5-calowy PNA z najlepszym ekranem

  • 3 Odpowiedzi
  • 2989 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
5-calowy PNA z najlepszym ekranem
« dnia: Maj 17, 2010, 18:52:21 »
Witam,
przymierzam się do zakupu PNA z 5-calowym ekranem. Wybór na Allgero jest spory; Blow. Goclever, Aristo, Lark itd
Z tego co widzę wszystkie urządzenia mają zbliżone parametry.
Szukam czegoś z naprawdę dobrym ekranem, na którym dobrze widać w słoneczny dzień i który rozsądnie reaguje na dotyk.
Choć jest kilka recenzji różnych urządzeń to niestety nie ma żadnych testów porównawczych. Więc będę wdzięczny o opinie kogoś komu było dane zobaczyć w akcji kilka urządzeń bądź dysponuje jakąś wiedzą w temacie.

pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: 5-calowy PNA z najlepszym ekranem
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2010, 19:54:11 »
Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie ma zbyt wielu urządzeń PNA z 5 calowym ekranem, który by był naprawdę dobrze widoczny w słońcu. Tak naprawdę jedyne PNA, które się pod tym względem wyróżniało, to HP 314, który posiadał ekran 4,3 cala wykonany w nietypowej technologii. On rzeczywiście wydawał się lepiej widoczny przy bezpośrednim oświetleniu. A w przypadku zwykłych PNA można tylko szukać tych z jak najmocniejszym podświetleniem, bo im mocniej diody świecą z tyłu ekranu, tym mocniej musi przyświecić słońce, by obraz zniknął. Wśród urządzeń 5 calowych, które miałem w ręce (Cruser alpha A50, Medion 5430, Goclever 5010, 5066, Lark 50.1, Blow 50 YBT, Mio 500 i jakaś Sonówka 4,8 cala) najlepiej podświetlony był Goclever 5010 z pierwszej serii (w późniejszych modelach montowano już trochę gorszy LCD). Reszta mniej więcej podobnie - bez rewelacji.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: 5-calowy PNA z najlepszym ekranem
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2010, 22:50:28 »
Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie ma zbyt wielu urządzeń PNA z 5 calowym ekranem, który by był naprawdę dobrze widoczny w słońcu.
Dziwna sprawa; niby jest postęp techniczny a PNA pod względem jakości ekranu cofają się w rozwoju - nie kumam czemu tak jest.
4 lata temu kupiłem mojego Asusa A639 i ekran jest w nim bardzo wysokiej jakości - dobra widoczność nawet w pełnym słońcu.

P.S.
Rok temu było mi dane przetestować MIO i zauważyłem że jakość ekranu była tam wprost tragiczna - w słońcu widoczność zerowa. Dlatego właśnie pytam o jakość ekranu bo to jest wszak najważniejsza cecha wszelkich urządzeń typu PDA/PNA.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: 5-calowy PNA z najlepszym ekranem
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2010, 22:12:00 »
Mam larka 50.2 - jezeli chodzi o jasnosc ekranu... W dni sloneczne totalnie nic nie widac, jak niebo jest zachmurzone to jest srednio... Ogolnie nie polece Ci larka jezeli chcesz miec naprawde jasny ekran :)