uwaga na firmware do navroad 560bf

  • 9 Odpowiedzi
  • 6306 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

uwaga na firmware do navroad 560bf
« dnia: Sierpień 04, 2011, 18:43:49 »
Witam!
posiadam navroad 560bf z win ce 5 oczywiście bez ie . przedzwoniłem do serwisu i podpowiedziano mi ,żebym ściągnął sofcik ze strony www.navroad.pl z zakładki uchwyt sim.no i po aktualizacji nawigacja pojechała do serwisu.Czarny ekran nawigacja nie wstała .system po podlaczeniu widział ja jako mt3351 .sciądnąłem stery do tego procka ,sciągnąłem programik PndFlashtool.exe. ale nic nie wskórałem.prawdopodobnie mam za małą wiedzę .jak przyjdzie z serwisu to ja podłączę i spróbuję zgrać flash.
nie napisałem wina jest :( softu na stronce .nie działa na wszystkich navroad 560bf tak mi powiedziano w serwisie.paczka poszła na ich koszt.

Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2011, 23:37:20 »
witam!
nawigacja przyszła z serwisu z softem pod sim z opisem beta.
mogę powiedzieć jedno nie jestem z niego zadowolony,przy uruchomieniu igo8 wywala sie przy przeliczaniu trasy np: z nad morza przez niemcy do polski.
po uruchomieniu z własnym meni wszystko chula .to samo dotyczy automapy. W obu przypadkach pojawia sie komunikat out memory(generalnie za mało ramu).a chodziło mi tylko o przeglądarę.
Reasumując soft ok ale nie pod tę nawigację .Nawigacja ma za mało RAMU.Jeżeli nie znajdę nakładki która pozwoli korzystać z dobrodziejstw zestawu głośnomówiącego i transmitera FM to na pewno wrócę do wersji bez przeglądarki i bez obsługi sim.     

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2011, 09:21:49 »
Można by spróbować jednego z menu na MTK (GC5066 na przykład) - powinno działać wszystko, a zajmuje niewiele RAM'u.

*

pliers

Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2011, 20:23:47 »
troszkę się podepnę bo od jakiegoś czasu mi róniez wyskakuje błąd "Out of memory..." podczas używania AutoMapy, co ciekawe nic a nic nie zmieniałem w urządzeniu, a jak wyznaczam trasę do Warszawy (z Łodzi) to bardzo często ten błąd wyskakuje. Co ciekawae tylko do Warszawy, bo wyznaczając kilkukrotnie dłuższą trasę do Szczecina nigdy mi się nic takiego nie zdażyło. Zwalam to na karb ogromnej ilosci danych LiveDrive! i SmartRoutes...

Moje pytanie: czy da się jakoś w NR560BF ustawić, żeby nie wywalał tego błędu tylko po prostu wolniej/dłużej myślał? Ten sam program z tymi samymi ustawieniami i w tych samych warunkach na dużo gorszym sprzęcie (loox500) po prostu zwalnia drastycznie ale w końcu policzy trasę a nie zamknie aplikację i już.

Próbowałem w panelu sterowania znaleźc jakieś ustawienia ale suwak od pamięci był już maksymalnie w lewo, wyłączyłem też raportowanie błędów...bez skutku.

Ma ktoś jeszcze inne pomysły?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2011, 09:58:07 »
Jaką masz ustawioną wartość na suwaku "pamięć dla map" i "pamięć dla POI" w AutoMapie?

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2011, 10:52:12 »
@darecki-M
@pliers

Przy korzystaniu z uchwytu SIM trzeba ustawić pamięć na mapy 6,5 - 7,5MB, a dla POI ok. 1MB.
Przy korzystaniu w tradycyjnym układzie może wystąpić brak pamięci i też trzeba zmniejszyć trochę pamięć na mapy.
Jeżeli korzystasz z pakietu DUN TOMKA666 to nie trzeba zmniejszać wcale pamięci. Na operacje programu zostaje wówczas ok. 11 - 8MB.
U siebie to wszystko przetestowałem i działa OK z AM PL jak i AM EU 6.9b.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline janlol

  • *
  • 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • ?
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, Automapa 6.15 Europa
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2011, 14:41:02 »
zmniejszyc? ja powiem szczerze ze zwiekszalem pamiec na max. dla map. przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z pna.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2011, 15:59:23 »
Skoro zwiększasz pamięć dla map i POI, to mniej jej zostaje na działanie samego systemu CE (i pamięciożernej nakładki również). Komunikat o braku pamięci generuje system, a nie AutoMapa i to system właśnie może zamknąć program, który mu "przeszkadza". Zatem trzeba zmniejszyć zużycie pamięci przez AM, a to można zrobić tylko zmniejszając przydzieloną pamięć dla map i POI.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2011, 19:57:15 »
Dokładnie tak jest, jak pisze angler22
Pozdrawiam
Leszek

*

pliers

Odp: uwaga na firmware do navroad 560bf
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2011, 20:27:18 »
Bardzo dziękuje za wskazówki. Skoro sugerujecie że pozbycie się nakładki NavRoad spowoduje zwolnienie troszkę pamięci to mam pytanie...po odblokowaniu będę widział pulpit Windows, tak? Wtedy będę musiał sobie tam zrobić skróty do AM, opery? co z połączeniem DUN? też wystarczy zrobić skrót?

Próbowałem skryptu Tomka666 ale nie ogarniam go powiem szczerze a nie mogę znaleźć skryptu po prostu do odblokowania.