Host USB w nawigacjach PNA.

  • 0 Odpowiedzi
  • 2212 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Host USB w nawigacjach PNA.
« dnia: Kwiecień 08, 2009, 15:32:46 »
Od pewnego czasu podejrzewałem (po przyglądnięciu się rejestrowi w moim Blow 43VBT), że nowsze PNA jednak mają możliwość działania w trybie Hosta USB. Pierwsze próby nie były zbyt udane, ale właśnie wczoraj trafiłem na Forum Moja-Navia na elegancki opis tej funkcji :
http://www.MA-navia.pl/viewtopic.php?t=7880&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=ccf604043898059688b288fd710d3ea1 (w linku zmienić MA na MY). Sprawa jest na tyle ciekawa, że daję bezpośredniego linka do wątku. W skrócie chodzi o to, by w rejestrze PNA odszukać wpis odpowiedzialny za tryb działania portu USB (OTG - On The Go) - HKLM\Drivers\BuiltIn\USBOTG . Jeśli znajdziecie u siebie taki wpis, jest prawie pewne, że do nawigacji można podpiąć urządzenia USB w trybie "gościa"! Wystarczy jedna zmiana wartości wpisu OTGPortMode - domyślnie jest zazwyczaj wartość 2 lub 0, tryb hosta to 1. Jeśli tylko dane urządzenie potrafi zapisywać zmiany w rejestrze, to powinno działać. Oczywiście trzeba pomyśleć jeszcze o zasileniu urządzenia USB, bo PNA niestety odpowiedniego napięcia zapewnić nie potrafi. Najlepiej zmajstrować sobie kabel z zasilaczem samochodowym do PNA, jednocześnie zasilającym urządzenie USB, oczywiście z odpowiednim gniazdem USB.Przetestowałem m.in. pendrive'a, czytnik kart, aparat cyfrowy i dongla BT na USB - wszystkie zadziałały. Nie ma powodu, by nie zadziałały inne sprzęty USB typu klawiatura, myszka, czy GPS na USB (kwestia sterowników). Może posprawdzajcie u siebie jak to wygląda (w rejestrze) i zrobimy jakąś listę urządzeń z działającym hostem USB. Ze swojej strony mogę wpisać Blow 43VBT i Lark 35.3 - na obu sprawdziłem i działa!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2009, 15:44:02 wysłana przez angler22 »