Don't Panic

  • 11 Odpowiedzi
  • 16349 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Don't Panic
« dnia: Lipiec 18, 2011, 14:03:02 »
Don't Panic (http://blog.*******.pl/posts/2011-07/15112-mireo-wprowadza-na-polski-rynek-aplikacje-nawigacyjna-gps-dont-panic/) - nowa aplikacja do nawigacji dla Androida. Producent - Mireo, dostawca mapy PL - Emapa.

Ktoś zna? Testował? Zachwalają szybkość działania - czy ktoś widział, jak to naprawdę wygląda?

pzpn
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 12:44:48 wysłana przez xspojlerx »

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2011, 16:57:51 »
Witam.
W imieniu zespołu DON’T PANIC zapraszam do zapoznania się z nową aplikacją do nawigacji dedykowaną na smartfony z systemami Android, iOS (iPhone) i Bada – o wyróżniającej się na polskim rynku nazwie - DON’T PANIC. Od dzisiaj dostępna jest polska witryna poświęcona DON’T PANIC: www.*******.pl.

DON’T PANIC to nawigacja działająca całkowicie off-line, w związku z czym korzystanie z niej nie pociąga za sobą żadnych kosztów przesyłu danych czy połączenia z Internetem. Dzięki zaawansowanym algorytmom wyszukiwania, aplikacja wyznacza trasę nawet do 100 razy szybciej niż konkurencyjne rozwiązania. Mapę Polski do aplikacji dostarcza Spółka Emapa, której mapy znane są Użytkownikom nawigacji z systemów nawigacji: Mio, iGO Czu AutoPilot.
Dla wszystkich Użytkowników Androida dostępna jest BEZPŁATNA 7-DNIOWA WERSJA DEMO wybranej mapy (lub zestawu map). Zapraszamy do testowania!

Kilka podstawowych informacji o DON’T PANIC:
-----
Krótko o DON’T PANIC:
- aplikacja wspiera następujące systemy operacyjne: Android, iOS, Bada,
- zaawansowana nawigacja typu off-line: nie wymaga połączenia z Internetem, nie generuje dodatkowych kosztów, działa nawet, gdy smartfon nie ma zasięgu, a Użytkownik nic na koncie,
- bardzo dokładna mapa Polski od lokalnego dostawcy i lidera w swoim segmencie – Spółki Emapa,
- mapy pojedynczych krajów lub zestawy map – zależnie od upodobań (Użytkownik płaci tylko za to, czego naprawdę potrzebuje),
- wyznaczane trasy nawet 100 razy szybsze niż w innych rozwiązaniach,
- darmowe, 7-dniowe demo pełnej mapy wybranego kraju lub zestawu map,
- rozbudowana obsługa gestów dotykowych,
- integracja z Foursquare (w wersji na iPhone’a, a wkrótce również na Androida),
- innowacyjna nawigacji głosowa TTS - lektor wymawia nazwy ulic, wskazuje, który pas należy zająć (w wersji na iPhone’a, a wkrótce również na Androida),
- asystent pasa ruchu, asystent parkingowy, funkcja „POI wzdłuż trasy”,
- ostrzeżenia o fotoradarach, limitach prędkości,
- numeracja adresowa, obrysy budynków, budynki 3D.

Więcej informacji o produkcie:
www.*******o.pl
www.facebook.com/*******

CZEKAMY NA WASZE OPINIE!

Pozdrawiamy
DP
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 12:46:00 wysłana przez xspojlerx »

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2011, 10:24:29 »
Dla Użytkowników Androida (jak również Bada lub iPhone'a) zainteresowanych DON'T PANIC mam następujące dobre wiadomości:
- wkrótce aplikacja dostępna będzie po promocyjnej cenie,
- rusza seria konkursów, w których do wygrania są pełne wersje DON'T PANIC z mapą Polski; pierwsze konkursy już rozpoczęte: http://*******.blogspot.com/2011/11/konkurs-wygraj-pena-wersje-nawigacji.html i http://*******.blogspot.com/2011/11/konkurs-wygraj-pena-wersje-nawigacji.html; wkrótce pojawią się kolejne. Zachęcam do udziału :)

Ps. Jeśli czytają to jacyś użytkownicy systemu Bada informuję, że od kilku dni dostępna jest wersja DON'T PANIC dedykowana na ten właśnie system (więcej informacji na stronie programu oraz tutaj: http://www.*******.pl/news,main,114.html).

Pozdrawiam
DP
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 12:47:50 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2011, 12:51:07 »
[gmod]DontPanic, na tym forum trzeba mieć zgodę administracji na reklamowanie komercyjnych wyrobów, jeżeli chcesz umieszczać linki do swoich produktów, napisz do któregoś z adminów.[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 12:52:46 wysłana przez xspojlerx »

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2011, 23:15:36 »
Dont panic - recenzja
Witam wszystkich. Pobrałem w celach testowych nawigację jak w tytule. Poszło bez problemu. Po uruchomieniu poinformowano mnie że cała odpowiedzialność za kierowanie samochodem spada na mnie i zaproponowano pobranie mapy polski w wersji trial. Pobrałem, program jej  nie znalazł. Zabrakło wyraźnej uwagi że program trzeba zresetować, nie wyłączyć i załączyć, bo nasze Androidy "trzymają" program uruchomiony nawet jeśli tego nie widzimy - stąd opinie ze "niedasię" pobrać map.
Interfejs użytkownika - boski! Nie dobry, zły, tylko cukierkowy. Taki który zwala szybkością na kolana i nie pozwala nam się zastanowić nad jego funkcjonalnością. Po kolei.
Wyszukiwanie. Działa w odwrotnej kolejności. Tak więc wpisujemy najpierw nazwę... ulicy lub miejsca, potem miasto. Nie wiem jaki jest tego sens, ale w moim mieście ulic na "S" jest 5, wiec po pierwszej literze w Automapie miałem problem z głowy, tu - kiszka. trzeba wpisać 8 znaków, potem miasto. Można oczywiście kliknąć wpisywanie miasta, potem ulicy, ale system podpowiedzi nazw ulic nie działa. Tzn działa wtedy jeśli już jest wybór 1 z 1.  Wpisanie startu, końca trasy i symulacji trasy, dla nie obeznanego człowieka jest trudne. Natomiast skasowanie tej trasy - prawie niemożliwe. Oczywiście że można się wszystkiego nauczyć, jednak ja jako kierowca wolę poprosić pasażera o pomoc. W automapie jakoś nigdy nie było problemu, tu jest porażka.
Menu. Na początku wydaje się być fajne, proste, choć nie bardzo przejrzyste. Jednak po jakimś czasie doznajemy uczucia że jest ubogie! Jest ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości, ale bardzo uciążliwe w działaniu i nie da się zmienić na "ostrzegaj o +10 km/h"!  Takie to trudne panowie informatycy? Czy wy autami nie jeździcie? Jest takie miejsce w menu, w którym mamy do dyspozycji 2 ekrany. Android jest stworzony do tego żeby owe ekrany przełączać przez suwanie na boki. Guzik. W "Dont panic" mamy klikacze - w prawo i lewo. Suwanie palcem nie działa! Podczas pracy na ekranie widać mapę i mikroskopijną szybkość. Fajnie by było gdyby jednak wykorzystać nasze wielkie ekrany i dodać dużą czcionką informacje o prędkości, pozostałym czasie, pozostałych kilometrach... a tu brak... Interfejs spolszczony. Lektor angielski.
Mapa. To jest ciekawostka. Wg niej  w Bytomiu, znajduje się dzielnica Chruszczów. (na cześć tow. Nikity Chruszczowa zm. w 1971). Nazwa ta nigdy nie funkcjonowała w śród lokalnej społeczności, tak bardzo nie funkcjonowała że dopiero w 2005 ktoś sobie przypomniał że przydało by się przywrócić oficjalnie starą nazwę dzielnicy. Tak też się stało w 2005 roku. Wniosek z tego taki że przez ostaniach 7 lat obszar Bytomia nie został zaktualizowany! To oczywiście nie prawda, bo od 2005 roku zmieniono organizacje dróg - tak na oko na odcinku 15 km, a na omawianej mapie naniesiono jakieś 3km zmian. Tak więc jeśli ktoś jedzie przejazdem przez Bytom - wyłączcie tą nawigacje - uchroni to Was przed nerwicą a może nawet zniszczeniem telefonu. Mapy dla tej nawigacji przygotowuje Emapa, wiec na ich stronie emapi.pl można sobie sprawdzić jaka jest jakość i aktualność tras. Co do śląska mogę powiedzieć że jest pomiędzy źle a tragicznie. Może to surowa ocena, choć na pewno przejedziecie, ale w porównaniu do komercyjnych produktów to przepaść.
Co wiec dobrego? Szybkość. Zdecydowanie jest to najszybsza nawigacja jaką widziałem (widziałem raptem 4 wiec to dość subiektywna ocena, jednakże automapę posiadam od 3 lat, a to przecież główny gracz na rynku). Wszelkie zmiany, obroty, powiększenia 3D, 2D - natychmiastowe. Brak lagów. Na tym koniec.
Reasumując. Pierwsze wrażenie - bomba. Potem bieda. Mapa - tragedia (ale zweryfikujcie to sami - może w Waszych rejonach jest lepiej - napiszcie tutaj). Sam program coś jakby wczesna beta, wiele do poprawki, ale rokuje nadzieje.
Pozdrawiam

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2011, 12:12:23 »
Witam.

1. Odnośnie pobierania mapy Polski - proszę wyjaśnić w czym problem, nie spotkaliśmy się dotąd z czymś w postaci "nieznalezienia" mapy. Wszystkie mapy trial są dostępne w kategorii Free Trial Maps.
2. System wyszukiwania w DON'T PANIC został stworzony na wzór wyszukiwarek internetowych. Różni się od tradycyjnych systemów wyszukiwania - fakt, ale naszym zdaniem na plus. Zaawansowani użytkownicy, czy przyzwyczajeni do dotychczasowych nawigacji będą potrzebowali chwilę, żeby się przestawić na ten system wyszukiwania, ale gdy to zrobią, przekonają się, że jest to znacznie szybszy i b. intuicyjny system wyszukiwania. Nowi użytkownicy nawigacji odnajdują się w nim bez problemów. Kilka punktów odnośnie wyszukiwania:
- od początku widoczne są dwa pola: Co? - wpisujemy nazwę ulicy/POI oraz Gdzie? - wpisujemy miasto; można również zawęzić pole wyszukiwania tylko do ulic, POI lub współrzędnych geogr.; tradycyjne nawigacje mają wydłużony system wyszukiwania działający na zasadzie eliminacji/wyboru, aby móc przejść dalej (najpierw wybiera się kraj, miasto i dopiero można przejść do ulicy); w DP jest inaczej - od razu można wybrać i miasto i ulicę/POI;
- nie mogę się zgodzić, że np. w automapie system wyszukiwania i podpowiedzi jest szybszy; pod tym względem DON'T PANIC wypada lepiej od konkurencji; jak napisane wyżej system wyszukiwania działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe, np. w polu Co? wystarczy wpisać "florec", a w polu gdzie "lod" i aplikacji podpowiada "ul. Florecistów, Łódź" lub odpowiednio "kope" i "war" i aplikacja podpowiada "ul. M. Kopernika, Warszawa"; jeśli system sam nie podpowie można kliknąć "szukaj" i pojawią się najbardziej zbliżone wyniki; a wszystko to w jednym oknie; jest to inny od tradycyjnych systemów wyszukiwania, ale naszym zdaniem lepszy, a nie groszy; po chwili przyzwyczajenia jego obsługa jest zdecydowanie szybsza i bardziej intuicyjna od dotychczasowych nawigacji;
2. Wpisywanie punktów trasy - przyznam, że nie rozumiem o co chodzi. Tu akurat są tradycyjne rozwiązania. Po kliknięciu na wyszukany adres/POI są do wyboru opcje: nawiguj do, dodaj jako punkt pośredni, dodaj jako cel, dodaj jako start. Ewentualnie z poziomu mapy przytrzymać palcem na wybrany punkt, pojawi się tooltip, po którego kliknięciu pojawią się te same opcje.
3. Usuwanie trasy - ponownie nie rozumiem. Zakładka Trasa -> na dole opcja "Usuń trasę" i zrobione.
4. Menu jest proste - na prostocie i intuicyjności oparte zostało DON'T PANIC. Aplikacja jest kierowana nie tylko dla zaawansowanych i doświadczonych użytkowników nawigacji, ale też dla osób zupełnie świeżych na tym polu. Tutaj prostota i intuicyjność liczą się przede wszystkim. Podstawowym założeniem nawigacji jest wszak wytyczanie odpowiednich tras i prowadzenie użytkownika do celu.
5. Odnośnie ostrzegania o przekroczeniu prędkości - DON'T PANIC jest aplikacją ogólnoeuropejską, a nie tylko kierowaną na polski rynek. W wielu przypadkach możliwość ustawienia tolerancji przekroczenie limitu prędkości jest niezrozumiała. Niemniej Polska to trochę inny świat. Zgłosiliśmy już tą uwagę Mireo i pracujemy nad rozbudową tej opcji.
6. Co do widoczności podczas na nawigacji - z tymi "wielkimi" ekranami dla Androida to bym nie przesadzał :) ale wracając do uwagi - zapewne to rzecz gustu. Moim zdaniem nic nie jest mikroskopijne, lecz wszystkie elementy są odpowiednio widoczne - przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości mapy. Część informacji, o których Pan pisze jest wyświetlanych: następny manewr, odległość do następnego manewru, odległość do celu. Są to podstawowe elementy do nawigacji - i znów odniosę się do prostoty i intuicyjności jako głównych cech DON'T PANIC. Aktualna prędkość jest faktycznie na ekranie nawigacji niewielka, duża jest na ekranie konsoli.
7. Lektor jest jak najbardziej polski - wystarczy go pobrać (za darmo): Sklep -> kategoria Voices.
8. Mapy - mapy wszystkich polskich dostawców są do siebie zbliżone dokładnością i aktualnością pokrycia. W pewnych miejscach jeden dostawca ma lepszą mapę, w innych inny. I można w dowolnej chwili znaleźć podobną liczbę usterek/błędów w każdej z nich.

W każdym razie, Ddiękuję za recenzję - mimo że jest daleka od pochlebnej :) Zachęcam jednocześnie do głębszego zapoznania się z programem. Jak napisałem wyżej, część z Pana uwag nie miałaby miejsca, gdyby użytkował Pan DON'T PANIC nieco dłużej, poznał lepiej program.

Widać przyzwyczajenia z AutoMapy :) Po kilku latach użytkowania produktu siłą rzeczy przywiązujemy się do pewnych rozwiązań, systemu myślenia/działania itp. Wydaje mi się, że przestawienie się na DON'T PANIC wymaga chwili, ale po jej poświęceniu na pracę z programem zdecydowana większość użytkowników będzie zadowolona.

Czekam na kolejne opinie/recenzje.

Pozdrawiam
DON'T PANIC
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2011, 12:14:39 wysłana przez DontPanic »

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2012, 10:05:18 »
Od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą wygrać licencje pełnej wersji DON'T PANIC Polska na Androida. Wystarczy wykazać się odrobiną kreatywności i poczucia humoru. Szczegóły na profilu Emapy oraz Mireo na FB.

Pozdrawiamy
DP

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2012, 22:17:49 »
Witam,

   Dziś wpadł mi w oczy jakiś sponsorowany artykuł o Don't Panic o jego najnowszej wersji. Mają wersję testową to sobie pomyślałem, że potestuję.
Początek był obiecujący do momentu zmiany wersji językowej. Owszem wszystko pojawiło się po polsku poza komunikatami głosowymi informującymi jak się poruszać po drodze. Wiec program po polsku a "Marzenka" do mnie po angielsku mówiła. Może i da się ściągnąć polski głos ale to inna bajka. Co do map to niby pokrycie dróg w mojej okolicy jest OK ale przy drogach mogłyby się wyświetlać numery posesji gdyż one są wprowadzone bo podaniu dokładnego adresu prowadzi dobrze.
Gorzej wygląda przypisanie miejscowości czy wiosek w danej gminie do konkretnego rejonu. Chciałem wyznaczyć trasę na jedną wieś i tylko przypadek spowodował, że udało się ją wyznaczyć. W Polsce jest ich kilka o tej samej nazwie i tu już był problem ale jakoś się udało wywołać listę miejscowości. Tutaj znów zaskoczenie bo nie znalazłem szukanej wioski i wybrałem z ciekawości jedną z isty co była zaznaczona jako pierwsza ale podpisana, że jest gdzieś indziej niż tam gdzie chciałem jechać. Okazało się, że trafiłem 10-tkę. Pomimo złej lokalizacji w nazwie okazało się, że na mapie wskazało miejsce gdzie chciałem jechać. Zmyłka całkowita.
Na koniec ostatni problem po którym chyba przestane testować tą aplikację.
Nie wiem, czy Aqurat czerpał wzór z tej aplikacji czy na odwrót ale Don't Panic ma ten sam problem z ładowaniem co AutoMapa na Androida Beta 2. Bateria szybciej się rozładowywuje niż ładuje przy podłączonej ładowarce samochodowej.
Nie wiem czy nawet nie jest gorzej bo 8 km trasę zaczynałem ze stanem baterii 32% a zakończyłem z poziomem 28%.
Po AutoMapie jest to druga aplikacja jaką testowałem i tak się zachowuje. Ostatnio miałem 7 dniową MapęMap w wersji na Euro2012 i nie było problemu z prądem. To tak jeśli chodzi o testy i na tym chyba się zakończą bo po tych kilku wpadkach a zwłaszcza ostatniej nie mam ochoty na dalsze testy.

Pozdrawiam

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2012, 14:47:33 »
No ok...
Ściągnąłem, zainstalowałem i około 500km po PL zrobiłem...
Do tej pory jeździłem najwiecej na iGo ale po zmianie na andka szukam tej "jednej jedynej"

- wyznaczanie punktów przelotowych ok... ALE... Ale nie ma czegoś takiego jak OPTYMALIZACJA trasy. Tylko mogę ręcznie podbijać opóźniać punkty przelotowe... Tak się zaplątała trasa na zaledwie 4 punktach przelotowych, że z faktycznych 200km zrobiło sie ponad 400 :) Powinien być guzik - Optymalizuj trasę i navi sama poprowadzi przez punkty przelotowe po prostu je łącząc

- wielkośc czcionki pokazującej prędkość i zegarek. No to jakiś żart jest. Oko trzeba przytykać do ekranu. Powiększyć!

- wyszukiwanie adresów ok... Nie mam zastrzerzeń co do jakości. Natomiast nie widać literek w miejscu gdzie sie pisze! Tylko kursor przeskakuje kolejne pola.To co chcę się wpisuje ale nic nie widać!

- ładowarka samochodowa (1A) nie nadąża ładować mojego SGS II ICS. Navi szybciej zżera baterię niż akumulator daje. Bez sensu. Babol tak jak w becie AM.

Chciałem skorzystac z promocji cenowej na zakup ale teraz to się zacząłem wahać czy ją brać czy czekać na Automapę.
No chyba że ja czegos w niej nie potrafie obsłużyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2012, 15:03:15 wysłana przez Spili »

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2012, 10:47:08 »
Ja używam Don't Panica od kilku m-cy i nie mam żadnego z tych problemów. Może na moim SGS 1 inaczej działa aplikacja ale:
1. wielkość czcionki dla mnie zupełnie ok; w trackie nawigowania wszystko jest czytelne i widoczne;
2. wyszukiwanie - wszystko widoczne i poprawnie działa; po jakimś czasie nawet wolę taki system od tradycyjnego wyszukiwania;
3. zawsze po dłuższej trasie i jeździe z ładowarką samochodową baterię w SGS 1 miałem w pełni załadowaną.

Mnie natomiast wkurzają te dźwięki ostrzegające o przekroczeniu prędkości - w dłuższej trasie nie można wytrzymać... Ceny map na Europę również mogłyby być niższe, ale 10 EUR za Polskę to moim zdaniem b. dobra cena. Mam jeszcze nadzieję, że np. dojdzie za jakiś czas Traffic - nawet już za dodatkową opłatą - i więcej opcji ustawień/personalizacji.

Byliśmy ze znajomymi na kilkudniowych wakacjach autem i kumplowi np. również się spodobała (sam korzysta obecnie z map Nokii). Ogólnie polecam. Fajna nawigacja, dość prosta i przyjemna w obsłudze. W nawigowaniu się sprawdza. Nie ma jednak tak dużo ustawień i opcji, jak np. AutoMapa. Mogę porównać do iGO z mojego starego PND i NaviExperta. W tym drugim razi mnie po prostu strona graficzna - wszystko jest dla mnie nieczytelne i momentami brzydkie. Tego pierwszego nie ma chyba na Andka. Z tych opcji wybrałbym Don't Panic.

Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2012, 18:11:08 »
Jaki jest koszt map na Europę bo nie mogę znaleźć?

*

Offline Spili

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blue Angel, N95 8GB, HTC HD2, SGSII, SGSIII, SGSIV
Odp: Don't Panic
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 17, 2012, 14:31:27 »
Około 160-170 zł Europa Zachodnia i mniej wiecej tak samo Wschodnia.
Dokładne ceny masz podane w funtach.
Jeśli z poziomu aplikacji wejdziesz do sklepu to wybuerz zakładke MAPY i tam masz ceny w GBP. Jak klikniesz na KUP to przejdziesz do sklepu Google i bedziesz miał podaną cenę z zł.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2012, 14:35:54 wysłana przez Spili »