Sygic McGuider

  • 23 Odpowiedzi
  • 31682 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Sygic McGuider
« dnia: Kwiecień 04, 2008, 12:17:38 »
Od 2 dni testuję w/w soft na Nokii N95 oraz E50 z BT GPS. Sofcik działa także na Pocketach i Palmach. Czy ktoś z was także testuje. Soft posiada bardzo swierze mapki od Tele Atlasa 2008.01.

Plusy:

- obsługa prostsza niż w Garmin mobile XT
- obliczanie trasy szybsze niż w Garmin mobile XT
- komendy głosowe głośniejsze i bardziej zrozumiałe niż w Garmin mobile XT

Minusy:

- Czasami się przywiesi ;-) ale w każdej kolejnej wersji stabilność jest lepsza
- Troszkę za długa rekalkulacja trasy po zjechaniu (chociaż Garmin mobile XT ma jeszcze dłuższą)
- Logika wyznaczania tras (przynajmniej w Polsce) jest gorsza, nie wiem jak w Europie bo po niej nie jeżdżę.

Zapraszam do dzielenia się opiniami.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2008, 13:49:38 »
Właśnie sobie zainstalowałem najnowsze demo. Program wydaje się być bardzo przyjemny w obsłudze. Jest szybki, czytelny i... Wygląda jak ulepszony TomTom ;)
Jest to obecnie chyba jedyna nawigacja na pda, która potrafi pokazywać tablice kierunkowe na rozjazdach dróg. Nie jest to takie ładniutkie jak na screenach z Navigona pna, ale podglądnąłem to sobie na demonstracji trasy i efekt jest zupełnie oki i z całą pewnością może pomóc w orientacji przy skomplikowanych rozjazdach.
Co do wyznaczania tras... Widziałem już kilka recenzji Sygica i były tam screeny z opcjami trasy, profile w stylu: krótka, szybka... A ja widzę u siebie tylko wybór między szybką i "pomijaj autostrady". Czy powodem jest wersja demo (trial)?
Z tego co zauważyłem, to dane mapowe (przynajmniej dla PL) nie zawierają niestety prawidłowych informacji o dopuszczalnych prędkościach. Ulica pod moim oknem ma 70km/h, a mapa pokazuje 100km/h. LOL! Na szczęście można toto wyłączyć. Przy odrobinie zachodu da się też wykorzystać informacje o fotoradarach w Polsce.
IMHO jeżeli ten program pojawi się w sprzedaży i jego cena będzie znośna, to stanie się interesującą alternatywą dla nawigacji na pda.
Taki mały wtręt... Czy tylko mi się wydaje, czy producenci dość wyraźnie odwracają się od padaków? Wydaje się, że jedynie AM i iGO rozwijają się jak należy, a reszta doskonali tylko programiki pod pna :/ Czyżby piractwo zabijało ten rynek?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:36:43 »
Taki mały wtręt... Czy tylko mi się wydaje, czy producenci dość wyraźnie odwracają się od padaków? Wydaje się, że jedynie AM i iGO rozwijają się jak należy, a reszta doskonali tylko programiki pod pna :/ Czyżby piractwo zabijało ten rynek?
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=93551.msg626537#msg626537

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2008, 09:31:09 »
a ja się przejechałem nawet na tym demie z Krakowa do Poznania i niestety - długa droga przed Sygic corp.
1. dwie czy trzy wtopy na trasie, gdzie trasa jest wyznaczona i narysowana poprawnie, a pani Magda mówi zupełnie co innego (zamiast jechać w lewo dostaję komunikat "skręć w prawo")
2. dojazd w okolice Łodzi bezproblemowy, lane assistant oraz te ładne tablice a'la navigon też działały, ale zaplanowałem wykluczenie Łodzi i Zgierza i prowadziło mnie po DK71/DK72 do Poddębic, potem DW 703 do autostrady - w Aleksandrowie 500m przed skrętem w lewo w DK72 nagle okazuje się, że progs każe mi skręcić w prawo w jakąś maluśką uliczkę, olewam i po 15 sek wszystko wraca do normy
3. absolutnie irytujący jest fakt, że program po nakazie zawrócenia na trasie w miejscu, gdzie zaplanował ci nawrót, zaczyna się kręcić w kółko jeśli nie zmieniłeś kierunku jazdy - niby pokazuje pozycję na drodze, ale obracanie to porażka po całości

do jeżdżenia TYLKO po drogach krajowych i resztkach autostrad - tak. poza tym zdecydowanie nie.
mimo kilku niepodważalnych zalet (świetne mapy, czytelność, w miarę prosta i intuicyjna obsługa, dogrywanie własnych POI i możliwość ostrzegania - skorzystałem z bazy radarów dla TT), kiepskie algorytmy planowania zarzynają całą resztę i psują całą zabawę.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2008, 17:58:25 »
Sofcik działa także na (...) Palmach.

Czy ktoś może mi to udowodnić? Bo już zwątpiłem...   :O

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2008, 21:28:24 »
Bo już zwątpiłem...   :O

Obawiam się, że słusznie...

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2008, 10:48:49 »
Ja zainstalowałem parę dni temu Sygica w wersji 7.5 529 (wersja z 29 maja - podobno najnowsza) wraz z mapą Polski 2008 Q2 (z kwietnia tego roku) i muszę powiedzieć, że do tej pory Garmina Mobile XT uznawałem za najlepszego :) I chyba wciąż tak pozostanie ale:
GARMIN:
- nie prawdą jest że długo przelicza trasę (może zależy od sprzętu)
- również nieprawdą jest, że wolno rekalkuluje gdy znajdzie się poza trasą - u mnie dzieje się to natychmiast
- do tego posiada ogromna baze standardowych POI
- jest prosty w obsłudze

ale trochę za późno podaje komunikaty i pokazuje odpowiedni zjazd (zarówno na PNA - Nuvi660 jak i PDA), a przez to już nie raz zjechałem nie tu gdzie trzeba :)

SYGIC
- dużo lepiej wygląda (zarówno mapa jak i menu na VGA jest przyjazde dla oka), menu podobnie jak w garminie bardzo szybko pracuje (w przeciwieństwie do AutoMapy, Navigona itp)
- mapa? wciąż parę błędów, niejednokrotnie pokazuje etykiety ulic kilka km przed tym jak faktycznie powinny się znaleźć na mapie, gorsze pokrycie niż Garminie (ale wiadomo - wciąż jest to wersja "rozwojowa")
- komunikaty są podawane w odpowiednim momencie, nie ominąłem żadnego zjazdu :). Zarówno w Garminie jak i Sygicu użyto przyjemnego głosu (jakaś pani robot), ale bardzo wyraźny i głośny (nie to co w IGo 8)
- System wyboru trasy na terenie Warszawy wydaje mi się "bardziej sprytny" niż w garminie. Sam wybiera trasę preferowaną przeze mnie, tak aby uniknąć przejazdu przez miasto a zarazem korków. Garmin zawsze chce mi się pchać przez centrum :)
- rekalkulacja trasy podobnie jak w garminie odbywa się szybko
- przeliczenie nowej trasy również jak w garminie szybko, ale do wyboru więcej opcji z detalami na temat trasy, możliwość przejrzenia wszystkich manewrów i wiele innych
- W czasie podróży w oknie nawigacji wyświetlane są dużo lepsze komunikaty "obrazowe" niż w garminie, jak np. strzałki, z którego pasa gdzie można pojechać, czy cała sekwencja zakrętów jaka ma za chwile nastąpić (np. najpierw w lewo, potem odrazu w prawo i znów w prawo). Mamy też pasek postępu (jaką drogę już przejechaliśmy), a tego w garminie nie ma...

Podsumowując
Przez 2 tygodnie instalowałem na swoim PDA - Glofiish x650 różne programy navi. Igo 8 (zbyt pamięciożerny, na VGA brzydko wygląda ponieważ nie ma natywnej skóry pod VGA, ale podobno bardzo dobre pokrycie mapy), Navigon (podobnie jak IGO, za dużo pamięci, średni wygląd, dobra mapa), Automapa 5 (dobra mapa, ładne menu..), TomTOm 7 (słyszałem, że najprostsz, tzn najłatwiejsza w użyciu nawigacja, ale uwierzcie są lepsze:D) no i jest Sygic i Garmin. To co odróznia te dwa programy od pozostałych to napewno bardzo szybka praca, bardzo "lekkie" menu. Nie ma wrażenia że zaraz skończy nam sie RAM (AutoMapa 5 też muli w menu..).

Sygic wygrywa grafika, sposobem użytkowania oraz podawaniem komunikatów głosowych i wizualnych. Natomiast Garmin swoimi mapami :) Tak więc gdyby połączyć mapy od garmina z programem Sygica, miałbym nawigację idealną :) Chociaż pewnie nie wiele czasu potrzeba, aby TeleAtlas uzupełnił mapę Polski dla Sygica i będę mógł zapomnieć o Garminie. Chociaż jeżeli chodzi o PNA to garmin według mnie robi bezkonkurencyjne urządzenia. Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 10:52:42 wysłana przez grzenio87 »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:22:33 »
- System wyboru trasy na terenie Warszawy wydaje mi się "bardziej sprytny" niż w garminie. Sam wybiera trasę preferowaną przeze mnie, tak aby uniknąć przejazdu przez miasto a zarazem korków. Garmin zawsze chce mi się pchać przez centrum :)

Nie istnieje taki program.

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:36:30 »
Miałem na myśli, że wybiera taka trasę ktorą ja zazwyczaj wybieram aby dotrzeć np. na uczelnie. A nie, że ja mysle i tak sobie ustawia :) poprostu widać, że ma inne priorytety przy wyliczaniu trasy. i tylko o to mi chodziło

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:17:18 »
A mnie chodziło tylko o to, że nie ma programu, który ominąłby korki warszawskie. Póki nie będzie jeszcze ze trzech mostów i kompletu obwodnic.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:54:56 »
grzenio87, fajnie by było jakbyś swój wyczerpujący opis wzbogacił jeszcze o parę screenów.

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2008, 15:55:01 »

















Zdjęcia samego Sygica, niestety zapomniałem ustawić w poziomie. Garmina pominąłem, ponieważ jego zdjęcia chyba są ogólnodostepne, a w razie jakbyście chcieli to moge dorzucić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 23:02:44 wysłana przez grzenio87 »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2008, 08:36:21 »
Ogólnie fajnie się to prezentuje na tych screenach, mam tylko zastrzeżenia do ikonek POI - są zdecydowanie za małe w stosunku do pozostałych znaków/napisów.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2008, 09:30:53 »
Może fajnie ale nielogicznie, skoro trasa prowadzi w lewo to dlaczego skreślona tablica jest po lewej? :O
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:31:16 »
Przyznam, że o tych tablicach też myślałem.. Myślę, że to chyba bug mapy ponieważ na trasie z Łomianek do Warszawy pojawiąją się dwie ulice które są ok 3km dalej (same etykiety). Jedna z nich to Armii Krajowej, która jest na screenie. Może stąd to się bierze, nie wiem. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 12:35:31 wysłana przez grzenio87 »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:47:19 »
Może fajnie ale nielogicznie, skoro trasa prowadzi w lewo to dlaczego skreślona tablica jest po lewej? :O

Bo to pewnie fake, albo bug.
Na Pułkowej tablice musiałyby być ustawione odwrotnie (<->).

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 03, 2008, 19:06:33 »
Jaki fake? To jednak nie jest bug.. Okazuje się, że z prawej pokazywane są drogi, które prowadzą do celu a z lewej odwrotnie. Niestety tak jak mówi nocnyMarek w momencie gdy poprawna droga prowadzi na lewo takie oznaczenie staje się nielogiczne ;)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2008, 20:35:08 »
I dlatego na nieprzekreślonej tablicy zielona strzałka w prawo-skos?
Fake... :mrgreen: :grin:

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2008, 22:19:59 »
napisałem jak działa program :P Na ostatnim screenie właśnie przez zamysł twórców sygica doszło do nielogicznej sytuacji :D skreślona jest dobra tablica, tylko powinna być po prawej stronie.. ponieważ opisane na niej drogi po tym rozjeździe którywidzimy będą po prawej stronie - codzinnie tędy jeżdże :) A przez to, że zawsze skreślone drogi są z lewej strony (niezależnie w która stronę trzeba skręcić aby na nie dojechać), dochodzi do pewnej niejasności
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 22:21:43 wysłana przez grzenio87 »

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2008, 19:04:17 »
Wyszła nowa wersja 7.6 na platformy Windows Mobile oraz Symbian... narazie na temat zmian nic nie wiadomo...

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2008, 22:11:15 »
Wyszła nowa wersja 7.6 na platformy Windows Mobile oraz Symbian... narazie na temat zmian nic nie wiadomo...
wiadomo ;)

+ kilka typów sposobu liczenia tras
+ bardzo sensownie liczy trasy - testowałem tylko wersję "szybka", czyli pierwszą z brzegu i nawet nie miałem potrzeby testowania kolejnych
+ liczy sporo szybciej niż poprzednicy
+ nie kręci mapą dookoła po zjechaniu z trasy, uniemożliwiając kompletnie orientację (choć nadal wykonuje nieco dziwne ruchy - przez moment pokazuje pozycję na nowej drodze, ale w kierunku geograficznym, w którym prowadziła uprzednio wyznaczona trasa)


in minus jedna rzecz - delikatne opóźnienie wyświetlania wobec rzeczywistej pozycji gps (ok. 1s)

reszta wygląda bez zmian, czyli ładniutki wygląd, intuicyjne menu

ps. ww. wersja działa na wince, należy do folderu z wersją dla WM dograć aygshell.dll.

pzdr

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2008, 14:01:00 »
wyszła wersja 7.7... zmienił się wewnętrzny format map oraz _podobno_ format POI.
wizualnie ze screenów większych zmian nie widać (w sumie do interface ciężko się było przyczepić)
poczekamy, zobaczymy

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:11:07 »
A mapy jakie tym razem dali 2008.7 czy 2008.10 ?? Jezeli 2008.10 to byłaby to pierwsza "obca" aplikacja zawierająca poprawki map share z tomtom'a. sam jestem ciekaw jakby to wygladało   B)

Odp: Sygic McGuider
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:52:12 »
A mapy jakie tym razem dali 2008.7 czy 2008.10 ?? Jezeli 2008.10 to byłaby to pierwsza "obca" aplikacja zawierająca poprawki map share z tomtom'a. sam jestem ciekaw jakby to wygladało   B)
ZTCP to 2008.10 - są nowsze niż w sygicu 7.6 (zresztą format wewnętrzny map się zmienił i mapy nie są wzajemnie kompatybilne). znalazłem jeden grubaśny błąd - brak nowego mostu w Płocku.
przeliczyłem testowo kilka znanych mi tras i pożegnałem się - wrócił problem ze starych wersji pod tytułem "maksymalny priorytet dla dróg o kategorii międzynarodowej" - czyli wszystkie z E w nazwie - np. Glinojeck - Przasnysz w każdej wersji routingu prowadził przez DK 7 do Mławy i potem DW544 do Przasnysz zamiast DK60 do Ciechanowa i potem DW617
poza tym w tej wersji map jest bardzo dużo drogowskazów (Lane Assistant) - na każdej krajówce praktycznie co rusz pojawiają się tablice.
niestety, pewnie dopiero kolejna parzysta będzie używalna, bo skopano jeszcze Plan Podróży - ustawiasz sobie wszystko, usuwasz zbędne cele (da się, a co, wszystkim punktom naraz możesz dać atrybut "ustaw jako cel" ...) po czym program pyta o punkt startu... załamałem się. dla pewności uruchomiłem za moment 7.6 i tam wszystko było OK z planowaniem podróży. acha, prędkość wyznaczania trasy nie wzrosła - trasę 400km z jednym punktem przelotowym wyznacza ok. 40 sekund, na wyznaczanie trasy 600km w naszym kraju jak zwykle warto pójść na kawę albo gdzieśtam sobie - trwa wieczność