Problem z sygnałem GPS.

  • 5 Odpowiedzi
  • 5384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AndreAn

  • 20
  • Sprzęt: Navroad 430BT + Automapa 5.1.1., IGO 8, MioMap 3.3
Problem z sygnałem GPS.
« dnia: Marzec 04, 2008, 15:27:43 »
Witam,

Od pewnego czasu mam problem polegający na tym, że urządzenie bardzo długo szuka sygnału GPS (w zakładce GPS/info są informacje na żółto o wykrytych satelitach). Czasami sygnał GPS nie jest znaleziony w ogóle. Nic nie było w międzyczasie (od czasów kiedy urządzenie działało bez problemów do teraz) kombinowane w ustawieniach i oprogramowaniu, oprócz ściągania nowych danych z MIPLO. Może ktoś ma jakiś pomysł, czy muszę ratować się w serwisie ?

pozdr.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z sygnałem GPS.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 10:43:52 »
Chyba pozostało Ci ratowanie się serwisem. Jeśli urządzenie tak samo z siebie się zachowuje to może być to uszkodzenie elektroniki/soiftu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline XGrzesX

  • ***
  • 468
  • Sprzęt: Motorola Milestone, HTC Tytn II, Asus A636
Odp: Problem z sygnałem GPS.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2008, 20:08:18 »
Witam,

Od pewnego czasu mam problem polegający na tym, że urządzenie bardzo długo szuka sygnału GPS (w zakładce GPS/info są informacje na żółto o wykrytych satelitach). Czasami sygnał GPS nie jest znaleziony w ogóle. Nic nie było w międzyczasie (od czasów kiedy urządzenie działało bez problemów do teraz) kombinowane w ustawieniach i oprogramowaniu, oprócz ściągania nowych danych z MIPLO. Może ktoś ma jakiś pomysł, czy muszę ratować się w serwisie ?

pozdr.

Czy rozwiązałeś problem GPS ? Co było przyczyną ?

*

Offline mabo

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, Mio Spirit 680
Odp: Problem z sygnałem GPS.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2008, 20:27:24 »
AndreAn - też jestem ciekaw jaka była przyczyna kłopotów. Mój NR750F z dnia na dzień przestał "widzieć" satelity (sygnał:0D). Chyba go w poniedziałek wyślę do serwisu.
BM

Odp: Problem z sygnałem GPS.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2008, 21:10:37 »
Witam,

Od pewnego czasu mam problem polegający na tym, że urządzenie bardzo długo szuka sygnału GPS (w zakładce GPS/info są informacje na żółto o wykrytych satelitach). Czasami sygnał GPS nie jest znaleziony w ogóle. Nic nie było w międzyczasie (od czasów kiedy urządzenie działało bez problemów do teraz) kombinowane w ustawieniach i oprogramowaniu, oprócz ściągania nowych danych z MIPLO. Może ktoś ma jakiś pomysł, czy muszę ratować się w serwisie ?

pozdr.

Czy rozwiązałeś problem GPS ? Co było przyczyną ?


Co to znaczy, że bardzo długo szuka sygnału? Mam 430BT i AM5.0.5 i żadnych problemów z sygnałem. U mnie denerwujące są zwisy. Przy pierwszym uruchomieniu urządzenia przed jazdą zawsze się zawiesi (w różnych momentach). Po twardym restarcie jest już OK.


*

Offline AndreAn

  • 20
  • Sprzęt: Navroad 430BT + Automapa 5.1.1., IGO 8, MioMap 3.3
Odp: Problem z sygnałem GPS.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:39:51 »
Witam,

Obecnie po instalacji wersji 5.05 jest juz O.K. Prawdopodobne przyczyny wcześniejszego zachowania to :
1) problem zmiany czasu (zmiana czasu na letni i ustawienie aktualizacji czasu w AM)
2) zaśmiecenie systemu (do tej pory tylko nadpisywałem soft)
3) duża baza POI

Pozdrawiam