Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?

  • 4 Odpowiedzi
  • 3806 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?
« dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:14:15 »
Witam, mam zamiar kupić Peiying PY-GPS6005 i zabudowac go na stałe zamiast wyświetlacza fabrycznej nawigacji w Volvo V70. Pomijając szczegóły zamocowania poprowadzenia kabli podłaczenia zasilania itd. Nurtuje mnie kilka spraw.

1. Czy jest możliwość programowego ustawienia nawigacji/systemu tak aby po właczeniu urządzenia automatycznie odpalała sie Automapa?

2. Chciałbym tez aby urządzenie sie właczało i wyłączało kluczykiem ze stacyjki. Tzn odpalam auto winda z monitorem sie wysówa i jednocześnie odpala sie urządzenie, gdy gasze auto to monitor sie chowa i urządzenie sie wyłacza. Sama winda tak działa więc jakbym pociągnął zsilanie z niej to "prąd" do urządzenia tez będzie dochodził tylko podczas "jazdy". Jadnak urzadzenie ma baterie i może niepotrzebnie działać na baterii gdy będzie schowane w desce. Czy znajdzie sie jakiś program który wykryje przejście zasilania ze stałego na baterie i wyłączy urządzenie?


Dzięki pozdrawiam

TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:25:19 »
Widziałem już taki montaż w Volvo V70, ale z nawigacją GC 5010. W tamtym przypadku jednak zastosowano dodatkowy kontaktron, który podczas wysuwania włączał i wyłączał nawigację (magnetycznie).
Peyinga niestety nie znam, ale podobne rozwiązanie przygotowałem dla posiadacza nawigacji Blow 50YBT (na MTK). Biorąc pod uwagę ten sam procek w Peyingu i Blow, być może zadziała to identycznie.
Wystarczy odpowiednie ustawienie zarządzania energią w urządzeniu, oraz wyłączenie opcji "zarządzaj energią i ekranem" w AutoMapie. Dodatkowo mała zmiana w menu fabrycznym i teraz wygląda to tak, że po włączeniu zapłonu uruchamia się Blow, ładuje menu, a następnie odpala automatycznie AutoMapę. Po wyłączeniu zapłonu nawigacja chodzi przez minutę, po czym sama się wyłącza. Oczywiście jeśli jeździsz częściej, to nie będzie uruchamiało się od "zera" tylko od razu wstanie AM.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:39:16 »
Super, dzięki :) JAk sie da to już tylko sprawa ogarnięcia całości. Poszło PW ;)
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:45:41 »
Odebrałem i odpisałem. W sąsiednim wątku podpowiadałem Koledze z Blow 50YBT jak ustawić takie "włączanie i wyłączanie" - http://pdaclub.pl/forum/nawigacje-pna-pnd-ogolnie/nawigacja-blow-gps50ybt-z-win-ce-5-0/msg1477974/#msg1477974 . Jak widać działa.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: Czy włączenie urządzenia może uruchomić Automapę?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2011, 12:57:19 »
Serdecznie CI dziękuje  :ok:
Póki co nie będe zawracał głowy, skompletuje wszystko najpierw i zabiore sie za montowanie. Troche to pewnie zajmie ;)
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)