Program do nawigacji na punkt

  • 9 Odpowiedzi
  • 8228 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Program do nawigacji na punkt
« dnia: Lipiec 19, 2010, 20:31:00 »
Szukam ale nie mogę się przekopać przez tony wyników o nawigacji samochodowej.
Potrzebuję program który po wpisaniu współrzędnych geograficznych wytyczy mi azymut na ten punkt.
Przydało by się np do ustawiania anten kierunkowych różnych typów i zastosowań ;)

Ktoś spotkał się z czymś takim?
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein

*

Offline Piorun

  • *****
  • 179
  • Sprzęt: LG Optimus 2X
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2010, 21:39:14 »
Spróbuj czy Maverick Ci odpowiada, ja właśnie wpisałem jakiś tam punkt na mapie, pokazało mi go, możesz wybrać też kompas i zobaczyć w którym kierunku dany punkt się znajduje
Practiced by NW, Wrath in Heart!

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2010, 22:10:59 »
Spróbuj czy Maverick Ci odpowiada, ja właśnie wpisałem jakiś tam punkt na mapie, pokazało mi go, możesz wybrać też kompas i zobaczyć w którym kierunku dany punkt się znajduje

Ale Maverick coś mi się taki skomplikowany wydaje np ciągnie mapy z sieci a nie zawsze i wszędzie 3g i wifi jest dostępne. Chodzi mi raczej o program w którym wpisuję dane geograficzne punktu  (np z btsearch) a on mi ładnie strzałką pokazuje kierunek. Wystarczyła by tylko skromna baza z opisem punktu i jego danymi geograficznymi. Może to dobry pomysł na aplikacje dla kolegów programistów z chęcią go udostępnię w zamian za małą wzmiankę w programie o pomysłodawcy ;)   
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein

*

Offline Piorun

  • *****
  • 179
  • Sprzęt: LG Optimus 2X
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2010, 23:51:05 »
Nie musisz mieć załadowanej mapy aby pokazał ci kierunek, ja nic innego w markecie nie znalazłem.
Practiced by NW, Wrath in Heart!

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2010, 23:57:43 »
to będzie się trzeba do niego przekonać niestety
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein

*

Offline pablo

  • **
  • 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N311, Samsung I5700
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2010, 11:02:32 »
Spróbuj Compass od Snaptica. Nie sprawdzałem dokładnie ale współpracuje z GPS i nie wiem z czym jeszcze bo dokładnie określił mój adres. Lokalizacje można notować ale wymaga dogrania jakiegoś notatnika. Może to będzie to?

Edit:
Sprawdziłem, współpracuje z Google maps. Zanotowaną lokalizację wrzuca do mapy i pokazuje do niej drogę więc niezupełnie to czego szukasz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 11:15:28 wysłana przez pablo »

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2010, 12:43:41 »
Spróbuj Compass od Snaptica. Nie sprawdzałem dokładnie ale współpracuje z GPS i nie wiem z czym jeszcze bo dokładnie określił mój adres. Lokalizacje można notować ale wymaga dogrania jakiegoś notatnika. Może to będzie to?

Edit:
Sprawdziłem, współpracuje z Google maps. Zanotowaną lokalizację wrzuca do mapy i pokazuje do niej drogę więc niezupełnie to czego szukasz.

no właśnie coś tam jest ale nie dokładnie to co trzeba,
tak w skrócie to potrzebny jest kompas z automatycznym wyznaczeniem azymutu do wpisanego miejsca
aż dziwne że nikt na to nie wpadł żeby coś takiego napisać przecież instalatorów sieci i tv naziemnej jest chyba sporo na świecie i zapotrzebowanie też dość duże ;)
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein

*

Offline pablo

  • **
  • 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N311, Samsung I5700
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2010, 20:35:50 »
Jest jeszcze az-droid. Nie sprawdzałem ale opis wygląda obiecująco. No i jeszcze coś dla instalatorów anten- gps site survey i chyba to czego szukasz - point lite albo pointhome i ostatecznie geopointer
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 20:38:49 wysłana przez pablo »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2010, 22:23:30 »
Poszukaj na tym forum informacji o TripComputer. Jeden z forumowiczów napisał kiedyś coś takiego, bardzo przydatny soft. Projekt umarł i przeszedł w licencję Open Source, ale do Twoich potrzeb może być idealny.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Krasny

  • 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone, Palm T|X,
Odp: Program do nawigacji na punkt
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2010, 00:06:35 »
sprawdziłem TripComputer według mnie najbardziej odpowiada do powyższych zastosowań, dzięki za podpowiedzi

 
"Jeżeli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?" - Albert Einstein