Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2

  • 7 Odpowiedzi
  • 21950 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« dnia: Listopad 02, 2015, 18:26:59 »
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Może ktoś mi pomoże i odpowie na pytanie zadane w tytule wątku. Niedawno zakupiłem NavRoad Reco 2 i próbuję zainstalować na niej auto mapę, jednak bez efektu. Mapę chciałem wgrać na kartę micro sdhc, bo oryginalna mapa  to Navigator Free, do której nie mogę się przekonać. Automapę wgrałem, ale działa tylko z poziomu explorera. Jak próbuję ją uruchomić  bezpośrednio z navi, wyskakuje mi komunikat, że mapa jest niezainstalowana. Czytałem na różnych wątkach, że trzeba utworzyć jej skrót skąd ma się otwierać, ale mi się to nie udało. Zasięgnąłem tu info http://blog.keepmind.eu/navroad-automapa-brak-programu-do-nawigacji.html , ale to się nie udało. Nie mogę znaleść na dysku flash plików,o których mowa w tym wątku. Więc jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2015, 18:44:28 »
W instalatorze AutoMapy należy zawsze zaznaczyć instalację dodatku dla Navroad - zostanie wtedy utworzony plik navroadmap.lnk na karcie i "przycisk" nawigacja zacznie uruchamiać AM. Navroad od lat trzyma się tego dziwnego i bardzo niewygodnego rozwiązania...

Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2015, 20:14:16 »
No i wlasnie to tez nie dziala:) może jest jakiś sposób by utworzyć to ręcznie tylko potrzebuję wskazówek

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2015, 20:34:27 »
Nie ma potrzeby ręcznie tworzyć. W załączniku masz dwie wersje - jedna na kartę SD, druga na Flash'a (to ta z F w nazwie).

Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2015, 22:44:26 »
Niestety to dla mnie za mało potrzebuję dokładniejszych wskazówek.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2015, 22:56:21 »
Żadnej filozofii nie ma - jak AM masz zainstalowaną na karcie pamięci, to dorzucasz do jej (karty) głównego folderu plik *.lnk bez F w nazwie.

Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2015, 21:50:21 »
Ja zainstalowałem AutoMapę Europa (na karcie SD), a w pamięci urządzenia (NandFlash) podmieniłem plik NavRoadMapsF, którego oryginalna zawartość była następująca:
36#"\NandFlash\NAVIGATOR\navigator.exe"
na taką:
36#"\SDMMC\AutoMapa EU\Automapa EU.exe"
Oczywiście zrobiłem to z komputera, kiedy kabelkiem podłączyłem nawigację.
Zasugerował mi to wpis na innym forum, dotyczącym innego urządzenia tej samej firmy.
Miałem duszę na ramieniu, ale ruszyło.
Jak już zauważyłem w tym forum, są inne metody uruchamiania mapy, ale za późno tutaj trafiłem. :angel:

Odp: Jak wgrać automapę do NavRoad Reco 2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2015, 22:27:26 »
Dzięki Jan2 za konkretną odpowiedż