7-calowe nawigatory samochodowe full wypas

  • 103 Odpowiedzi
  • 47308 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 16, 2008, 07:31:26 »
moim zdaniem jednak brakuje np. tego:
- wince to 4.2 a nie 5.0
- ekran to 480x234 a nie np. 800x480, więc obraz jest mocno porozciągany

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 19, 2008, 13:18:03 »
moim zdaniem jednak brakuje np. tego:
- wince to 4.2 a nie 5.0
- ekran to 480x234 a nie np. 800x480, więc obraz jest mocno porozciągany
Nie wiem jakie są różnice między Win CE 4.2 a 5.0 ale wydaje mi się że w przypadku PNA służącego wyłącznie do nawigacji system operacyjny jest bez znaczenia o ile da się na nim uruchomić program nawigacyjny.
A co do rozdzielczości monitora to czy Automapa obsługuje rozdzielczość 800x480?

Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 19, 2008, 22:10:28 »
1) No właśnie z tym może być problem, bo na 100% nie jest to system przyszłościowy. Raczej będzie coraz więcej problemów, by nowy soft na nim ruszył. O ile ktoś jest w miarę zaawansowanym użytkownikiem nie powinien mieć problemów, by ten soft uruchomił, ale nie będzie mowy o bezproblemowym działaniu "po wyjęciu softu z pudełka". Już teraz mogą być problemy z uruchomieniem np. tt7.
Poza tym są pewne problemy "z urzędu" przypisane do tego systemu - gubienie ustawień po resecie lub odłączeniu zasilania ... da się to wszystko przezwyciężyć oczywiście, ale mówimy tu o sytuacji wyboru urządzenia z WinCe 4.2 i z WinCe 5.0. I moim skromnym zdaniem lepiej wybrać to drugie, bo będzie to oznaczać mniejsze problemy ...
2) no właśnie dopiero w tej rozdzielczości na 7 calach Automapa zacznie wyglądać porządnie ;) Działa na 100% bo sam używałem oryginalnej AM 5.1 na iPAQ-u 316 z taką rozdzielczością. Działać będzie też igo8 i tt7.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 24, 2008, 16:09:32 »
Znalazłem już coś takiego z Automapą - teraz to już jest ideał bo powinno pasować do każdego auta z otworem 2 DIN.
I cena nawet przyzwoita - 2.700,- PLN:
http://www.allegro.pl/item408182460_nawigacja_2din_7_automapa_xl_bluetooth_tv_rds.html#nogo
niezawodny nie przepłacaj ..taki sam model EONON znajdziesz na Allegro za niższą cenę w
Allegro › RTV i AGD › Sprzęt car audio › Radioodtwarzacze › Video/DVD › Inni producenci
Dokupisz sobie sam AutoMapę i zostanie ci ponad 1000 PLN...
P.S. Jak masz kogoś w Kanadzie albo w USA to zobacz jaka tam jest tego cena: http://www.eonon.com/index.php?controller=Default&action=ProductList&cateid=3
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 20:20:46 wysłana przez januszjur »

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 24, 2008, 16:27:50 »
fajne cacko - ciekawe jak spisuje sie w rzeczywistosci.../jeno ta rozdzialka faktycznie nie bardzo odpowiada do takiej klasy sprzetu/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2008, 16:30:11 wysłana przez fokstrot »
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 24, 2008, 17:49:54 »
Ja ostatnio nabyłem Eonon E851 GPS z zewnętrznym modułem GPS (zestaw) opartym na WinCE 4.2 testowałem z  iGO8 i SMART2GO działa ładnie..sprzęt wart tych pieniędzy  :smile:
P.S. Ma jeszcze taki bajer ....że można słuchać muzyki (RMF FM/Zetka) przy włączonej navi ..właśnie dziś doszedłem jak to odpalić ... :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 19:54:36 wysłana przez januszjur »

*

Offline Heros

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 26, 2008, 00:56:03 »
A ja własnie zrobiłem sobie nawigację w oparciu o Asusa Eee PC 900 i GPS po usb...
Piękna sprawa, 9 cali na desce rodzielczej :) (Automapa ver 5) do tego transmiter podłączany przez minijack do wejścia słuchawkowego w laptopie i muzyka leci przez radio samochodowe...
Do tego modem usb Iplusa i w czasie jazdy można jeszcze dowiedzieć się co tam w sieci piszczy :)
Proste i wygodne...
Szatany są aktywne...

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 27, 2008, 19:54:02 »

a u mnie to tak wyglada navi na EONON  7" śmiga aż miło....  :smile: a tak na marginesie nie mam żadnego interesu by akurat sprzęt tej firmy reklamować .... miałem 3 szt. 7" innych firm do testów...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2008, 22:41:07 wysłana przez januszjur »

*

Offline yourek

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC touch pro, HTC HD Mini,LG
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 29, 2008, 21:25:52 »
Witam

Januszjur tez sie przymierzam do zakupu takiego radyjka powiedz mi czy ma on wbudowany Bluetooth  z mozliwoscia telefonowania? ?





Dzięki za odpowiedz

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:36:36 »
Witam
Januszjur tez sie przymierzam do zakupu takiego radyjka powiedz mi czy ma on wbudowany Bluetooth  z mozliwoscia telefonowania? ?
Dzięki za odpowiedz

Tak ma BT i można normalnie rozmawiać .... radio (stacja multimedialna) jest OK....

*

Offline ja456

  • *****
  • 1248
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 & HTC HD2
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 29, 2008, 22:44:38 »
A co do rozdzielczości monitora to czy Automapa obsługuje rozdzielczość 800x480?
Obsługuje bez najmniejszego problemu.
Były: HP h4150, HP 114 i HP rw6815. sklejka

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 30, 2008, 13:01:06 »
Ja ostatnio nabyłem Eonon E851 GPS z zewnętrznym modułem GPS (zestaw) opartym na WinCE 4.2 testowałem z  iGO8 i SMART2GO działa ładnie..sprzęt wart tych pieniędzy  :smile:
P.S. Ma jeszcze taki bajer ....że można słuchać muzyki (RMF FM/Zetka) przy włączonej navi ..właśnie dziś doszedłem jak to odpalić ... :P

A czy musiałeś tego Win CE 4.2 w Eononie jakoś odblokowywać czy po prostu od razu instalowałeś oprogramowanie nawigacyjne? I jeszcze pytanie odnośmie polskiego menu - czy to jest w standardzie czy trzeba coś było kombinować?

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 30, 2008, 17:44:07 »
Ja ostatnio nabyłem Eonon E851 GPS z zewnętrznym modułem GPS (zestaw) opartym na WinCE 4.2 testowałem z  iGO8 i SMART2GO działa ładnie..sprzęt wart tych pieniędzy  :smile:
P.S. Ma jeszcze taki bajer ....że można słuchać muzyki (RMF FM/Zetka) przy włączonej navi ..właśnie dziś doszedłem jak to odpalić ... :P
A czy musiałeś tego Win CE 4.2 w Eononie jakoś odblokowywać czy po prostu od razu instalowałeś oprogramowanie nawigacyjne? I jeszcze pytanie odnośmie polskiego menu - czy to jest w standardzie czy trzeba coś było kombinować?
wystarczyło zmienić ścieżkę w pliku .....ini i zainstalowałem w folderze MobileNavigator na karcie iGO8. AutoMapa nie działa ..ale na mojej wcześniejszej 7" z WinCe 5.0 poszła od razu...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2008, 20:24:57 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 01, 2008, 17:55:35 »
wystarczyło zmienić ścieżkę w pliku .....ini i zainstalowałem w folderze MobileNavigator na karcie iGO8. AutoMapa nie działa ..ale na mojej wcześniejszej 7" z WinCe 5.0 poszła od razu...
Ale skoro I-Go poszło to AM chyba też powinna pójść...

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 04, 2008, 18:34:27 »
wystarczyło zmienić ścieżkę w pliku .....ini i zainstalowałem w folderze MobileNavigator na karcie iGO8. AutoMapa nie działa ..ale na mojej wcześniejszej 7" z WinCe 5.0 poszła od razu...
Ale skoro I-Go poszło to AM chyba też powinna pójść...
..AutoMapa na Win CE 4.2 już hula na 7".... :ok:
..teraz czas na odpalenie ..w nim TV..ale to już chyba na inne forum... :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2008, 18:37:17 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 04, 2008, 21:19:34 »
..AutoMapa na Win CE 4.2 już hula na 7".... :ok:
To uśmiecham się grzecznie do ciebie po info co trzeba było zrobić żeby odpalić AM na Eononie


..teraz czas na odpalenie ..w nim TV..ale to już chyba na inne forum... :P
To jak najbardziej jest "to forum" - dodatkowa funkcjonalność sprzętu jest zawsze mile widziana. A zatem nawijaj o opcji telewizora - też chetnie poczytam jak to działa.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 05, 2008, 07:52:16 »
W przypadku iGO8 w pliku YFAUTORUN.INF  należy wpisać scieżkę

\sdmmc\MobileNavigator\iGO8\iGO8.exe

W przypadku AutoMapy tak samo tylko wpis ma być:

\sdmmc\MobileNavigator\AUTOMAPA\wce42Am.exe

Oba programy pracują stabilnie nie zadażyło mi sie że nastąpiła zwiecha czego czasami doświadczyłem w Kaiserze i w Mio  A701. Zaskakująco dobra jest antena zewnetrzna (FIX!) znajdująca się w zestawie ..ja ja wrzuciłem centralnie w kąt przedniej szyby przed nawiewem (nawet klima ją nie rusza). W przypadku AutoMapy obraz mógłby być bardziej ostry. Ale i tak jest lepszy niż na poprzedniej 7".

P.S. Telewizor będę uruchamiał w sobotę ..dam znać co i jak

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2008, 08:05:29 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 05, 2008, 10:16:10 »
W przypadku iGO8 w pliku YFAUTORUN.INF  należy wpisać scieżkę

\sdmmc\MobileNavigator\iGO8\iGO8.exe

W przypadku AutoMapy tak samo tylko wpis ma być:

\sdmmc\MobileNavigator\AUTOMAPA\wce42Am.exe
Januszjur! Dzięki serdecznie - bardzo mi pomogłeś. Czy myślisz że w Eononie wielkości 2DIN w/w operacje na plikach będą przebiegały identycznie? Bo ja decyduję się na sprzęt wielkości 2 DIN bo akurat taką mam możliwość.

I jeszcze jedno zapytanie;
Dotychczas wykorzystywałem wyłącznie PDA opartego o Windows Mobile 5.0/6.0 - nigdy natomiast nie miałem PNA opartego na WinCE. Więc mam pytanie jak wyglada ingerencja w systme i kontakt z PNA z poziomu PC-ta? Czy jest jakiś Active Sync i wszystko wygląda analogicznie jak w PDA czy jest to zupełnie inny sposób komunikacji?

P.S.
A jak z montażem tego w samochodzie; montowałeś sam czy zlecałeś w jakimś zakładzie? Ja planuję od razu zamontować kamerę cofania, więc raczej będę musiał skorzystać z fachowego warsztatu instalacyjnego.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 05, 2008, 16:50:08 »
Wszystko zależy od modelu i systemu zainstalowanego a nim .... w przypadku EONON ja miałem do czynienia z WinCE 4.2 choć miałem innej firmy 7" z wbudowanym modułem w jednostkę i tam była WinCE 5.0
Całość programu navigacyjnego należy zainstalować na karcie SD .....u mnie w katalogu Navigator.....więc AS nie będzie Ci potrzebny tylko czytnik kart.... Win CE to nie WM 2005/06
Te modele które miałem odpalałem z pliku .INI  lub należało wskazać scieżkę do EXE-ka i tak to się odpalało...
Proponuję instalować radio w dobrym serwisie bo EONON mają zabazpieczenie przed oglądaniem DVD w trakcie jazdy (tzw. odwrucone plusy) więc jeśli chcesz kamerę cofania to niech to zrobia fachowcy....TV jutro sprawdzę .....narazie

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 06, 2008, 00:50:50 »
nigdy natomiast nie miałem PNA opartego na WinCE. Więc mam pytanie jak wyglada ingerencja w systme i kontakt z PNA z poziomu PC-ta? Czy jest jakiś Active Sync i wszystko wygląda analogicznie jak w PDA czy jest to zupełnie inny sposób komunikacji?

Wiele PNA (większość) jest widocznych przez Activesynca.

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 06, 2008, 09:10:03 »
nigdy natomiast nie miałem PNA opartego na WinCE. Więc mam pytanie jak wyglada ingerencja w systme i kontakt z PNA z poziomu PC-ta? Czy jest jakiś Active Sync i wszystko wygląda analogicznie jak w PDA czy jest to zupełnie inny sposób komunikacji?

Wiele PNA (większość) jest widocznych przez Activesynca.

OK...tylko w tym przypadku nie ma jak podpiąć jednostkę pod kompa z AS (brak USB :smile:).... sam system traktowany jest w tym przypadku tylko i wyłącznie jako platforma do odpalania programu navi i ewentualnie MP3 ....
Wybór  programu nawigacyjnego (wrzuconego na karte SD) odbywa się przez wskazanie scieżki do EXE-ka (w 5.0) lub przez zapis w pliku .INI (4.2) i tyle albo aż tyle....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 09:26:51 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 06, 2008, 13:02:53 »

OK...tylko w tym przypadku nie ma jak podpiąć jednostkę pod kompa z AS (brak USB :smile:).... sam system traktowany jest w tym przypadku tylko i wyłącznie jako platforma do odpalania programu navi i ewentualnie MP3 ....
Wybór  programu nawigacyjnego (wrzuconego na karte SD) odbywa się przez wskazanie scieżki do EXE-ka (w 5.0) lub przez zapis w pliku .INI (4.2) i tyle albo aż tyle....
W tym Eononie który ja wypatrzyłem jest złącze USB:
http://www.allegro.pl/item420611405_nawigacja_2din_7_automapa_xl_bluetooth_tv_rds.html
więc zastanawiam się czy odblokowanie tego urządzenia będzie wygladało identycznie jak w twoim PNA???

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 06, 2008, 19:30:28 »
Zobacz dokadnie ten moduł jest identyczny jak mój a więc nie ma USB (to ten sam Samsung z 4.2 na pokładzie) więc sprawa z instalacją innej navi będzie raczej prosta ...
zastanawiam się czemu chcesz dać tak dużo za niego...ale to już twoja sprawa :smile: ja starałbym się upolować stację za +/- 700 PLN  + moduł za jakieś 300/400 (tą  która jest wyżej) + AutoMapę 5.1 za +/- 300/350 PLN
Ja mam dokładnie taki model (1 DIN) http://www.allegro.pl/item430993536_eonon_dvd_nawigacjia_sd_gps_7.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 19:51:08 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 07, 2008, 23:51:28 »
zastanawiam się czemu chcesz dać tak dużo za niego...ale to już twoja sprawa :smile: ja starałbym się upolować stację za +/- 700 PLN  + moduł za jakieś 300/400 (tą  która jest wyżej) + AutoMapę 5.1 za +/- 300/350 PLN
Hmm, chętnie kupiłbym sam sprzęt (stacja z modułem) w cenie jak sugerujesz ale nie widzę oferentów... :S
Z drugiej strony mogę zapłacić trochę więcej za sprzęt całkowicie skonfigurowany z interesującym mnie softem (AM) żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Dlatego ponegocjuję jeszcze cenę - nie pali mi się, choć na ten sprzęt jestem w zasadzie zdecydowany

Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 08, 2008, 21:26:06 »
Przyłączam się do dyskusji bo również mam chęć kupić taki sprzęt. Chyba w wymiarze 2 din. Mam pytanie do januszjur który jak widać jest użytkownikiem sprzętu z wysówanym ekranem 1 din. Jak się zachowuje ekran w stanie pracy ? tzn czy reaguje na drgania ( dziury na ulicy itp.) Czy można obsługiwać palcem bo na aukcjach z takim sprzętem pokazują na wyposażeniu rysik ? Jak to gra? ja używam Becker Indianapolis Pro i trochę się obawiam takiej przesiadki. Jestem z Gdańska i chętnie bym odsłuchał to urządzenia ale nawet aukcji z mojego rejonu nie ma z takim sprzętem.Mnie najbardziej interesuje bluetooth (telefon), kamera cofania ( w busie) win ce to równierz bardzo interesująca sprawa.Czy jest możliwość połaczena z telefonem i przeglądania netu ? Czy ktoś wie coś o tym  może? Urządzenia 2 din z navi już jest na Allegro za 1600 zł. w porównaniu do mercedesowskiego Command-a ( cena z tv i telefonem to mały kosmos ) niezła alternatywa.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 09, 2008, 09:56:33 »
Czy jest możliwość połaczena z telefonem i przeglądania netu ?
Musiałaby być wbidowana w system jakaś przeglądarka internetowa a w Win CE 4.2 chyba takiej nie ma

Urządzenia 2 din z navi już jest na Allegro za 1600 zł. w porównaniu do mercedesowskiego Command-a ( cena z tv i telefonem to mały kosmos ) niezła alternatywa.
Za 1600,- to ja widziałem ale identyczne stacje multimedialne bez modułu GPS

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 09, 2008, 17:10:09 »
Faktycznie mam 1 DIN-owy 7" i opiszę teraz o model który obecnie używam.
Panel po wysunięciu ma taką opcję (coś jak blokada) wysuwa sie do pionu lub delikatnie jest odchylony do tyłu nastepnie po naciśnięciu przycisku drugiego od lewej na dole ekranu ... lub centralnie w górnym rogu samego panelu następuje przesunięcie (zablokowanie) o dwie pozycje, dzięki temu ekran jest zablokowany na sztywno i nie ma problemu z trzęsieniem sie go na dziurach.
Ekran nie ma rysika wszystkie czynności wykonuję palcem  :ok:
Kamery cofania jeszcze nie zakładałem ale mam w planach ..muszę kupić jakąś fajną  :smile:
JAK gra? Świetnie ..może to zabrzmi głupio ale dziś jechałem jak co dzień do pracy około 35 min cały czas leciały teledyski .avi, DVDrip,  :smile: mam podzielną uwagę a poza tym drogę znam na pamięć...(jak koń ...zawsze tędy jeżdżę), DVD pracuje b.dobrze. Dzieciaki ostatnio cały film oglądały w drodze w Pieniny (drugi ekran 6,5" SONY na uchwycie zagłówka... dla mlodszego zbója :smile:).
Netu jeszcze nie oglądałem ale czekam na UMPC ARISTO z 7" dotykowymi ekranem z XP na pokładzie.... pewnie coś będę kombinował z netem  :P
Navi działa OK... fix szybko łapie i nie ma poślizgu w trakcie używania no i jeszcze to... że mam muzykę w trakcie nawigowania. Win Ce 4.2 ma czasami dobre strony ....  :P  poza tym mogę zawsze zmienić stację a moduł zostaje..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2008, 17:29:18 wysłana przez januszjur »

Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 10, 2008, 06:45:37 »
Za 1599 dokładnie http://www.allegro.pl/item431940127_nowosc_radio_dvd_2_din_philips_gps_promocja_1599zl.html
tańsza wersja nie ma gps tak wynika z opisów aukcji.
Do januszjur a jak podłączyłeś wszystko w samochodzie to w ustawieniach samego radia podaję się scieżkę dostępu do modułu z navi czy jakoś inaczej się uruchamia? Na jakiejś aukcju widziałem fotkę z menu w normalnym Win CE , i ciekawy jestem czy inne programy wgrane na kartę mogą działać tak jak w odblokowanych navigatorach PNA różnych firm ?

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 10, 2008, 09:15:00 »
Do januszjur a jak podłączyłeś wszystko w samochodzie to w ustawieniach samego radia podaję się ścieżkę dostępu do modułu z navi czy jakoś inaczej się uruchamia? Na jakiejś aukcju widziałem fotkę z menu w normalnym Win CE , i ciekawy jestem czy inne programy wgrane na kartę mogą działać tak jak w odblokowanych navigatorach PNA różnych firm ?
W przypadku obecnego modelu z 4.2 na pokładzie.. tak jak napisałem wcześniej navi odpala sie przez plik .INI. W moich wcześniejszych modelach z 5.0 scieżke wybierało sie z opcji w Radiu.... co wcale nie znaczy ze odpali od razu.... :smile:
Co do innych programów ..juz pisałem że w zakupionym zestawie miałem mapy Smart2GO ale bez Europy (za to z całą Ameryką Północną.... :grin:).
Mam z oryginałów tylko iGO8 i AM. iGO8 odpaliłem szybko niestety działało tylko n a 2/3 ekranu..dopiero skin w rozdzielczości 480x234 dał oczekiwany efekt co widać na zrzutach wyżej.
AM to juz odrębna historia ta mi dała popalic ..ale też hula. Nie instalowałem innych navi bo nie mam potrzeby zakupu kolejnych. Z tego co udało mi się ustalić to w przypadku Tomka 6 może być problem z rozdzielczością (choć na aukcji pokazanej wyżej jest... Tomek).... AutoPilot... nie wiem. Kusi mnie by potestowac Navigona z RV.... ale nie mam takiego (nie wiem czy nawet cos takiego jak demo do niego jest).

Prawdopodobnie dzis będę walczył z navi na innym modelu EONONa z 5.0  (sa z nim problemy bo nie chce odpalić żaden inny soft navi ..oprócz orginalnego) jak ktoś jest zainteresowany to dam znać czy pokonaliśmy... i jak bestię :grin:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 09:45:44 wysłana przez januszjur »

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 7-calowe nawigatory samochodowe full wypas
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 10, 2008, 18:43:49 »
Za 1599 dokładnie http://www.allegro.pl/item431940127_nowosc_radio_dvd_2_din_philips_gps_promocja_1599zl.html
Bardzo atrakcyjna oferta. To mi wygląda na klona Eonona - zapewne Chińczycy tłuką to samo pod różnymi nazwami. Ale ważne tylko żeby działało należycie.

Do januszjur a jak podłączyłeś wszystko w samochodzie to w ustawieniach samego radia podaję się scieżkę dostępu do modułu z navi czy jakoś inaczej się uruchamia? Na jakiejś aukcju widziałem fotkę z menu w normalnym Win CE , i ciekawy jestem czy inne programy wgrane na kartę mogą działać tak jak w odblokowanych navigatorach PNA różnych firm ?
Dołączam się do tego pytania; Czy jeśli wyciągnę z pudełka to zainstaluję Automapę bez problemu?