Program do nawigacji głosowej - Vlingo.

  • 3 Odpowiedzi
  • 7607 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Arqs

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini.pc.pl
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100), UG802+RC11+Sony 40" :)
Program do nawigacji głosowej - Vlingo.
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 10:01:03 »
Szukałem, pytałem i nikt nie mógł polecić nic dobrego. Znalazłem więc opiszę, może się komuś przyda.
Uwaga: komendy głosowe w języku angielskim ale to nie powinien być problem.

1. Zalety.
Szukałem programu do nawigacji głosowej, który potrafi wybrać bezbłędnie numer z książki i od razu pod niego zadzwonić, nawet jeśli dany kontakt ma kilka numerów. Wiadomo, że standardowe wybieranie głosowe działa fatalnie. Jak już wybierze kontakt, to czeka jeszcze, który numer klikniesz. Rozwiązanie odpada w samochodzie.

Vlingo rozpoznaje bardzo dobrze nawet trudne polskie imiona i nazwiska, również dwuczłonowe. Jeśli kliknę widget Vlingo i powiem "call imię nazwisko mobile" to na 99% znajdzie numer i od razu zacznie dzwonić na przypisany numer komórkowy. Pozostały procent to kwestia wymowy.

2. Wady
Vlingo posiada jeszcze kilka opcji, jednak dla mnie są one bezużyteczne.
- uruchamianie aplikacji głosem. Na moim SGS nie działa.
- wyszukiwanie w sieci www. Działa. Tak samo jak standardowa aplikacja Googla.
- Safe Rreader. Odczytuje wiadomości email i sms pod warunkiem, że używa się standardowych powiadomień. U mnie maili nie czyta i nie współpracuje z Handcent SMS. Oprócz tego wiadomości mam w PL więc trudno je byłoby zrozumieć ;)
- Vlingo ma własną klawiaturę, z ikoną której klikniecie daje możliwości podyktowania wiadomości czy notatki. Czasem przekręca proste słowa a wulgaryzmy gwiazdkuje (np f***).

Mnie interesuje tylko pierwsza wymieniona funkcja i tu ideał. Jeszcze jak się udałoby przypisać guzik ze słuchawki BT do tapnięcia w widget, to byłoby doskonale ale to już specyfika Androida.

Aplikacja w SGS jest w Samsung Market ale mi pobrało wersję 1.4.x. W Android Market za free znalazłem wersję 1.5.x
Na stronie producenta są filmy prezentujące możliwości aplikacji
http://www.vlingo.com/

Pozdrawiam
Arqs

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Program do nawigacji głosowej - Vlingo.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2010, 17:17:05 »
Sprawdziłem i chyba rzeczywiście najlepiej sobie radzi z tym. Szkoda, że trzeba dwa razy "tapać" - najpierw w ikonke programu, później wyszukiwanie głosowe.

Chyba nie rozpoznaje polskich znaków. Po wypowiedzeniu "Grażyna" wpisało mi w polu wyszukiwania "grazyna". A szkoda. Po wypowiedzeniu "Marcin" znalazło mi wszystkich Marcinów :)

Czasem się zdarza, że mimo wypowiem "Call do tego i tego" to szuka, szuka aż wywala błąd połączenia z siecią (nie ważne, że mam w tym momencie połączenie z Wi-Fi). Co go sieć obchodzi, gdy powiedziałem "Call". Powinien szukać z kontaktów a nie z Internetu
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Program do nawigacji głosowej - Vlingo.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2010, 19:40:33 »
Na okolo 20 prob wybrania numeru trafil tylko raz. Niestety, nie jest to to, czego od dawna szukam i na co czekam.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Arqs

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini.pc.pl
  • Sprzęt: Galaxy S II (GT-i9100), UG802+RC11+Sony 40" :)
Odp: Program do nawigacji głosowej - Vlingo.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 16:58:52 »
Proponuję popróbować jeszcze z ustawieniami np prędkości wymowy itp. Na standardowych ustawieniach radzi sobie najlepiej ze wszystkich i wypróbowało to kilku moich znajomych.
W ustawieniach można też zaznaczyć, żeby dzwonił po znalezieniu konkretnego numeru, wtedy sprowadza się do do jednego tapnięcia.
Pozdrawiam
Arqs