HERE na Androida - czy warto?

  • 10 Odpowiedzi
  • 20388 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
HERE na Androida - czy warto?
« dnia: Grudzień 11, 2014, 19:57:46 »
Mam już Sygica, Yanosika, Naviexperta, nawigację Google'a. Pewnie bez problemu można znaleźć coś fajnego na OpenstreetMap. Warto w tej sytuacji interesować się HERE na Androida?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2014, 20:33:53 »
Jak już masz tyle to ta jedna więcej nie zrobi Ci różnicy
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2014, 20:46:05 »
Jak już masz tyle to ta jedna więcej nie zrobi Ci różnicy
W sumie masz racje :).
Zasadniczo pytanie powinno brzmiec - czy w sytuacji, gdy jest duzo dostepnych darmowych lub niedrogich nawigacji, czasem lepszych, czasem gorszych, warto interesowac sie HERE?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:03:57 »
Jak to mówią....nie da Ci siostra nie da Ci matka co może dać Ci sąsiadka. w tych samych warunkach jedna pokazuje to a druga tamto. Pobaw się i znajdź różnice
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2014, 08:52:54 »
Wymienione przez Ciebie nawi wymagają trybu online, więc zeżerają transfer. Rozwiązania darmowe na open street maps są bardzo słabe moim zdaniem, a HERE to naprawde rewelacyjny program. W niektórych przypadkach wolę go od googlowskiej nawigacji - jest bardziej czytelna i przejrzysta. Ma oczywiście swoje minusy - potrafi ciągnąć jedną trasą z uporem maniaka pchając na autostrade mimo że zjechałem z niej już 2 km to ona krzyczy ciągle zawróc. W takich wypadkach trzeba w ustaweiniach trasy wyłączyć autostrady i obliczyć od nowa.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:34:06 »
Wymienione przez Ciebie nawi wymagają trybu online, więc zeżerają transfer.
Z dokładnością do Sygica, który może działać bez internetu.
Naviexpert od Orange też transferu nie zżera, choć internetu wymaga.

Ma oczywiście swoje minusy - potrafi ciągnąć jedną trasą z uporem maniaka pchając na autostrade mimo że zjechałem z niej już 2 km to ona krzyczy ciągle zawróc.
Równie radośnie zachowuje się Yanosik, jak wjedzie się na drogę płatną mając zaznaczoną opcje omijania takich dróg. Czyli gorzej nie będzie, a to już coś ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2014, 09:56:22 »
A w Here wprowadzili już tak skomplikowana funkcję jak trasa przez punkt? Bo na WP nie ma, na becie dla Androida też nie było. A bez tego nawigacja to dla mnie nieporozumienie.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:13:28 »
Mapy HERE na Androida nadal są w fazie beta :)

Zainstalowałem z ciekawości zaraz po umieszczeniu apk na stronie producenta. Wrażenia po odbyciu jazdy testowej po mieście: wszystko w miarę ok, 3 trasy do wyboru. Niestety w momencie wykonywania skrętu na skrzyżowaniu nawigacja pokazuje, że zostało jeszcze 40-80 metrów do skrętu, a miła Pani jakby wypowiadała swe kwestie poprawnie, czyli 50m przed skrzyżowaniem (i rzeczywiście miałem na oko 50 m do skrzyżowania) kazała skręcać. Minusem jest kiepściutka baza POI. O znalezieniu w okolicy, np. myjni można pomarzyć. Punktów jest mało, a na dodatek wiele z nich nieaktualnych. W mojej okolicy aplikacja miała w bazie aptekę, którą zlikwidowano ponad 5 lat temu, a nie było marketu wybudowanego 2 lub 3 lata temu.

Tak czy siak lepsze to od nawigacji Google, gdy ktoś potrzebuje skorzystać z navi raz na jakiś czas. Trzeba tylko znać adres, pod który chce się trafić  :wink:

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:14:33 »
A czemu lepsze od Google? Bo ja mam zgoła odmienne zdanie

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2014, 11:25:26 »
A w Here wprowadzili już tak skomplikowana funkcję jak trasa przez punkt? Bo na WP nie ma, na becie dla Androida też nie było. A bez tego nawigacja to dla mnie nieporozumienie.
Yanosik też nie ma. Ale my tu nie o nim.

A czemu lepsze od Google? Bo ja mam zgoła odmienne zdanie
Pełen off-line bywa jakąś przewagą.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: HERE na Androida - czy warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2015, 19:41:15 »
Ściągajcie HERE bo nie wiadomo jak długo jeszcze będzie za nic  :mrgreen:
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!