Najlepsza nawigacja dla Android

  • 24 Odpowiedzi
  • 48490 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Najlepsza nawigacja dla Android
« dnia: Wrzesień 09, 2011, 15:05:09 »
Jaka w/g Was jest najlepsza nawigacja dla regionu Polski dla Android? Szczegoleni dla osob ktore przesiadaja sie z Automapy.
I dlaczego :)?
Chodzi mi wylacznie o programy do nawigacji (offilne).
Z gory dziekuje za typy i sensowne uzasadnienia

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2011, 08:26:03 »

*

Offline Shiryu

  • ****
  • 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: g900, SGS2, Wave 3, SGS4
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2011, 19:42:16 »
A jest już w Markecie? Bo się nie doszukałem...
Urzeknie Was moja historia? :P
Mitsubishi m320->Moto v547->HTC Tornado->Sgh-i600 (+g900)->Omnia 2->SGS2->SGS4

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2011, 20:38:06 »
Nie wiem czy jest akurat w markecie, ale MapaMap dla Android jest już na pewno gotowa ...

Skąd ta pewność? Bo dostałem już klucz licencyjny i dostęp do niej w wersji PL wygrany w konkursie PDAclubu! :-)
Przesyłka e-mail z kodami, plikami i linkami przyszła pod koniec zeszłego tygodnia!

Więc lada chwila będzie pewnie można ją kupić w markecie!

Pozdrawiam

*

Offline PPiotrek78

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lublin City
  • Sprzęt: MIO p560 i Blow GPS43Vbt AutoMapa EU, HTC Desire S
MapaMap w Android Market
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 19:37:27 »
Witam ponownie,

Już jest!
MapaMap dla Android dostępna jest w Android Market!
http://www.mapamap.pl/news/75905
http://www.mapamap.pl/node/75824

Pozdrawiam!

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2011, 16:44:06 »
no to czekamy na "wrzutę" ze screenami AM na Androida - żeby wyglądało, że już za momencik będzie wersja finalna. :)
Philips nino 200 > Eten M500 > HTC Kaiser > Samsung Galaxy S

*

Offline MiruK

  • *
  • 68
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2012, 11:21:09 »
Póki nie ma AutoMapy najbardziej mi przypadł do gustu iGO, graficznie nie cudo ale z mapami TeleAtlas w miarę dobrze prowadzi, z początku spodobał mi się Sygic Aura, graficznie ładny ale przy nawigowaniu porażka, tak więc na tą chwilę polecam iGO
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 09:15:00 wysłana przez vonski »
HD2 + NexusHD2-Gingerbread_V3.2a_NAND_(Android-2.3.7)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2012, 11:52:27 »
puóki nie ma AutoMapy ...
Już jest. Co prawda beta ale za to za darmo (na razie).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2012, 07:45:09 »
Ja po długim korzystaniu z AM kupiłem Naviexpert.
Jedyną przypadłością to mniej szczegółowe mapy, szczególnie brakuje obrysów budynków w miastach.
Wyznaczanie tras, live traffic i POI działają super.
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2012, 10:28:10 »
Ja ze swojej strony także polecę naviexperta. Pomimo tego, że wbrew wymaganiom podanym przez autora wątku jest to nawigacja online, ale da się z niej korzystać także w trybie offline.

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2012, 12:20:05 »
Ja ze swej strony polecam DON'T PANIC - mapy offline, przyjemna, a zarazem prosta w obsłudze, jakość map (tam, gdzie dotąd jeździłem) jest b. dobra, kilka fajnych funkcji. Nie ma dodatkowej opcji Traffic, ale skoro zależy Ci na offline więc może to nie wadzi. Inną sprawą jest jednak to, że po przesiadce z AutoMapy, możesz odczuć "nadmierną" prostotę - w DON'T PANIC jest w porównaniu z AM mała liczba dodatkowych ustawień, możliwości personalizacji itp. Tak czy siak polecam. Zawsze możesz pobrać darmowe demo i samemu przetestować aplikację.

Aha, do końca czerwca jest w promocji - 9,99 EUR (szczegóły tutaj: http://www.mireo.hr/pl/)

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2012, 13:41:09 »
Mam 2 pytania:
1) Don't panic produkowany jest przez firmę mireo, więc jak przypuszczam jest to mniej więcej to samo, co nawigacja preinstalowana w urządzeniach GoClever tylko na andku, tak?
2) Naviexpert jest w końcu nawigacją online czy offline? Nigdy nie miałem okazji testować i jestem już zagubiony. Można na tym zainstalować mapy i jeździć bez internetu, czy trzeba je dogrywać za każdym razem gdy chcę wybrać się w trasę?

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2012, 11:29:46 »
Gdzieś wyczytałem a także widziałem filmik na Youtube, że jest już iGO Primo 2.0 dla Androida. Z mapkami TeleAtlasa 2012.05 pewnie będzie chodził bardzo porządnie tylko kij wie gdzie to kupić bo polityka sprzedaży producenta tego programu jest bardzo dziwna...

O tutaj iGO Primo 2.0 9.6.7.235654 16 May 2012 for Android - Final Edition 2012 (All Languages and Voices) wyżej wspomniany 3 minutowy filmik
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2012, 12:48:41 wysłana przez radoskur »

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2012, 09:26:59 »
2) Naviexpert jest w końcu nawigacją online czy offline? Nigdy nie miałem okazji testować i jestem już zagubiony. Można na tym zainstalować mapy i jeździć bez internetu, czy trzeba je dogrywać za każdym razem gdy chcę wybrać się w trasę?
Nie wiem, skąd andre47 wziął informację o używaniu NE offline. Być może aplikacja ma jakiś cache umożliwiający przeglądanie niedawno używanego obszaru mapy. Zasadniczo jednak zarówno wskazówki nawigacyjne jak i sama mapa jest w NE ściągana na bieżąco z internetu. Trzeba mieć sensowny pakiet "data".

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2012, 12:17:48 »
Można używać NE offline - trzeba zablokować automatyczne przeliczanie trasy. Ale w ten sposób można korzystać tylko z jednej trasy, która jest już ustawiona (można ją wcześniej przygotować korzystając z WiFi). Nie jest to jednak zbyt wygodne, oczywiście nie ma wtedy też dostępu do aktualnego traffica.

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2012, 18:56:49 »
Potwierdzam jak jeden z forumowiczów wcześniej, jak na tą chwilę iGo jest najlepsze na androida, sygic tak jak koledzy pisali dziwnie wyznacza trasy. Miałem zainstalowaną automapę betę i jak na tak wczesny porgram zapowiada się całkiem nieźle, bardziej nawet podoba mi się od AM na pda i pna. W chwili obecnej jestem w trakcie testowania copilota, na dzień dobry  problem z wprowadzaniem adresów, ale co dalej będzie to zobaczymy, jeżdżę od czasu do czasu za kierowców, ciężarowym autem więc testuję każdą nawigację i w Polsce i po europie. Z doświadczenia wiem że nie ma idealnej nawigacji, zwłaszcza jeśli chodzi o dane teleadresowe, bywa tak że igo nie ma danego adresu a automapa ma i na odwrót. Natomiast żadna nawigacja nie zdaje egzaminu we włoszech poza map&guide truck navigator, no ale sam programik kosztuje chyba coś około 400 euro ale to na PC i PNA.
Jeszcze jedno co nie którzy mają z tymi obrysami budynków 3D, marudzą że nie tak odwzorowane. Chyba zapominają do czego służy nawigacja. Szczerze mówiąc to te budynki nie pomagają w nawigacji a wręcz przeszkadzają. Jeśli ktoś korzysta z nawigacji okazjonalnie, raz na miesiąc np albo przy wyjeździe na wakacje to ok. Natomiast dla tych co korzystają cały czas budynki 3D przeszkadzają (przynajmniej mi) spowalnia to przeliczanie trasy jeśli się nie skręci w tą uliczkę co trzeba i przysłaniają ogólny widok.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:05:26 »
Potwierdzam jak jeden z forumowiczów wcześniej, jak na tą chwilę iGo jest najlepsze na androida
Tia...
Na Androida w legalny sposób nie do zdobycia...
Więc nie ma o czym nawet rozpoczynać dyskusji.

Jeszcze jedno co nie którzy mają z tymi obrysami budynków 3D ... Natomiast dla tych co korzystają cały czas budynki 3D przeszkadzają (przynajmniej mi) spowalnia to przeliczanie trasy jeśli się nie skręci w tą uliczkę co trzeba i przysłaniają ogólny widok.
Obrysy budynków (nie 3D) to jedno a budynki 3D to drugie. Obrysy 2D są dość pomocne.
Nie to, żeby niezbędne ale nie powiem, żeby były niepotrzebne.

A budynki 3D u mnie nic nie zwalniają - mam "napompowane" w aAM na 20% i nie zauważam żadnego dodatkowego obciążenia dla sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2012, 20:07:22 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 12, 2013, 20:34:43 »
witam odkopie temat  :wink:
Chce sobie kupić oprogramowanie nawigacyjne do na antka ale na obecna chwile mam totalny mętlik w głowie
Dotychczas przerobiłem (Mio,TomTom,AutoMapa,Garmin,IgoMyWay,CoPilot nie działa po aktualizacji antka do4.0, SygicAura)
Z tego co teraz czytam to pojawiło się kilka nowych np.mapamap,fotomap, Ndrive,nawigon,mireo don’t Panic i jeszcze jakieś inne
Wiadomo każda ma swoje plusy i minusy więc może powiem to co mnie interesuje:
-dobry algorytm wyznaczania z możliwością (np.ekonomiczna/uniwersalna,szybka,najkrótsza-proste ale garmin nie miał)
-przyjazne oczom menu gdzie będę mógł sobie wybrać co mam mieć wyświetlane na ekranie
-fotoradary itp
-możliwość ustawienia kiedy mam być informowany o następnym manewrze (tj.wyprzedzenia 50-200metrów)
-możliwość zaznaczeni punktu docelowego poprzez kliknięcie go na mapie (np.podczas jej przeglądania bo wiadomo z baza adresów w pl to różnie bywa)
-wyszukiwanie adresów z możliwością wpisania polskich znaków (niby banał którego brak sygicaura)
-mile widziany również traffic info, czy asystent pasa ruchu fajny gadżet ;)

W sumie jak dla mnie Igo spełnia większość moich oczekiwań. ALE nie można go nigdzie kupić, kombinacje alpejskie z instalka, mam ekran 4.0  i skapitulowałem jak po długich bojach odpaliłem i miałem nawigacje na 3/4 erkanu  :evil:  No potrafi dziwnei poprowadzić i tak dużo lepiej niż SygicAura

Będę wdzięczny za wasze typy, bo ja na dana chwile chyba przetestuje 7dniowa trail mapamap
ps.jeśli chodzi o opcje z internetem to jak dla mnie rządzi naviexpert

*

Offline Klusek

  • *****
  • 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 12, 2013, 20:59:02 »
Cytuj
SygicAura

Nie ściągaj piratów tylko skorzystaj z marketowej wersji a tam to jest po prostu Sygic. A jeżeli chodzi o wyszukiwanie adresów z polskimi znakami to wystarczy wyłączyć korzystanie z klawiatury programu i korzystać z klawiatury systemu i spokojnie można wpisywać polskie znaki.
Sony Xperia Arc S powered by:
FXP208 - CM10

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2013, 14:29:57 »
CoPilot nie działa po aktualizacji antka do4.0
Nie siej herezji ! CoPilot Live Premium Europe, działa wyśmienicie na ROM-ie 4.0.4.

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2013, 15:15:52 »
Nie siej herezji
Ja tylko stwierdzam fakt iz w moim HTC incredible s po aktualizacji systemu antka z 3do4 wszystkie programy działają oprócz copilot live 8.
Program sie ładuje, pokazuje okno programu "ustalanie aktualnej pozycji" po czym wywala. Dodam że górne menu pokazuje ikone CoPilot-a jakby działał i naciskając wchodzi s powrotem po czym tak samo wywala. Dodam że nie zmieniałem żadnych ustawień gps itp, nie pomaga resetowanie ani czyszczenie pamięci i itp (na razie nie mam ochoty robić hard resetu tel aby sprawdzić w czym problem).

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2013, 15:46:57 »
Ja pojeździłem trochę rowerem i raz samochodem z Osmand Według mnie na rower bomba, bo korzysta z Open Street Maps co daje taką dokładność, że mam nawet większość ścieżek w parkach i lasach. W samochodzie też się sprawdza, ale pewnie inne mają bardziej rozbudowane algorytmy nawigacji pod kątem samochodu.

*

Offline marcio15

  • **
  • 153
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Alcatel one touch fire, Xperia z1
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2013, 16:04:20 »
Jak dla mnie mapy google sa najlepsze jeszcze nie zdarzylo mi sie zebym nie trafil oczywiscie nie korzystam z nich offline
qtek s100 - i780 - galaxy ace - xperia x10 - arnova 10 g2 - htc desire z - lg 4x hd - Nokia lumia 820 - SGN - Asus memopad 10 - BB z10 - Alcatel one touch fire - Xperia z1

Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 24, 2013, 18:56:57 »
Jak dla mnie mapy google sa najlepsze ...
Oj to masz dużo szczęścia - ja 2 razy próbowałem im zawierzyć i zostałem 2 razy przeciągnięty po leśnych duktach :)

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: Najlepsza nawigacja dla Android
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 05, 2013, 21:04:58 »
Jak dla mnie mapy google sa najlepsze jeszcze nie zdarzylo mi sie zebym nie trafił
Wyszukaj :
Kraków, Dolnych Młynów
Na skrzyżowaniu Dolnych Młynów z Michałowskiego jest budynek, a na nim tabliczka z nazwą ulicy i numerem. Google pokazuje, że mieści się tu Apteka Vademecum, a są Alkohole. Oczywiście, wyszukanie adresu Czarnowiejska 1 jest dla google ponad siły  :O~
Po drugiej stronie Michałowskiego, przy Czarnowiejskiej jest budynek Czarnowiejska 3 z wejściem od strony Michałowskiego.
Google,  adresu Czarnowiejska 3 też nie wyszuka, ale podaje przybliżony adres Michałowskiego 18 ....
- na stronie ulicy o numeracji nieparzystej,
- taki adres nie istnieje   :tongue:
itd....