NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS

  • 7 Odpowiedzi
  • 8731 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:45:15 »
Czy przełoży się to na "stabilniejszą pracę systemu nawigacyjnego i dokładniejsze wskazania lokalizacji" to się okaże.
Zresztą czy w przypadku PNA są jakieś z tym problemy?

W przypadku smartfonów z Androidem (a tam są często problemy z sygnałem) obsługa GLONASS niespecjalnie pomaga.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:59:47 »
Dokładnie, przy ostatnich problemach glonass-u to niewielka korzyść ;-)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2014, 14:25:27 »
W przypadku smartfonów z Androidem (a tam są często problemy z sygnałem) obsługa GLONASS niespecjalnie pomaga.

... a nawet zaszkodziła!

Mam dostęp do profesjonalnego urządzania GPS/Glonass dla geodetów (górna półka, szwajcarska produkcja, model z końca 2013) i mogę tam wybrać z którego systemu pobieram sygnał, mogę też wybrać żeby pobierał z obu i uśredniał.
Na podstawie moich obserwacji mogę stwierdzić że pozycjonowanie po Glonassie to całkiem ciekawe doświadczenie, bo jakość tego systemu ma się tak do GPS-a jak jakość starego moskwicza do nowego mercedesa.  :wink:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2014, 16:33:01 »
Będzie więcej "materiału" do porównania, ale dotychczasowe doświadczenia użytkowników Glonass'a na niektórych komórkach raczej nie wyglądają obiecująco. Zobaczymy, jak to będzie z NR.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2014, 21:34:42 »
W tej chwili z balkonu pokazuje mi w Sony Xperia SP użycie dziewięciu satelitów: 8 GPS i 1 Glonass na 21 widocznych w sumie. Więc  nie wiem czy ten jeden w tej chwili tak zaburza pomiar położenia - na pewno dwu systemowość  przydaje się przy gorszej widoczności nieba (np. w wąskiej ulicy z wysokimi domami). W dniu awarii SP widziało tylko 17 satelitów GPS i Glonass z tego samego miejsca (zwykle widzi do 24 satelitów), więc może coś już ogarnęli albo te wyłączone są za horyzontem. Zauważyłem kilka razy, że po dłuższej pracy SP potrafi zrezygnować z Glonassa i po osiągnięciu dokładności ok. 4 metry używać tylko GPS raportując widoczność tylko 12 satelitów (może zużywa wtedy mniej prądu?). Nie mam możliwości wyboru systemu czy algorytmu. Ciekawe jaki algorytm ma ten chipset i czego użyją w Navroad.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2014, 21:37:42 wysłana przez wsz »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: NavRoad wprowadza pierwsze w Polsce nawigacje z GPS i GLONASS
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:45:15 »
Gdzieś, jakiś czas temu czytałem, że tak to ma działać.
GLONASS ma być, jako system alarmowy i gdy pomiary na podstawie satelitów GPS będą w porządku odbiornik nie będzie szukał satelitów GLONASS (a co za tym idzie wyznaczał na ich podstawie lokalizacji).
ZTCP artykuł był o nowych chipach obsługujących obydwa systemy i taka obsługa miałaby być zaszyta w sterowniku odbiornika.
Jeśli to miałaby być prawda do producent sprzętu niewiele pomoże.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .