NavRoad seria S6 - Test GPS

  • 9 Odpowiedzi
  • 32989 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

FISHBONE89

NavRoad seria S6 - Test GPS
« dnia: Czerwiec 21, 2014, 15:23:40 »
Witam,
Mam prośbę do posiadaczy obojętne jakiego modelu ale z najnowszej serii S6 aby wrzucili tu fotkę jak wygląda u Was ten "Test GPS", który jest w ustawieniach urządzenia.

U mnie po godzinnej jeździe po mieście wynik jest następujący:


Średnia ilość 8-9 satelit GPS i czasami złapało mi 2 satelity GLONASS ale na krótką chwilę...
A jak jest u Was?

*

Offline Antonio

  • *
  • 86
  • Sprzęt: GC 5066 & NavRoad AURO S6
Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2014, 21:13:17 »
Nie daję fotki, ale chcę ci odpisać, że u mnie po 5 s. jest ok 10 satelit. Nie ustawiłem jednak "f" tak jak pisze producent na 9600, lecz na 4800 - jest wtedy dużo lepiej.

*

FISHBONE89

Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2014, 17:47:51 »
Moje urządzenie wreszcie się rozkręciło (ENOVO S6). Przez 2 dni przejechałem ponad 1000 km. Nawigacja była on-line (włączona) przrz jakieś 15 h.
Oto wyniki:


P.S. Wreszcie połączył/znalazł satelity GLONASS!

Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2014, 14:01:22 »
Mój niestety okazał się kompletnym bublem, sygnału szuka bardzo długo i dodatkowo lubi go gubić. Nie jest to wina programu nawigacyjnego gdyż tak samo ma podczas systemowego działania satelit. Nawigacja nowa i z miejsca poszła na gwarancję, wywaliłem kasę a nie mam urządzenia.

i fotka, mimo widoczności satelit nie potrafi ustalić pozycji. Aktualizacja softu ze strony producenta nic nie dała.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 21:43:18 wysłana przez Staszq »

*

Offline rafalgil

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3000 + G-Space GS-R238
Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2014, 08:49:35 »
A po czym w tym teście poznać, które satelity są z GPS a które z Z  ГЛОНАСС ?

*

Offline gadas

  • 29
  • Sprzęt: Navroad DUXO (obecnie trup), LG G2 Mini, LG Nexus4
Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2014, 10:28:24 »
Ja mam Duxo, który był dwa razy w serwisie z powodu GPS (na gwarancji) A teraz padł mi trzeci raz ( już po gwarancji). Objawy jak u Staszq

Zastanawiam się co teraz kupić ale widzę, że powinienem unikać Navroad ;)

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2014, 00:30:39 »

No i mój Auro S6 też poszedł na gwarancję.
 Pół roku od zakupu i z wyszukiwaniem sygnału coraz gorzej. Ostatnio minimum 15 minut od startu i do tego sygnał "błądzący" obok drogi. Co gorsza na bateri wytrzymuje przy szukaniu sygnału ok. 10 minut. To już porażka. Miałem poprzednio Duxo i mam zwykłe Auro i bateria dużo dłużej trzyma(-ła) ( wiem że tu inny wyświetlacz, ale 10 minut na baterii to dno), i nie miałem problemów z zimnym startem. Zachciało mi się lepszego wyświetlacza i Glonasa jako wspomaganie , to mam za swoje.

EDIT:
Wróciła z naprawy po dwóch miesiącach. Czas naprawy i kontakt z serwisem to porażka.
GPS "łapie" sygnał szybko i bateria trzyma dłużej, ale po tych perturbacjach z serwisem, odechciało mi się NavRoad-ów.
Na razie zostaję przy starym Auro. Auro S6 sprzedaję i dziękuję firmie za dalszą współpracę.
Tak nie powinno się funkcjonować w XXI wieku ( chyba po części chodzą na piechotę do Chin).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 21:47:43 wysłana przez Adamela »

Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2015, 16:58:12 »
Wiec i ja sie dopisze w temacie navroad. Zaczynalem przygode z motolola 925 , mio 501 ,htc hd,htc desire z i nastały nr460,nr470 ,auro ,auro2s i w koncu auro S6 .
Do czasu auro bylo ok , kupiłem auro 2s i zaczeły sie problemy z gubieniem sygnału,drogi itp wiec kupiłem auro S6 bo ma glonass i bedzie lepiej łapało sygnał i rozczarowanie ,S6 kupione w sklepie wiec nowe i tez gubi sygnal,słaby sygnał,bładzi obok trasy jakbym jechal obok polami itd,na skrzyżowaniach skręca w inna droge słowem w mieście gdzie trzeba szybko reagowac porażka ...
Na poczatku napisalem do automapy bo zawsze mialem legalne programy i wg nich cos słyszeli o problemach z navroadem, wiec nowa firmowa najszybsza karta pamieci ,najnowsza automapa i dalej to samo w 2S i S6 .
Po tym co koledzy pisza o servisie navroad zastanawiam sie czy im wysłac S6 ? bo opisałem im temat i mam odesłac urzadzenie,plecki-uchwyt i kabel ???
Po co plecki? czy pełnia role dodatkowej anteny gps ???
Czy firma sie popsuła ,czy inna przyczyna sprzetowa,pamięć urzadzenia itp ? może ktos ma wtyki w servisie navroad i cos wyjasni ???
Zaczynam sie zastanawiac nad zmiana sprzetu,tylko jaka firma zeby znow nie wtopić...

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2015, 12:58:49 »
To co mnie przyciąga do serii S6 7 cali to:
- procek
- RAM 256 MB!!!

Jak widać z postów ta navi to lipa [ dziękuję również tutaj Pawłowi za porady].

Jednocześnie to jedyna navi pod WIN CE z 256MB - chyba że czegoś nie wiem?

Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

Odp: NavRoad seria S6 - Test GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2015, 14:17:33 »
Jestem nowy na tym forum, więc od razu napiszę, że nie jestem pracownikiem Navroad  :O Ale wbrew temu co przeczytałem, mam nawi Auro S6 i działa bez problemu. Kupiłem ją pod koniec wakacji w zeszłym roku, bo na papierze wyglądała super. Na forach nikt jej nie oszczędzał, ale pamiętam jak kupowałem moją pierwszą nawi 5 lat temu, to też było podobnie. Moje Auro S6 działało i działa od tamtego czasu bez zarzutu. Mam AutMapę po poprawkach, które zrobili, bo nie mieli w sofcie obsługi Glonass. Przejechałem dobrych kilkanaście tysięcy kilometrów i szybko łapał fixa. Nie wiem też skąd ten zapał do rorsyjkiego Glonassa, przecież niemal każda komórka łapie te satelity, ale i tak GPS ma priorytet i to on decyduje o jakości i sile. A Glonass jest tylko wsparciem. Byłem też na Ukrainie oraz St petersburgu i... tam też łapał mi lepiej GPS niż Glonass. Tak więc jak dla mnie Auro S6 to dobre urządzenie i potwierdziło, że Navroad w działce moto jest solidny.