"GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet

  • 27 Odpowiedzi
  • 8422 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
"GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« dnia: Październik 22, 2007, 22:39:28 »
Tak tanio chyba jeszcze nie było, kompletny nawigator na Win CE.net 5.0
z mapami Europy Wschodniej (iGO albo jakiś klon) na karcie SD(512MB)

Tym razem nie z tytułowej 'Biedronki', tylko z 'Plusa':

http://www.plus-discount.pl/cmspublic/system/modules/de.getit.plus/frameset/index_581152.html
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2007, 23:28:26 »
nie wiem, ale mnie się ten link nie odpala...ale mniejsza o to...Marku, zdecydowałeś się na zakup?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline CarreraGT

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Porsche Carrera GT - perełka :) CarreraGT ->
    • Moja galeria
  • Sprzęt: W podpisie
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2007, 09:38:47 »
wyglada jakby bazował na iGo, te katy, ale napis cel osiogniety, to juz chyba nie, mysle ze "my guide" to jakis 2 kaczynski do igo
iPhone 4, Mac Mini, iPad

Regulamin poczytaj - to nie tablica ogłoszeń - spokojnie czytalem ;-)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2007, 10:29:28 »
nie wiem, ale mnie się ten link nie odpala...ale mniejsza o to...Marku, zdecydowałeś się na zakup?

Każdy link sprawdzam przed podaniem, ten też mi działa.
Zakup? Gdybym nie miał navi to chyba tak, przy tej cenie parametry ma całkiem przyzwoite,
ale musiałbym jeszcze móc go wziąć do ręki przed zakupem.
Ale i tak już jeżdżę z dwoma, z trzema za szybą to by już całkiem po wariacku wyglądało :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2007, 16:06:43 »
Mam pytanie (słabo zorientowanego): czy skoro jest to system Windows CE, to czy można z niego wyrzucić iGO, a zainstalować na nim AM4 (legalne) na przykład?

wyglada jakby bazował na iGo, te katy, ale napis cel osiogniety, to juz chyba nie, mysle ze "my guide" to jakis 2 kaczynski do igo

ciekawe, jak to zdanie brzmi po polsku... :)

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2007, 16:10:28 »
Czy zainstalujesz na tym AM, nie dowiesz się (prawdopodobnie) dopóki nie spróbujesz. Są problemy z instalacją na egzotycznych urządzeniach z WCE.
wyglada jakby bazował na iGo, te katy, ale napis cel osiogniety, to juz chyba nie, mysle ze "my guide" to jakis 2 kaczynski do igo

ciekawe, jak to zdanie brzmi po polsku... :)
ROTFL  :D
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2007, 16:12:02 wysłana przez AMi »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2007, 20:47:01 »
wyglada jakby bazował na iGo, te katy, ale napis cel osiogniety, to juz chyba nie, mysle ze "my guide" to jakis 2 kaczynski do igo

Bo to dokładnie jest klon iGo, tyle że na innych (czytaj nieco gorszych) zasadach jest aktualizacja map.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2007, 11:19:41 »
Bo to dokładnie jest klon iGo, tyle że na innych (czytaj nieco gorszych) zasadach jest aktualizacja map.

A skąd pomysł że to klon?
Oglądałem kiedyś I-go w MyGuide - był to czysty I-go.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2007, 10:35:54 »
Mam wrażenie, że w żadnej Biedronce takiej nawigacji nie uświadczysz (a już za tę cenę) - wygląda mi to na chwyt marketingowy (czyli 100 sztuk na całą Polskę w tej cenie, a potem wielkie ogłoszenia w gazetkach).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2007, 11:06:18 »
Marek napisał, że to nie była biedronka tylko Plus.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Gelo5

  • 27
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2007, 11:14:18 »
Mam wrażenie, że w żadnej Biedronce takiej nawigacji nie uświadczysz (a już za tę cenę) - wygląda mi to na chwyt marketingowy (czyli 100 sztuk na całą Polskę w tej cenie, a potem wielkie ogłoszenia w gazetkach).
To jest chwyt marketingowy.
Byłem w Plusie, zaraz po otwarciu i Pani powiedziała, że już nie ma.
A oczywiście był to 1 dzień promocji.

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2007, 12:55:39 »
Marek napisał, że to nie była biedronka tylko Plus.
Przepraszam za pomyłkę, ale moim skromnym zdaniem to wszystko jedno  :mrgreen:

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2007, 14:03:45 »
generalnie...masz rację... :D
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2007, 11:10:59 »
ciekawe, czy da się to odblokować i wgrac AM 4

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2007, 13:38:04 »
żeby sprawdzić najpierw ktoś z clubowiczów musiałby się załapać na jedną z limitowanych sztuk
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2007, 18:11:37 »
A czy ktoś z Was widział tę nawigacje w jakims PLUSIE?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2007, 18:35:57 »
nie mam plusa w pobliżu...nie widziałem
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Gelo5

  • 27
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2007, 19:29:44 »
Tak, widziałem takową w Plusie - lażała ze 2 miesiące za 799,00zł.
Jak pisałem w dniu promocji w chwili otwarcia już jej nie było (dziwne).

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2007, 20:22:00 »
Tak, widziałem takową w Plusie - lażała ze 2 miesiące za 799,00zł.
Jak pisałem w dniu promocji w chwili otwarcia już jej nie było (dziwne).

to się nazywa promocja na papierze
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 30, 2007, 11:39:02 »
Chyba za bardzo to rozreklamowałem  :mrgreen:
w pobliskim Plusie tego MyGuide też mogłem podziwiać tylko na reklamie przed sklepem ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2007, 15:08:29 »
Ja kupilem ta nawigacje. Mam blisko siebie 2 plusy i w obydwu mieli po kilkanascie sztuk. Promocja sie zaczela w czwartek, ja kupilem w piatek ok 15.
Co do samej nawigacji - bez problemu da sie odblokowac, wgralem sobie AM4 i dziala jak nalezy. Jakies pytania ?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2007, 15:30:35 »
jako, że jesteś jednym z nielicznych na forum, którzy mieli okazję dostać ten sprzęt do ręki, może podzielisz się uwagami, oraz...jak odblokować urządzenie
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2007, 17:17:13 »
Urzadzenie to Myguide 3100 http://www.myguide.pl/43,,products.php. Nie znam sie na pda/pma wiec wybaczcie moj niefachowy jezyk.
Urzadzenie dostalem w ladnym pudelku, ktore napewno zacheca do zakupu :) Po rozpakowaniu okazalo sie ze w komplecie jest urzadzenie (na stronie producenta sa fotki wiec nie bede robil nowych chyba ze ktos ma takie zyczenie), uchwyt samochodowy ktory zaraz zostal zainstalowany w aucie, ladowarka sieciowa i samochodowa (2szt) plyta cd z aplikacja do wgrywania map na karte oraz do odzyskiwania zawartosci pamieci flash (jest tam poprostu kopia danych znajdujacych sie w pamieci flash - czyli mapa), plyta cd z manualem, bardzo kiepska (malo danych) instrukcja,rysik, kabelek usb i karta pamieci SD 512MB z zawartymi na niej mapami Europy wschodniej.
Mapa wgrana przez producenta to klon iGO, sam interfejs  chyba identyczny jak w iGo. Niestety mapy sa bardzo stare i brakuje dokladnosci (droga zbudowana grubo ponad rok temu obok mojego osiedla nie jest zaznaczona, wiecej juz nie testowalem). Program ma bardzo idiotyczne licencjonowanie i do tej pory nie wiem jak wgrac inne mapy (nie programy ale mapy). Przestalem wiec bawic sie tym programem i zaczalem szukac jak odblokowac sprzet.
Zainstalowany system to Windows CE 5.0, przy starcie systemu ladowana jest "tapeta" ktora skutecznie broni dostepu do pupitu. Podlaczajac urzadzenie pod komputer (poprzez port usb) na ktorym zainstalowano program Microsoft ActiveSync mozna sie dostac do zawartosci pamieci flash w urzadzeniu oraz za pomoca programow do modyfikacji rejestru do rejestru windowsa w urzadzeniu.
Chcac zrobic z urzadzenia klasyczne pda trzeba usunac ten ekran startowy ktory przeszkadza w dostepie do pulpitu. Mnie to nie interesowalo za bardzo (bo to nawigacja a nie pda) wiec poczytalem jak wgrac inne mapy i umiescic sobie skroty na tym ekranie startowym.Wiec po kolei;
Za wyglad ekranu startowego odpowiadaja 2 pliki:
- IGOPATH.TXT zawarty w pamieci wewnetrznej flash
- ADDONS.TXT zawarty na karcie pamieci
Pliki mozna sobie przegrac za pomoca activesynca do PC-ta i edytowac. Struktura pliku jest bardzo prosta, nie mam teraz urzadzenia przy sobie (jest w aucie) ale mozna bez problemu tworzyc nowe przyciski ktore moga albo uruchamiac jakis program albo otwierac "podmenu".
Ja dodalem sobie skroty do explorera i do wgranych innych map. Niestety windows jest bardzo okrojony z bibliotek dll wiec trzeba wgrac sobie wczesniej dll-ki i zrobic wpis w rejestrze (zakladam ze bylo juz opisywane na forum) wskazujacy windowsowi miejsce szukania bibliotek dll.
Wgralem AM4, miomap,autopilota i igo. Zadna mapa nie sprawiala problemow, majac wszystkie biblioteki mapy dzialaly poprawnie i czego sie najbardziej obawialem - nie dzialaly wolno. Nie mam porownania do innego sprzetu, ale wydaje mi sie ze wytyczanie tras jest szybkie.
Nie wiem do tej pory jak usunac ekran startowy, zapewnie jest to banalne ale nie mam aktualnie potrzeby usuwania tego ekranu skoro zrobilem sobie skroty na nim do potrzebnych programow.

Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2007, 15:43:48 »
Cytuj
czesc,

Musisz sciagnac program do edycji rejestru na myguide 3100. Z tej strony http://ceregeditor.mdsoft.pl/index.php sciagnij program CeRegEditor i go zainstaluj na kompie.
Jesli nie masz jeszcze Microsoft ActiveSync to tez musisz ten program zainstalowac. Jest na stronie http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/activesync45.mspx (na dole strony jest link do wersji polskiej). Jak juz zainstalujesz ten program (mozliwe ze trzeba bedzie restartowac kompa) podlacz myguide kablem usb do kompa, pochwili powinno go wykryc mozesz zsynchronizowac dane ale nie jest to tak istotne.
Tutaj masz pliki dll - http://swietochlowice.org/~guma/dll.rar
Sciagnij to i rozpakuj na kompie. rozpakowany katalog dll wrzuc albo na karte pamieci albo do pamieci flash urzadzenia. Jesli masz w kompie czytnik kart SD to przekladasz karte i przerzucasz dane, jesli nie masz uzyjemy programu active sync. W programie activesync (jego ikona jest obok zegarka) wybierz plik - > exploruj. Za chwile otworzy sie okienko i bedziesz mogl sobie przegrywac wszystkie pliki do urzadzenia :) pliki dll zajmuja ok 15MB, nie wiem ile jest wolnego miejsca na pamieci wewnetrznej (mysle ze sie zmiesci) ale ja wrzucilem na karte pamieci. Jak juz wrzucisz gdzies te pliki dll to trzeba dopisac cos do rejestru windowsa. Uruchom CeRegEditora. Klikasz w menu "Połączenia" i wybierasz połącz. Powinno sie cos pojawic w oknie po lewej stronie (galezie rejestru windowsa na myguide). Teraz edycja rejestru:
- klikasz na klucz HKEY_LOCAL_MACHINE prawym klawiszem myszy i wybierasz opcje Nowy->Klucz. Jako nazwe klucza wpisujesz Loader
- Jesli w kluczy H_L_M nie rozwinelo sie drzwo kluczy to kliknij w niego 2 razy. Poszukaj klucza Loader ktory przed chwila utworzyles i znow prawy klik na Loader i wybierz opcje Nowy-> Wartosc multi-tekst
- Otworzy sie nowe okno, jako nazwe wpisz SystemPath
- w Dane wpisujesz \Storage Card\dll  jesli katalog dll wrzuciles sobie na karte pamieci, jesli do pamieci flash to wpisujesz \Flash Disk\dll

Utworzenie tego klucza i tej wartosci powoduje ze windows bedzie szukal plikow dll w katalogu windows, w twoim katalogu dll oraz w katalogu glownym mapy. Teraz mozesz sobie instalowac dowolna mape, jesli sie okaze ze jakis program nie dziala to bedzie ci brakowalo tylko plikow dll. jakich to musisz sie gdzies dowiedziec i tylko wrzucisz wtedy plik do katalogu dll :) Oczywiscie teraz trzeba zresetowac urzadzenie, z tylu jest przycisk reset. Jak sie myguide uruchomi na nowo to bedzie juz widzial nowe pliki dll. Z tymi plikami dll dziala mi bez problemu najnowsza Automapa, nowe iGo, miomap, AutoPilot. Nie testowalem jeszcze tomtoma i mapamap ale nie powinno byc wiekszych problemow.

Istnieje jeszcze drugi sposob uruchamiania innych programow, pliki dll mozesz poprostu wrzucic do katalogu glownego mapy ktora zainstalowales. Tyle ze traci sie wtedy miejsce, przy kilkumapach robi sie kilkadziesiat MB.
Ja tak zrobilem na poczatku, wgralem 3 rozne mapy i w kazdej mapie mialem dllki. Troche mnie to denerwowalo wiec wrzucilem sobie do jednego katalogu.

Wklejam odpowiedz do jednego klubowicza nt. wgrywania plikow dll - moze sie komus przyda.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 17:45:46 wysłana przez Soovek »

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2007, 20:25:02 »
thx  :ok:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2007, 23:46:17 »
Ja również kupiłem MyGuide 3100 z Plusa. U nas nie było problemów. Bardzo fajne urządzenie w tej cenie. Mapy nie są za ciekawe w porównaniu do Automapy 4.0 na której jeździłem po Polsce i Europie. Będę teraz pracował nad odblokowaniem Win CE 5.0 a następnie wgraniem paru map. Pozdrawiam i dziękuję za podanie sposobu odblokowania tego PNA.  :ok:

*

Offline Gelo5

  • 27
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 05, 2007, 18:37:21 »
Ja również kupiłem MyGuide 3100 z Plusa. U nas nie było problemów. Bardzo fajne urządzenie w tej cenie. Mapy nie są za ciekawe w porównaniu do Automapy 4.0 na której jeździłem po Polsce i Europie. Będę teraz pracował nad odblokowaniem Win CE 5.0 a następnie wgraniem paru map. Pozdrawiam i dziękuję za podanie sposobu odblokowania tego PNA.  :ok:
O dziwo, wczoraj również kupiłem to urządzonko (odwołuję słowa,że to tylko reklama :mrgreen:).
Tego nawet nie trzeba odblokowywać.
Wgrywa się bezproblemowo. Należy tylko w pliku addons.txt, który znajduje się mna karcie dodać odpowiednie linijki i pojawiają się przyciski do tego czego potrzebujemy np.
Miomap = "", "\\Storage Card\\Miomap\\miomap.exe" - wgrywamy Miomap na kartę i robimy przycisk na pulpit
Automapa4 = "", "\\Storage Card\\AutoMapa EU\\AutoMapa EU.exe" - identycznie z Automapą itd.
Explorer = "", "\\Windows\\Explorer.exe" -powoduje,że na pulpicie pojawi się przycisk do Explorera

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: "GPS z biedronki" ;-) 444zł za komplet
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2007, 08:42:27 »
Gelo5   w jakim miescie kupiłeś?