nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)

  • 97 Odpowiedzi
  • 31207 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Squel

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Gie I
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 06, 2009, 16:04:00 »
Ostatnio pojawiła się nawigacja offline o nazwie Ndrive.
Całkiem nieźle się sprawuje po za tym że ciężko po ustawiać niektóre rzeczy (szczególnie takiemu użytkownikowi jak ja który przyzwyczaił się do prostoty automapy  :grin: ).
Co do NaviExperta to wcale tak dużo nie zjada przy korzystaniu z netu, średnio 5 MB miesięcznie przy dużej częstotliwości jazdy na nawigacji.
Niektóre kobiety są bezcenne, za wszystkie inne zapłacisz kartą master card.
--------------
SX1->N6600->N6630->SE K750i->SE K800i->SE P1i->Iphone->Kajzerka :)->Diamond->Touch Pro->Xperia X1a-> MDA compact IV-> Gie I

Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 27, 2010, 08:32:44 »
Witam forumowiczów
Używam NE sporadycznie parę lat. Instalacja bezproblemowa, ID i hasło służy do odnowienia uprawnień i przeniesienia na inny nr telefonu. Zaczynałem na Nokii 5200 z Javą, działała świetnie ale tylko jako przewodnik, sprawdzenie trasy czy szukanie czegoś na mapie przy takim ekranie i skoku zmiany skali to porażka. Połączenie z netem to wada i zaleta jednocześnie. Wada: koszty połączenia ale wykupienie pakietu za 5zł problem likwiduje. Zaleta: mapa najaktualniejsza z możliwych no i omijanie korków na podstawie zmiany położenia użytkowników jest super(community traffic). Teraz mam Magica i NE 5.2 niby to samo co w Nokii ale brak celownika jak w AutoMapie pomimo dużego ekranu jest porażką. No i sama nawigacja, o ile w Nokii komendy były na czas i baz wątpliwości to tu są spóźnione, jakby brak 50-100m, ostatnie "skręć..." pada po wykonaniu manewru. W mieście na skrzyżowaniach porażka. Więc mam pytanie do korzystających z nawigowania jak wam to działa na androidzie, jakie wnioski co do precyzji GPS-u, jak wymusić połącznnie z innym odbiornikiem, sparowałem go lecz nie mogę wymusić połączenia. Razem z nokią działał super.

*

Offline sum2

  • 10
  • Sprzęt: Asus 636N, htc Desire
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 29, 2010, 22:48:18 »
Widzę tu odświeżenie starego wątku. Dzisiaj przejechałem się na testowej wersji Navigona (na Desire). Całkiem mi się podoba. Potestuję jeszcze cztery tygodnie, które mi pozostały i pewnie kupię. Skoro Automapa nas nie chce...

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:32:47 »
Co do NaviExpert to jest ona dostępna na Androida w każdej wersji. Na stronie NE do pobrania jest aplikacja dla i5700 i i7500, natomiast nie ma na i9000. Z urzadzeń z ekranem 4" jest X10. Sądzicie, że można pobrać właśnie wersję od X10 na i9000? Bo wersje na i5700 na 100% nie będzie wyświetlana tak jak należy.
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline omg123

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Evo 3D
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:53:29 »
Patrz na rozdzielczość aplikacji a nie na modele. Np. jeżeli jest napisane ,że nawigacja jest dla hero to wiadomo ,że na g1 czy na magicu też będzie działać.
NIE lubię to !

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 06, 2010, 19:57:25 »
Hmm, odwiedzałeś kiedykolwiek stronę NE? :P Tam wybierasz aplikację wg modelu, a nie rozdzielczości :> A jak wiadomo, na stronie NE jedynym urządzeniem o rozdz. 480x800 pikseli z systemem Android jest HTC Desire, ale jego ekran jest mniejszy...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 20:05:17 wysłana przez PopaY »
What we do in life echoes in eternity...

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 06, 2010, 20:37:48 »
na stronie NE jedynym urządzeniem o rozdz. 480x800 pikseli z systemem Android jest HTC Desire, ale jego ekran jest mniejszy...
Fizyczny rozmiar ekranu (nie rozdzielczość) nie ma znaczenia dla jakiegokolwiek programu (bo niby jak?). Ważne jest to tylko dla użytkownika.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline PopaY

  • *****
  • 1373
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abstynent głupoty ;)
  • Sprzęt: Wystarczający by zadowolić każdą kobietę ;D
Odp: nawigacja GPS w G1 (i w innych urzadzeniach z Androidem)
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 06, 2010, 21:57:35 »
Czyli w razie czego należy pobierać wersję dla Desire. No, chyba, że w NE szybko dodadzą wersję dla i9000 ;) Swoją drogą dziwne, że niektóre urządzenia mają rozdz. 480x854 (X10, Milestone), a niektóre 480x800 (i9000, Desire). Co im szkodziło zrobić jedną wersję z rozdzielczością 480x w poziomie :P
What we do in life echoes in eternity...