Sony Nav-U 92

  • 0 Odpowiedzi
  • 1922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Sony Nav-U 92
« dnia: Grudzień 31, 2007, 09:25:19 »
W sobotę miałem okazję przez jakieś półtorej godziny pobawić się tą nawigacją więc opiszę swoje spostrzeżenia.

Navi jest oparta na systemie Windows CE .net 4.2 Build 0 (błąd programu, taki build nigdy publicznie nie istniał; posiada go wiele navi). Standardowo włącza się oczywiście nakładka + mapa z logiem Navigona. Ponieważ zacząłem sprawdzanie od podłączenia do PC, okazało się że AS w pełni działa pod przykrywką bitmapy z ładnym obrazkiem połączenia z PC. No ale mam zainstalowaną aplikację MyMobiler (to do kontroli zdalnej PDA). Przypadkowo nacisnąłem w oknie Mobilera winkey (ten od menu start). Menu pojawiło się zarówno na PC jak i na Navi  :O Wniosek - Explorer.exe (shell) chodzi w tle w standardzie.

Z przyciskami włącznika/resetu navi ma trochę skopane. Reset wywołuje HardReset, po którym trzeba podnieść navi włącznikiem. A włącznik jest jeszcze ciekawszy - wygląda jakby fizycznie odcinał napięcie od navi (znika powoli zawartość ekranu jak ma to miejsce po wyciągnięciu akku z działającej komórki, czy przy robieniu HR w ipaq 36/7/8/9xx).

No ale ja chciałem dostać się do czystego CE. Skoro wiem już że explorer działa to najprościej było wywołać z poziomu PC okienko Run (które jako jedyne pojawiało się nad nakładką), za jego pomocą uruchomić program WR-Tools ResInfo a następnie uruchomić mały programik własnej produkcji który wysłał ResInfo nad nakładkę i ubić jej proces (uwaga, standardowo ta navi nie ma Toolhelp.dll, bez niego możesz przeglądać tylko okna, nie procesy, ale i tak wystarczą okna).

Poruszałem się trochę po systemie. Nakładka odpala plik \MountedVolume\<cośtam>\nav-u.exe. Cośtam to nazwa folderu której nie pamiętam ale standardowo jest i tak tylko jeden  :wink: Po podłożeniu w to miejsce dowolnego programu zakładka wpada w pętce widać że co sekundę odpala go ponownie - tu mój domysł - czeka na okno programu od navi, które się nie pojawia. Podłożyłem prosty (10 lini) programik, który pokazywał pasek zadań + ubijał nakładkę (bez ubicia znowu nakładka by się zapętliła...) i w ten sposób bez większych kombinacji dostałem się do systemu.

Teraz najciekawsza rzecz - AS nie działa bez włączonej nakładki (!). Ba, kiedy wyłączymy nakładkę a następnie wyłączymy i włączymy navi włącznikiem (bez aktywnej nakładki) cały PNA działa ale nie ma podświetlenia ekranu. Tu niestety musiałem już oddać navi i powiedzieć osobie która ją chciała kupić że jest to zbyt skomplikowane dla przeciętnego zjadacza chleba