Mapy turystyczne - czy są?

  • 3 Odpowiedzi
  • 10237 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Mapy turystyczne - czy są?
« dnia: Maj 31, 2010, 23:51:26 »
Tym razem ja mam pytanie - czy ktoś spotkał się kiedyś z mapami turystycznymi (szlaki, schroniska, pijalnie wód mineralnych i takie tam) na androida? w tym tygodni jadę w góry i nie ukrywam że było by ekstra gdybym zamiast tachać ze sobą kolejny plik kartek mógł użyć do tego Milestone :)

Rozwiązaniem pewnym jest zrzucenie map w PDF i zapis śladu w My Tracks ale wtedy brak sprzężenia Mapy/GPS. Takie rozwiązanie jest spoko, tylko że oczywistym jest że mapy sprzężone z GPS to byłby strzał w 10.

Program nie musi być darmowy, jeśli będzie działał ok to nie widzę problemu by kupić przez ME.

Jakieś pomysły?

pozdrawiam :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline SzczeMar

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Mapy turystyczne - czy są?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:54:08 »
Kilka dni już minęło, ale może przyda się na przyszłość.
Program nazywa się TrekBuddy i jest w wersji na Androida, można ściągnąć z marketu lub ze strony domowej programu: http://www.trekbuddy.net/forum/. Mapy na ten program możesz zrobić sam, lub skorzystać z tej strony: http://gm2tb.awokenmind.de/ aby je prze konwertować, lub kupić na stronach firm: CartoMedia, Galileos, Compass, które robią mapy dla powyższego programu. Można także na stronach z mapami kupić polską wersję programu TrekBuddy 2 PL, lecz chyba nie warto bo nie wnosi on nic nowego do wersji darmowej (oprócz języka polskiego, tu trzeba dodać iż wersję darmową tez da się spolszczyć).

Oczywiście program współpracuje z GPS i może zapisywać ślad.
Pozdrawiam,
Marcin Szczepara

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Mapy turystyczne - czy są?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2010, 17:26:21 »
Użyłem darmowej aplikacji AndNav2 w duecie z Maverick. Mapy pobrałem Mapnika z Open Street Map, to o ile w krakowie się sprawdziły (każda kawiarnia zaznaczona, każda restauracja, każde muzeum!) to w górach zaznaczony był jeden szlak... trochę kicha :(
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline adak

  • 22
Odp: Mapy turystyczne - czy są?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2011, 23:04:04 »
beju, na wycieczkach korzystam z  - również darmowej - aplikacji .pl/aplikacja-android][SPAM] - umożliwia pobranie gotowych tras innych użytkowników - jeśli ktoś już przeszedł pobraną trasę to znaczy, że da się  :wink: