TomTom na Androida

  • 34 Odpowiedzi
  • 34482 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
TomTom na Androida
« dnia: Październik 20, 2010, 19:51:48 »
Dzisiejszy press release:

TomTom and HTC Unite to Deliver Best of Class Location and Navigation Experience on the Phone
 
AMSTERDAM & TAOYUAN, Taiwan, Oct 20, 2010 (BUSINESS WIRE) -- TomTom, the world's leading provider of location and navigation solutions, and HTC Corporation, a global designer of smartphones, today announced they are combining strengths to deliver superb navigation and location solutions on HTC smartphones.

HTC Locations, HTC's new mapping experience, comes preloaded with TomTom's location-rich maps, resulting in a zero-wait navigation experience. HTC Locations is initially available on the new HTC Desire HD and HTC Desire Z smartphones in Europe and Asia and will be extended to a wide variety of future smartphones and geographies.

"I am very pleased to be providing HTC customers with TomTom's accurate location and navigation content on their phones wherever they are. The beauty of it is that the maps are preloaded and instantly available at users' fingertips. For the first time, this makes the power of TomTom navigation content available 'in-pocket' for HTC smartphone users", says Maarten van Gool, Managing Director of TomTom Licensing.

"This partnership with TomTom underlines HTC's commitment to giving our customers an innovative navigation experience that is natural and provides unique enhancements for common navigation needs," said John Wang, Chief Marketing Officer, HTC Corporation. "HTC and TomTom have worked closely to optimize these amazing capabilities on HTC smartphones through our new HTC Locations application."

Maps and location content come preloaded on HTC Locations while turn-by-turn navigation can be purchased and downloaded through HTC Locations or HTC Sync.

- END -

About TomTom N.V.

TomTom N.V. (aex:TOM2) is the world's leading provider of location and navigation solutions. Headquartered in The Netherlands it employs over 3,000 employees worldwide. Over 45 million people daily use its solutions, be it in the form of dedicated portable navigation devices (PNDs), in-dash car systems or tracking and tracing solutions for fleet management. In addition, hundreds of millions of people use TomTom's digital maps on the internet or mobile phone.

In 2009, TomTom reported EUR1.5 billion in revenues and a EUR340 million net cash flow from operating activities. More information about TomTom can be found on www.TomTom.com.

For the world's most up-to-date route planner, including LIVE traffic information please visit www.routes.TomTom.com.

About HTC

HTC Corporation (HTC) is one of the fastest growing companies in the mobile phone industry. By putting people at the center of everything it does, HTC creates innovative smartphones that better serve the lives and needs of individuals. The company is listed on the Taiwan Stock Exchange under ticker 2498. For more information about HTC, please visit www.htc.com.

SOURCE: TomTom N.V.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2010, 22:45:18 »
Jeżeli będą takie wersje to Ciekawe czy będą okrojone jak dotychczas, czy też możemy się spodziewać już wersji z IQ Routes / Astent Pasa / Traffic Online

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2010, 01:23:33 »
Traffic online przecież już jest - sam korzystam na HD2.
IQ routes też można się spodziewać, bo wersje na iPhone to juz mają.

Pytanie powinno brzmieć - czy będzie HD traffic i asystent pasa, bo tego póki co nie ma.
I najbardziej mam nadzieję, że obsługa nie będzie tak koszmarnie skopana jak na iPhone.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2010, 10:16:22 »
http://www.businesswire.com/news/home/20101019007717/en

HTC Locations, HTC’s new mapping experience, comes preloaded with TomTom’s location-rich maps, resulting in a zero-wait navigation experience. HTC Locations is initially available on the new HTC Desire HD and HTC Desire Z smartphones in Europe and Asia and will be extended to a wide variety of future smartphones and geographies.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2010, 23:43:13 »
Traffic online przecież już jest - sam korzystam na HD2.
IQ routes też można się spodziewać, bo wersje na iPhone to juz mają.

Pytanie powinno brzmieć - czy będzie HD traffic i asystent pasa, bo tego póki co nie ma.
I najbardziej mam nadzieję, że obsługa nie będzie tak koszmarnie skopana jak na iPhone.

jak nie ma jak jest?
http://www.pocketgpsworld.com/TomTom-iPhone-adds-HD-Traffic--and-Local-Search-1375.php
--
pozdrawiam :-)

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2010, 10:30:35 »
jak nie ma jak jest?
http://www.pocketgpsworld.com/TomTom-iPhone-adds-HD-Traffic--and-Local-Search-1375.php
Kolega pisze (tak mi się wydaje), że nie ma HD traffic i asystenta pasa na HD2 (wm) i zastanawia się, czy będzie dla Androida, a Ty mu na to, że nie nie ma racji, bo przecież jest na iPhona.
Jeżeli jest na iPhonie, to miejmy nadzieję, że będzie i na Androidzie.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 10:35:16 wysłana przez bobas007 »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2010, 10:35:52 »
a to sorki, nie doczytalem..
mysle, ze przy tym rozwoju androida tomtom zrobi cos porzadnego dla tego systemu..
moim skromnym zdaniem iphone po spektakularnym sukcesie na poczatku przejdzie do niszy i za 2-3 lata bedzie tego tyle co makow na rynku PC.
--
pozdrawiam :-)

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2010, 18:43:43 »
Już troszkę czasu upłynęło Wiadomo już coś więcej kiedy ukaże się tomek na Andka?
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline moderki

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wildfire S, MDA Compact IV z TT
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:25:04 »
Dzisiaj zauważyłem, że AM udostępniła testową wersję na Androida. Czy TomTom też planuje coś w tej spawie w tym roku. W internecie są jakieś wzmianki o tym temacie z zeszłego roku. Czy może ktoś, coś wie ten temat....??

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2012, 19:08:51 »
Podobno ma byc w Q1/2012. Narazie testuja  :mrgreen:

*

Offline moderki

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wildfire S, MDA Compact IV z TT
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2012, 23:39:59 »
AM też jest beta. Fajnie by było.... Jakoś się przywiązałem do TT i chyba nigdy nie "wyprowadziła mnie w pole" :).

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2012, 23:48:19 »
Podobno ma byc w Q1/2012. Narazie testuja  :mrgreen:

Znaczy jesteśmy w połowie drogi ;)

Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2012, 21:41:02 »
Podobno ma byc w Q1/2012. Narazie testuja  :mrgreen:

Znaczy jesteśmy w połowie drogi ;)

Kończą testować wersję alfa, beta będzie testowana już na klientach. ;)  Taki model przecież bardzo dobrze się sprawdził na modelu 1000 i 1005 więc po co z tego rezygnować.
Raczej są na początku drogi niż w połowie.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2012, 13:52:03 »
Ja tam uważam, że nie będzie tak źle i wypuszczą w miarę stabilny produkt. Byle IQR / Asystent Pasa / Traffic Live działało ;-)

*

Offline moderki

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wildfire S, MDA Compact IV z TT
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2012, 00:40:38 »
Dość dawno temu pytałem na forum o tt na Androida. Automapa w tej wersji już zrobiona a tom tom coś o tym wspomina w sieci, zapowiada i może spadnie na nas jak grom w ostanie letnie burze... Rok temu też były takie zapowiedzi więc chyba na tym się skończy... a szkoda.

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2012, 07:22:02 »
Android jest zbyt niebezpiecznym systemem (brak jakichkolwiek zabezpieczeń przed piratami), dlatego raczej nieprędko.
Natomiast polecam TT dla iPhone :mrgreen:
Przedwczoraj wyszła aktualizacja do wersji 1.11 (jeszcze na mapach 8.90) - działa rewelacyjnie.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2012, 13:09:13 »
@rpzem

a co iOS jest bezpieczny? Jail Break stawiasz w 15 minut i robisz z telefonem co chcesz tak jak root'a na androidzie. Nie jest to kwestią zabezpieczeń a raczej umów zawartych między Apple a Tomtom. Pewnie mieli wyłączność na jakiś okres czasu. W google play zarabia się podobnie jak Apple store więc dla producenta to nie jest jakieś obojętne chociażby z racji że słuchawek z Androidem jest znacznie więcej niż z iOS. Wersja na Android pewnie od dawna jest gotowa tylko "coś" ją trzyma przed wypuszczeniem na rynek a tomtom dziwnie milczy. Pytałem na oficjalnym profilu FCB to lakoniczna odpowiedź, że nie udzielają żadnych informacji zanim rada nadzorcza nie zatwierdzi i tyle... Fakt jest faktem, że klientów tracą w tym momencie wielu na rzecz Navigona, Sygic'a czy chociażby polskiej Automapy. Ale to już jest ich problem nie nasz.

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2012, 14:32:14 »
Dam Ci jeden przykład. Kolega pracuje w korporacji General Electric.
U nich w firmie nie można zamawiać telefonów komórkowych z Androidem.
Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa danych.
A z tym JB teraz już nie jest tak prosto jak było kiedyś.

Ale faktycznie problem może być polityczny :mrgreen:
http://www.szosti.eu/WP/2012/06/13/tomtom-bedzie-dostarczal-mapy-dla-apple/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 14:53:44 wysłana przez rpzem »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:24:03 »
Mimo dużej skali piractwa i tak się opłaca - jak widzisz coraz więcej softów pojawia się w markecie. Dla przeciętnego kowalskiego robienie roota czy instalowanie aplikacji app i potem crackowanie jest nie do ogarnięcia więc 90% z tych kowalskich i tak poda nr karty kredytowej i kupi soft jak mu się spodoba i cena będzie atrakcyjna. Ja np. pluję na Automapę ale z ciekawości na 90 dni kupiłem - zobaczę jak soft będzie się rozwijał  :mrgreen: może do tego czasu już normalnie będzie można TomTom'a lub iGO Primo kupić. Swoją drogą - chyba tylko te 2 firmy mają coś ciekawego w nawigacjach do pokazania, bo na Garmina już nie ma co liczyć ;)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:16:40 »

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2012, 13:02:00 »
Widocznie potencjalne zyski przekroczą ew. straty z tytułu piractwa.  :mrgreen:
To dobra wiadomość.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:17:57 »
jestem ciekawy reakcji konkurencji na tą dożywotnią aktualizację map - chociaż z drugiej strony taka iam zawsze znajdzie gawędziarzy  :D (bez obrazy  :ok:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 16:20:21 wysłana przez jansol »

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:32:21 »
Widocznie potencjalne zyski przekroczą ew. straty z tytułu piractwa.  :mrgreen:
To dobra wiadomość.
Straty pewnie będą ale będzie też mnóstwo osób które kupią bo chcą mieć legalną aplikację(albo nie chcą pirata) i jeśli nie będzie to jakaś kaszanka a mam taką nadzieję to będzie mnóstwo takich ludzi, wśród nich ja, chętnie ją nabędę pomimo iż mam ją na oddzielnym urządzeniu. Pzdr

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2012, 23:18:50 »
jestem ciekawy reakcji konkurencji na tą dożywotnią aktualizację map

ciekawe co mieli na myśli, może MapShare?  :E

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2012, 09:46:26 »
jestem ciekawy reakcji konkurencji na tą dożywotnią aktualizację map

ciekawe co mieli na myśli, może MapShare?  :E
a no też jestem ciekawy tej dożywotniej aktualizacji , z tego co się słyszy to ludziska od dwóch lat aktualizują w cenie zakupu aplikacji.

Pożyjemy zobaczymy  :)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2012, 12:34:52 »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2012, 17:35:53 »
spoko , może w końcu Live zacznie działać jeszcze bardziej sprawniej  :)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:54:54 »
spoko , może w końcu Live zacznie działać jeszcze bardziej sprawniej  :)

Dokładnie. Też tak myślę. Zobaczymy tylko jaka cena  :O~

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:44:53 »
TT na Andka to nie jedyna rzecz pokazana na targach IFA, mnie ciekawi nowa wersja HD Traffic:
http://www.auto-swiat.pl/1-ifa-2012-tomtom-android-do-bmw-nowym-hd-traffic

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom na Androida
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2012, 21:06:03 »
no ciekawe  <myśli>  może być nie głupi ten nowy traffic .....
 sam fakt że TT robi ekspansje na inne platformy ....ale to na mój skromny rozumek to jeszcze trochę wody upłynie zanim my wszyscy odczujemy większą ilość użytkowników i co za tym idzie lepsze LIVE (przekonanie ludzi że warto jeździć z navi na codzień).

Najpierw poczekajmy na nowsze 6 HD  :)

P.S
ciekawe co znowu później po tym 6 HD wymyślą ?  :mrgreen: