Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android

  • 12 Odpowiedzi
  • 17845 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline appl

  • 17
Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« dnia: Listopad 13, 2009, 15:00:23 »
Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
Czy ktoś może powiedzieć coś o tej nawigacji ?
Pod androida ?

*

Offline sztywniak

  • 19
    • Navireo
  • Sprzęt: TYNT II,HERO, IP 3GS
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2009, 22:38:32 »
bardzo dokładne mapy nawet jeśli chodzi o małe miejscowości.
Porównałem w moim regionie i w miejscowości Sośnie Automapa 5.x nie zna ulic a Sygnic wszystkie, w Ostrowie Wlkp Automapa zna ulice osiedlowe a Sygnic nie.
innych aspektów nie testowałem bo mam Automape w samochodzie i nie czuje potrzeby zmiany.
Jak znajdę chwile to porównam i opisze
Sztywniak

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2009, 14:37:32 »
Z tego co widzę to Sygic i NDRIVE to to samo, nieco inna oprawa graficzna ale tak to to samo (mam oba)

Mapy są ok,dobre ale jakieś takie pustawe.
Sam wybiera nową trase gdy gdzieś zboczmy, ale potrafi to robić co chwila jeżeli jest nieco pochmurno

Większych zastrzeżeń nie mam

*

Offline appl

  • 17
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2009, 12:48:06 »
 Z tego co wyczytałem - zrozumiałem to nawigacja of-line
dobrze kumam ?

*

Offline damianpiwowarski

  • Ekspert Android
  • *****
  • 1115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dawniej "Damianoo".
    • www.mojdroid.pl
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2009, 13:48:31 »
Tak, dobrze "kumasz".

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2009, 19:40:26 »
Kilka moich uwag:

- Mapy tak samo przestarzale jak w copilot i ndrive. (co dziwne, bo googlemaps jest dosc aktualne)
- wybor trasy najgorszy z podanych (tu bezapelacyjnie wygrywa copilot ale i tak jest dnem w porownaniu w tomtomem i automapa)
- obsluga poi tragiczna (wyswietla i ostrzega jak mu sie podoba) :)
 
+ szyki interfejs (pewnie dlatego, ze nie ma budynkow ale to i dobrze - czytelniejszy)

na razie copilot wygrywa
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2009, 20:07:18 »
No ja muszę powiedzieć, że ciężko Sygic równać chociażby do AutoMapy. Z moich zastrzeżeń:

- mapy wyglądają na bardzo puste, nie są zbyt przejrzyste, nie ma na nich rysów budynków, numeracji itp. (numeracja na niektórych ulicach po kliknięciu w punkt na drodze - jak wiadomo w wielkich miastach często numery są porozrzucane i nie wiadomo gdzie iść po wyjściu z samochodu)

- nawigacja jakby się ociąga i jest "za samochodem". Czasem nawet kilkadziesiąt metrów. Na AutoMapie mi się to nie zdarzało na żadnym urządzeniu

- niewygodny interfejs, mało opcji, brak większości polskich POI

- no i NAJWAŻNIEJSZE: Sygic wyznacza trasy w zupełnie bezsensowny sposób (bez różnicy czy bierze się trasę szybką, ekonomiczną czy krótką). Przykład: z mojego domu w pewne miejsce jest prosta droga: w lewo, 2 km, w prawo i 2 km. A on wyznacza drogę w prawo, później jeszcze 10 zakrętów i łącznie wychodzi 6 km. AutoMapa nawet w wersji sprzed paru lat wyznaczała tę trasę w taki sposób jak powinna.

Także dla mnie program jest zupełnie spalony i można go użyć tylko awaryjnie jak faktycznie nic innego nie ma pod ręką.

Nie korzystałem jeszcze z innych nawigacji na Androida więc nie mam porównania, ale na WM mam nową Automapę, a kiedyś kupiłem Destinatora jak jeszcze nie było AM EU i dostałem TomToma z jakimś urządzeniem.

No i Sygica bym porównał do takiego starego TomToma, którego miałem jeszcze na Symbiana UIQ :))) Czyli tragedia :)))
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2009, 20:11:15 wysłana przez Raadek »

*

Offline Raadek

  • **
  • 148
  • Sprzęt: HTC Desire S, Samsung Galaxy Tab P1000
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2009, 11:38:31 »
Wczoraj miałem (nie)przyjemność sprawdzenia Sygica w Warszawie. Wpisałem adres "Obozowa 5". Jednocześnie odpaliłem również AutoMapę.

No i gdyby nie AM, to nie dość, że Sygic pokierował mnie na złą stronę rozległego skrzyżowania, to jeszcze kazał zatrzymać się 500 metrów dalej, podczas gdy trzeba było skręcić w lewo i zaparkować po prawej.

Jeżeli pojechałbym zgodnie z poleceniami Sygica musiałbym zrobić dodatkowe parę kilometrów żeby nawrócić.

I jeszcze jedna ciekawostka: przejeżdżałem przez rondo na wprost. Na AM była strzałka na wprost. A na Sygicu była w prawo. Myślę sobie... no to już na początku trasy Sygic nawala, aaale okazało się, że on też chciał żebym jechał przez skrzyżowanie na wprost, tylko sygnalizował to jako skręt w prawo....

.... no bo w sumie z każdego zjazdu na rondzie skręca się w prawo  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Podsumowanie Sygica:

DNO TOTALNE.

*

Offline mareko

  • **
  • 217
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2011, 03:05:33 »
Czyzby nikt nie uzywal Sygica ze ten watek tak umarl na 2 lata ?

Ja mam jedno pytanie od tych co jednak uzywaja. Czy mozna jakos wylaczyc te chmurki pokazujace ograniczenia predkosci ? Zaslaniaja sporo rzeczy a pojawiaja sie ciagle.

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:24:15 »
Czyzby nikt nie uzywal Sygica ze ten watek tak umarl na 2 lata ?

Ja mam jedno pytanie od tych co jednak uzywaja. Czy mozna jakos wylaczyc te chmurki pokazujace ograniczenia predkosci ? Zaslaniaja sporo rzeczy a pojawiaja sie ciagle.

A co tu pisać...
Z intuicyjną obsługą to to nie ma nic wspólnego...
Niestety dno to jest...
Navitel nie lepszy...

Tęsknię za iGo pod WM :/

*

Offline ciesiel

  • *
  • 80
  • Sprzęt: Motorola Moto G 2nd gen.
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:46:06 »
Bez przesady. Sygic jest intuicyjny, a przynajmniej ja nie miałem problemu z obsługą.
Mapy są w miarę aktualne - biorą je chyba z teleatlas'u więc tak jak u tomtoma i google... bez rewelacji ale ogólnie poprawnie. Co parę miesięcy jest aktualizacja map za free (niby lifetime, ale do 2013 chyba gwarantują darmowe aktualizacje).

Ostatnio mieli problem ze stabilną pracą pod nowe smartfony - sam tego doświadczyłem na sg2 ale już to naprawili. No i wprowadzili ostatnio traffic dla PL za 10E na rok ale nie testowałem tego więc się nie wypowiadam :)

ps.
poza tym wersja obecna to 11.2.2 - od wersji 9.x wiele się zmieniło...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 17:50:16 wysłana przez ciesiel »

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:54:49 »
Mapy ok...

Ale "intuicyjnośc" to chyba rozumiemy inaczej ;)

Wybieranie punktów przelotowych PO JEDNYM i ponownie trzeba przechodzić na widok mapy i dodawac kolejny to porażka...
Brak informacji o ilości km do punktu przelotowego...
Wyszukiwanie miasta z ulicą całkiem gdzie indziej niż w SZUKAJ :) Trzeba wybrać opcję NAWIGUJ DO żeby można było wpisac ulicę...
Nadal mam problem z uruchomieniem na SGII nawet po update... Kilka razy muszę ja startować.
Jakiekolwiek wyjście do pulpitu (telefon czy sms) to WYŁĄCZENIE automatycznie navi i ponowna zabawa żeby potem zaskoczył...

Stąd mocno negatywna moja ocena niestety...

Wielka szkoda że iGO My Way na andka to mocno wykastrowane iGO i szybko wyleciało z mojego fona...

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 19:07:43 wysłana przez Spili »

Odp: Sygic Mobile Maps 9 v.7.71 Build 7034 for Android
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2011, 14:15:25 »
Witam, mam, tego Sygica. Kupiłem wraz z trafficem, tydzień temu. Ogólnie to nie jestem zadowolony, raczej korzystam z NaviExperta (mam próbny jeszcze 2 tyg). Sygic pokazuje roboty gdzie juz ich nie ma, wypadki sprzed tygodnia, nie proponuje objazdu.
Jeśli jednak ktoś chce kupić to teraz dobry moment - zrobili Świąteczną obniżkę - Europa tańsza o 20 Euro - 29,99. Ja tydzień temu zapłaciłem 49,99  :O :shock:.