Navroad VIVO Plus: połączenie DUN z Samsung S5230 lub WAVE533

  • 4 Odpowiedzi
  • 2829 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline faramon

  • 5
  • Sprzęt: Navroad VIVO Plus
Witam wszystkich miłośników NavRoad
Czy próbował ktoś połączyć się funkcją DUN (NR VIVO Plus) z Samsungiem S5230? Parowanie jest bezproblemowe ale niepowodzeniem kończy się połączenie DUN, urządzenie wysyła sygnał do telefonu, gdzie pojawia się komunikat "Połączyć DUN z VIVO Plus?" zatwierdzam "OK" i po chwili następuje rozłączenie. W Samsungu WAVE533 tylko da się sparować urządzenia a DUN chyba w ogóle nie chodzi. Proszę o pomoc, czy trzeba wprowadzić jakieś dodatkowe ustawienia? Oba telefony pracują w sieci T-Mobile.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 20:51:24 wysłana przez faramon »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad VIVO Plus: połączenie DUN z Samsung S5230 lub WAVE533
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2012, 09:22:30 »
Zupełnie nie znam tych modeli Samsunga, ale podpowiem Ci, że nie ma większego znaczenia operator GSM, a liczy się system, na jakim chodzi telefon. Profil DUN wycięto całkowicie w telefonach z Androidem i najwyższych WM (powyżej 6.1). Jeśli zatem masz któryś z nich, będziesz miał problem z połączeniem internetowym z Vivo.

*

Offline faramon

  • 5
  • Sprzęt: Navroad VIVO Plus
Odp: Navroad VIVO Plus: połączenie DUN z Samsung S5230 lub WAVE533
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2012, 19:43:42 »
Dzięki za odpowiedź. Samsung WAVE 533 jest z systemem BADA, zaś Avila S5230 jest bez systemu i na niej to prawie się udaje, tylko jak pisałem wcześniej nie nawiązuje połączenia. W między czasie próbowałem połączenia z Nokią 6720 Clasic z systemem S60 3rd Edition i sytuacja jest taka sama, łączy przez BT jako zestaw głośnomówiący i tyle.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad VIVO Plus: połączenie DUN z Samsung S5230 lub WAVE533
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2012, 20:02:06 »
Skoro jest tak jak piszesz, to powinno działać na wszystkich tych modelach. Być może jest jakiś błąd w sofcie Vivo, obsługującym DUN. Połączenie można też zestawić z poziomu Win CE, ale to trochę bardziej skomplikowane.

*

Offline faramon

  • 5
  • Sprzęt: Navroad VIVO Plus
Odp: Navroad VIVO Plus: połączenie DUN z Samsung S5230 lub WAVE533
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2012, 20:42:36 »
Już raz zadałem pytanie o połączenie DUN do serwisu NR i odesłali mnie do operatora GSM, chyba będę musiał być bardziej uparty, sprzęt jest nowy na gwarancji więc musi chodzić. Dzięki. Ale jeśli ktoś wpadłby na jakiś genialny pomysł to chętnie wypróbuję.