TomTom dla Androida w październiku

  • 26 Odpowiedzi
  • 24782 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
TomTom dla Androida w październiku
« dnia: Sierpień 29, 2012, 14:02:20 »
Właśnie wyszedł oficjalny press release.

http://www.engadget.com/2012/08/29/tomtom-android/

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:07:41 »
Bardzo, bardzo dobra wiadomość, po wydaniu "finalnej" aAM.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2012, 15:08:43 »
Super wiadomość   :ok:

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2012, 16:27:49 »
Długo się do tego zbierali ale lepiej długo niż mieliby wypuścić jakiegoś gniota. Oby nim nie był i oczywiście to bardzo dobra wiadomość.  :D

*

Offline kopiko

  • 17
  • Sprzęt: HP IPAQ 214
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2012, 13:42:40 »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2012, 15:09:26 »
Bardzo, bardzo dobra wiadomość, po wydaniu "finalnej" aAM.
Zmieniam Bardzo, bardzo na być może - jechałem dzisiaj i bawiłem się TomTomem na iPnone, program a i owszem działa stabilnie ale mapy i ich częstotliwość aktualizacji oraz aktualność ma się do map AutoMapy wątpliwie.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2012, 15:15:46 »
Już wolę stare mapy, normalny routing i wytyczanie tras bez ekstrawagancji i omijania nieistniejących utrudnień.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:19:11 »
Nowa wersja map właśnie wyszła, rzeczy typu blokady czy remonty pobiera na bieżąco z netu.
Przy okazji pewnie się okaże, że nagle będzie się dało ładować telefon i nawigować.

Z drugiej strony TT idzie w bardzo dziwną stronę, ostatnie wersje pod iOS miały takie ważne zmiany, jak nowa ikonka czy też integracja z Facebookiem czy Twitterem.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:28:41 »
No tak... fejs-zbuk to faktycznie must-have  w nawigacji... Ehhh...

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2012, 21:53:15 »
Must-have dla producenta. Potem się pojawią ludziom wpisy "Twój znajomy, Jan Kowalski przejechał dziś z Tom Tom 500 kilometrów. Spróbuj i Ty."

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2012, 22:54:03 »
Jedni inwestuję w fejsbuki a inni w mielizny na jeziorach, "kuniec" świata jak mawiał cieć Popiołek.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:02:57 »
Przyszłoby Ci wyszarpywać ster z półmetra mułu i pchać jacht na Niegocinie, to byś docenił oznaczenia mielizn na GPS. Albo kamieni, jak byś rozwalił kadłub na Śniardwach.

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:38:57 »
Ojtam ojtam, pływało się tyle lat mając tylko mapy i orientację w przestrzeni i było dobrze.

Jak ktoś musi mieć do tego GPS, to znaczy, że jest dupa a nie sternik.

Wracając do tematu: TT mielizn nie ma, za to ma bardzo fajny Traffic i IQ Routes. O skuteczności tego drugiego wynalazku sam się przekonałem, jeżdząc w dużym i znanym mi mieście. Znanym na tyle, że sam wyszukuję w myślach objazdy korków i róznych problemów, czasem tylko wspomagając się Google Maps (głównie wyszukując jakieś objazdy miejsc które się korkują).
TT kilka razy poprowadził mnie w zupełnie niespodziewany sposób (tzn. nigdy bym nie pomyślał, że ta droga jest lepsza) i - kolejna niespodzianka - przeważnie miał rację.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2012, 23:51:01 »
Jeździło się tyle lat mając tylko mapy i orientację w przestrzeni i było dobrze.

Jak ktoś musi mieć do tego GPS, to znaczy, że jest dupa a nie kierowca.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2012, 00:09:40 »
Może i masz rację. Głównym przeznaczeniem AM staje się nawigacja dla żeglarzy. Funkcją dodatkową (bez gwarancji skuteczności) jest nawigacja drogowa.

Pozdrawiam.

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2012, 06:42:00 »
A na TomTomie da się w ogóle jeździć?

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 31, 2012, 07:12:13 »
TT to nie jest generalnie moja bajka, ale trzymam kciuki, żeby to był bardzo udany produkt na teren naszego kraju. A po co ? A po to, żeby producent automapy odczuł na swojej finansowej skórze spadek wpływów do firmowej kasy i wziął się porządnie do roboty i wypuścił na andka tak poprawiony / rozwinięty program, żeby nas pozytywnie wreszcie zaskoczyć. Oni muszą mieć konkurencję, bo w moim odczuciu NE to nie jest dla nich konkurencja.
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:36:04 »
A na TomTomie da się w ogóle jeździć?
Nie, nie da się. Służy on tylko pilotom awionetek i kierowcom furmanek wożących węgiel spod kopalni.


*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 31, 2012, 08:50:15 »
No w końcu będzie. Ciekawe czy tak dobra jak na obecne urządzenia.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2012, 12:13:25 »
Jeździło się tyle lat mając tylko mapy i orientację w przestrzeni i było dobrze.

Jak ktoś musi mieć do tego GPS, to znaczy, że jest dupa a nie kierowca.

Na środku jeziora może i zatrzymać się da, ale trochę trudno jest się zapytać o drogę. No i oczywiście każdy wie, że w mieście jest identyczna widoczność okolicy jak na wielkim jeziorze, więc jest równie łatwo zorientować się w terenie. Nie wpominając o tym, że kierowcy, tak samo jak sternicy jachtowi mają elementy nawigacji (nie mylić z nawigacją satelitarną) na kursie :-P


TT to nie jest generalnie moja bajka, ale trzymam kciuki, żeby to był bardzo udany produkt na teren naszego kraju. A po co ? A po to, żeby producent automapy odczuł na swojej finansowej skórze spadek wpływów do firmowej kasy i wziął się porządnie do roboty i wypuścił na andka tak poprawiony / rozwinięty program, żeby nas pozytywnie wreszcie zaskoczyć. Oni muszą mieć konkurencję, bo w moim odczuciu NE to nie jest dla nich konkurencja.

W iOS mają gigantyczną konkurencję, bo są wszyscy wielcy światowi gracze oraz wszyscy z Polski. Myślisz, że się przejęli? Choć trochę?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 12:15:26 wysłana przez WaldekGo »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 31, 2012, 13:39:10 »
Przyszłoby Ci wyszarpywać ster z półmetra mułu i pchać jacht na Niegocinie, to byś docenił oznaczenia mielizn na GPS. Albo kamieni, jak byś rozwalił kadłub na Śniardwach.
Nie mam nic przeciwko zaznaczaniu mielizn na jeziorach oraz linii wysokiego napięcia dla baloniarzy w programach dla nich przeznaczonych, ale mam obiekcje i mi się nie podoba robienie z programu jak sama nazwa wskazuje samochodowego, uniwersalnego dzieła dla wszystkich bo wiadomo "że jak coś jest do wszystkiego to jest do itd." w szczególności przez firmę Aqurat.
Zainstaluj wersję 6.11 i sprawdź czy zaznaczono więcej mielizn na jeziorze Niegocin jak trzy, dopiero się śmiesznie poczujesz jak zaufasz AM i będziesz pływał zgodnie z jej zaleceniami - no chyba że skorzystasz z wyboru "Rejs łatwy" na miednicy.

Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 31, 2012, 14:14:59 »
Przyszłoby Ci wyszarpywać ster z półmetra mułu i pchać jacht na Niegocinie, to byś docenił oznaczenia mielizn na GPS. Albo kamieni, jak byś rozwalił kadłub na Śniardwach.
Jeżeli do bujania się po WJM potrzebujesz GPS-a, to lepiej daj sobie spokój, bo zrobisz sobie krzywdę, a jeszcze gorzej, bo możesz zrobić krzywdę komuś innemu ! Zarówno TT jak i AM to programy do nawigacji samochodowej. Na wodę, to sobie kup SailCruiser + mapę WJM i będziesz Wilk Mazurski  :mrgreen:

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 31, 2012, 15:09:30 »
Akurat pływam na tyle często, żeby mieć własną łajbę. Po Mazurach jednak nieczęsto, bo ciasno, gwarno, nudno. A jeśli już, to nie potrzebuję na WJM mapy w ogóle.

Do jeżdżenia po Polsce też mi GPS nie pptrzebny. Lata całe jeździłem z papierowym atlasem. Ale mam GPS i w aucie i na łodzi i cenię sobie udogodnienia. Pływałem też bez "samosteru", bez patentu do kładzenia masztu, wreszcie po WJM bez silnika i żyłem. Ale nie będę narzekał na postęp.

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 31, 2012, 17:05:39 »
GPS jest po to by ułatwić przyspieszyć zlokalizowanie miejsca. Szukając w ciemno schodzi czasowo a tak gps doprowadzi szybko i zaoszczędzasz na czasie.
Mapa kartkowa była i jest a dopiero do niej gps nie na odwrót. Jeśli ktoś liczy tylko na gps to powodzenia już nie raz na cb wołali jak dojechać na Świecko bo im navi nawaliła i do domu trafić nie potrafią   :-|. Jednemu kiedyś dałem atlas żeby sobie zobaczył jak dojechać do miejscowości to nie wiedział jak się do niego zabrać i czego szukać. Takie orły w drogę jadą  :E
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2012, 00:23:45 »
Temat miał być o Tom Tom a nie o mieliznach w AM....
Co do pojawienia się TomTom to rewelacja- jeśli cena nie będzie zabijała, to przewagą TomToma będzie niezawodność(dużo mniej bug'ów), dopracowanie i jakość wykonania oraz przede wszystkim dożywotni update map a nie wypożyczenie  :E mapy na rok.

Dlaczego z AM powinny zniknąć bzdury typu mielizny, sygnalizatory i tego typu idiotyzmy? Dlatego, że jak coś dają, to powinno sprawnie działać i być aktualne. Jeśli dają mi mapę mielizn, to chcę, żeby na przynajmniej najpopularniejszych akwenach regionu te mielizny były naniesione i często aktualizowane tak, by było można na nich polegać. Jeśli jest funkcja, na której nie można polegać to na cholerę mi ona? Jeśli faktycznie mieliby to tak sumiennie aktualizować to odciągałoby to ich uwagę od dziesiątek innych problemów, które trapią program a dotyczą nawigacji drogowej.

Już teraz dostaję szału słysząc "zwolnij" gdy jadę przepisowo po drodze, na której dawno temu zniesiono ograniczenie, o czym nikt nie raczył poinformować Marzenki. Wprowadzili sobie funkcję ograniczeń prędkości a teraz żyje sobie ona własnym życiem zapomniana przez wszystkich.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:58:10 »
Gadu gadu o nawigacji dla zeglarzy ale czy bedzie tryb "Lorry"?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TomTom dla Androida w październiku
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 22, 2012, 13:57:59 »
Obawiam się, że długo dla PL nie powstanie. Nie ma takiej wersji nawet dla Czech, które zawsze są jaskółką dla Polski.
3-5 lat temu (nie pamiętam) staraliśmy, by powstała AM Truck. Nawprowadzaliśmy się nośności mostów i wiaduktów, skrajni, ograniczenia tonażowe, parkingi i stacje TIR, etc. I wzięło i szczezło. Chyba. A większość danych była, prócz jakichś ADR, hazardous, waterpollutants, explosives restrictions i sharp turns. Choć baza tych pierwszych jest pewnie dostępna, a te drugie można by wziąć z atrybutów mapy AM - jest przecież komunikat głosowy "ostro w lewo/prawo".
Pamiętam, że do którejś wersji AM była możliwość ustawienia profilu, z wymiarami samochodu ciężarowego i bodaj tonażu, ale doniesienia mówiły, że nie bardzo to działa, jeśli chodzi o uwzględnianie tych danych w restrykcjach dla routingu.

Na Europę Zachodnią jest sporo takich rozwiązań, choćby przedmiotowy TomTom Truck (niezbyt chwalony). Królem jest PTV Truck Navigator, w tym wersja androidowa. Obejmuje całą Europę bez byłych demoludów i Grecji. Dla tych ostatnich krajów są dostępne dla routingu wyłącznie główne drogi.