NavRoad RECO2 nie rusza automatycznie po aktualizacji

  • 2 Odpowiedzi
  • 15207 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NavRoad RECO2 nie rusza automatycznie po aktualizacji
« dnia: Grudzień 07, 2015, 22:09:08 »
Kupiłem RECO2 w listopadzie i znalazłem na stronie producenta aktualizację oprogramowania wewnętrznego.
Aktualizacja przeszła, po czym urządzenie przestało się włączać w momencie pojawienia się napięcia z zasilacza, czyli kamerka nie ruszy sama, a po to ona jest. Dotknięcie przycisku zasilacza uruchamia sprzęt i pracuje on poprawnie.
Czy jakieś ustawienie opcji lub jakiegoś pliku wewnątrz, żeby całość ruszała automatycznie?
Pytanie dodatkowe: Czy można jakoś ustawić na stałe, że w momencie wyłączenia zasilania kamerka jeszcze zapisuje tworzony właśnie kawałek filmu i dopiero potem się wyłączała?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: NavRoad RECO2 nie rusza automatycznie po aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:47:58 »
Nawi z kamerami to zazwyczaj urządzenia skrajnie uproszczone i niewiele w nich można samemu "poustawiać", ponad to co wykombinował producent. Za włączanie się nawigacji po podłączeniu zasilania powinien odpowiadać bootloader i wygląda na to, że niepotrzebnie go zaktualizowałeś. Starszego softu raczej sam w sieci nie znajdziesz, ale możesz spróbować napisać do NR - być może udostępnią sam poprawiony bootloader.

Odp: NavRoad RECO2 nie rusza automatycznie po aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2016, 14:09:28 »
Cytuj
Pytanie dodatkowe: Czy można jakoś ustawić na stałe, że w momencie wyłączenia zasilania kamerka jeszcze zapisuje tworzony właśnie kawałek filmu i dopiero potem się wyłączała?

Miałem ten sam problem ze starszą wersją. Odpowiedź Jamiconu sugerowała jedynie ustawienie krótkich czasów nagrywania. Sam ustawiłem na 3 minuty. Wprawdzie trochę tracę na pojemności ale taki czas da się jeszcze przetrzymać, aby mieć pełny zapis ostatniego odcinka.