Działanie i obsługa Navigon Traffic Live

  • 8 Odpowiedzi
  • 24422 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:13:30 »
W związku z tym, że mamy od jakiegoś już czasu Traffic Live w Navigonie, myślę, że warto założyć i u nas osobny wątek dotyczący tej funkcji. Już na dzień dobry mam podstawowe pytanie, które zawarłem kilka linii niżej.

Jak wygląda zgłaszanie problemów na drodze? Robi się to poprzez Opcje => MyReport, czy inaczej? Pytam, bo opcje tam dostępne nie są zbyt jasne, tym bardziej w kwestii informowania o robotach drogowych.
Miałem dzisiaj sytuację, że była zablokowana połowa drogi w związku z czym, nie było możliwości dojazdu do miejsca docelowego w standardowy sposób. Nawigacja przeliczyła i zaproponowała kolejną przecznicę, co jednak okazało się niewystarczające ze względu na zmianę ruchu na opisywanej drodze z dwukierunkowego na jednokierunkowy. Znalazłem się w pięknym korku, ale na szczęście daleko nie miałem, więc obyło się bez większych nerwów. Chcąc zgłosić zaistniały fakt (korek, zmiana ruchu, roboty drogowe etc.) kliknąłem w objazd, czy jakoś tak, ale można było również w zmianę ruchu. Zasadniczo prościej byłoby zgłosić po prostu roboty na drodze lub korek, bo ten był rewelacyjnych rozmiarów, ale takich opcji nie znalazłem bądź nie zauważyłem.

Jak to powinno wyglądać, ma ktoś doświadczenie w tej kwestii? Rzadko jeżdżę w trasy wymagające nawigacji, więc moje doświadczenie w tym temacie na chwilę obecną jest znikome.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2011, 22:34:35 »
To nie jest trafik tylko komunikaty drogowe TMC . Ogólnie g . http://www.navteq.com/ z lewej traffic ogólnie lipa traffic ma 21 miast w europie nie ma żadnego w polsce
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2011, 15:43:39 »
To nie jest trafik tylko komunikaty drogowe TMC . Ogólnie g . http://www.navteq.com/ z lewej traffic ogólnie lipa traffic ma 21 miast w europie nie ma żadnego w polsce
Dopiero teraz zauważyłem tą wypowiedź... Dostawcą informacji o ruchu drogowym do Navigon Traffic Live jest INRIX : http://www.inrix.com/europe.asp, a nie, jak sugerujesz, Navteq. Z Navteqa - Navigon bierze tylko mapy... I jest to rozwiązanie, w znacznej mierze, inne, niż TMC - do odbioru komunikatów TMC jest potrzebny specjalny moduł (antena), a do odbioru informacji Navigon Traffic Live - wystarczy dostęp do internetu... Zresztą - za "polskie" TMC też nie odpowiada Navteq, tylko Mediamobile Nordic (wcześniej - Destia Traffic)...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 16:26:42 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2011, 17:45:59 »
jesli faktycznie działa to rewelacja , na poczatku jak sprawdzalem to droga byla pusta a pisalo zator drogowy
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2011, 17:51:02 »
Ostatnio wracajac z Bielska mialem informacje o korku i rzeczywiscie byl :) Zatem dzialac dziala :ok:
Jestem jaki jestem :)

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2011, 17:59:23 »
jesli faktycznie działa to rewelacja , na poczatku jak sprawdzalem to droga byla pusta a pisalo zator drogowy
Co do jakości informacji drogowych przekazywanych w Polsce trudno jest mi się wypowiadać, bo z Navigonem nie mam obecnie żadnego kontaktu i nie jestem w tym temacie kompetentny, ale w Niemczech i Francji, w ubiegłym roku, Navigon Traffic Live dał się mi poznać jako dopracowany i wiarygodny system - miejmy nadzieję, że z czasem taki będzie i u nas...

Połączone: [time]Maj 17, 2011, 18:03:19[/time]
Ostatnio wracajac z Bielska mialem informacje o korku i rzeczywiscie byl :) Zatem dzialac dziala :ok:
Na rozmaitych forach, po początkowym okresie małego rozczarowania, jest coraz więcej "ciepłych" słów o skuteczności Navigon Traffic Live... Mam prośbę... Czy mógłbyś zamieścić dowolny screen obrazujący działanie Traffic Live we Wrocławiu... Będę wdzięczny...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 18:09:05 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 19:36:50 »
korki poznikały
traffic do wrocławia u mnie nie dociera mam gdzies w promieniu 150km
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline adamdziaduch

  • *
  • 87
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2011, 19:45:07 »
traffic do wrocławia u mnie nie dociera mam gdzies w promieniu 150km
No, trudno... Myślałem, że jest podobnie, jak w Ovi Maps, czyli, że można wyświetlić informacje o ruchu dla dowolnego obszaru... Ale dzięki za odpowiedź... Pozdrawiam...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2011, 19:47:14 wysłana przez adamdziaduch »

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Działanie i obsługa Navigon Traffic Live
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2011, 12:22:54 »
Czy gdzieś można znaleźć jak ten Traffic działa w Navigonie? Co oznaczają podswietlenia ulic (pewnie korki, ale co jaki kolor znaczy)?