exe
Width = 88
Height = 88
................
2wer
NewIni=
Bo problem nie jest w ścieżce, tylko w parametrze. NewIni odnosi się tylko do kolejnych kart menu sysinfo. Jak chcesz uruchamiać zewnętrzny program dajesz:
Command = \windows\repllog.exe

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2010, 18:01:09 »
Dzięki, całkowicie mnie przymuliło muszę zrobić sobie przerwę. Wszystko działa  :ok:

Edit: Masz może jeszcze jakiś sposób na tą wielką klawiaturę, albo ją jakoś zmniejszyć (zasłania 3/4 ekranu) albo zlikwidować. Znalazłem mniejszą ale ta cholera sama się uruchamia po puknięciu w pasek adresu.

Edit2: Dzięki, po 1 godz. teście odpuszczam sobie przeglądanie internetu przez to ustrojstwo. Za małe, za wolne itd. Jedyny duży plus to AS bez kabla. Dzięki i narazie nie zawracam Ci głowy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 19:57:55 wysłana przez JD-MM »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2010, 21:21:31 »
Niestety internet mobilny to nadal nie jest nic "przyjemnego" w wykonaniu PNA, PDA i komórek. Do wygodnego surfowania nadaje się tylko i wyłącznie PC. Z klawiaturą można powalczyć - ja wstawiłem sobie do moich Gocleverów małą klawiaturkę z ogonkami PL, zwykły SIP i ten duży. Mam więc 3 do wyboru na każdej nawigacji.

*

Offline Cirek

  • 5
  • Sprzęt: Axim x51v 4GB
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 17, 2010, 22:55:42 »
a mi nic ne wychodzi z połączeniem GC 5065 BTFM z Nokia 6120c. Na Nokii mam Garmina i chciałem aby GC była dla niego anteną GPS. Robie wszystko wg. opisu, powiąże ze soba urzadzenia, załączam Garmina a ten nie widzi GC. Kombinuje z wyszukiwaniem i nic. Chyba dam sobie sppokój.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Activesync po Bluetooth dla nawigacji.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2010, 09:40:05 »
a mi nic ne wychodzi z połączeniem GC 5065 BTFM z Nokia 6120c. Na Nokii mam Garmina i chciałem aby GC była dla niego anteną GPS. Robie wszystko wg. opisu, powiąże ze soba urzadzenia, załączam Garmina a ten nie widzi GC. Kombinuje z wyszukiwaniem i nic. Chyba dam sobie sppokój.
Ja sie nie dziwię, że z Garminem wcale nie działa - ten program to porażka jeśli chodzi o współpracę z odbiornikami GPS jako takimi. Sprawdź na czymś prostszym (normalnym) czy widać GPS.