Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy

  • 63 Odpowiedzi
  • 25454 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« dnia: Czerwiec 15, 2010, 09:55:33 »
jak to jest w życiu? czy Navroad NR560BF z Windows CE Core obsługuje AM i MIPLO, czy tylko modele z Windows CE Professional??? Czy można zainstalować MIPLO Synch na PC i instalować POI do AutoMapy???

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2010, 10:41:00 »
Czy można zainstalować MIPLO Synch na PC i instalować POI do AutoMapy???
To można zrobić zawsze i na każdym urządzeniu.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 21:39:34 »
Podepnę się pod temat, bo mam problem z Miplo  na Navroad NR560BF z Win Pro.
U mnie objawił się problem po instalacji AM 6.5.
Instalowałem na sformatowaną kartę microSD
Otóż po uruchomieniu w zakładce POI jest aktywna ikona od Miplosync, ale po kliknięciu wyrzuca komunikat, że nie można uruchomić Miplotransfer.
Ponowna instalacja  Miplosync przynosi efekt, ale tylko do wyłączenia nawigacji. Potem folder znika (instalowałem na karcie)  i potrzebna kolejna instalacja.
Co ciekawe przy instalce (pierwszy raz po wgraniu AM 6.5) pojawił się komunikat, że Miplosync jest już zainstalowany .
Pisałem do wsparcia technicznego, ale jak zwykle odpowiedzieli, że trzeba instalować program na PC i przenosić plik na kartę SD.
Osobiście wolę robić aktualizację z poziomu nawigacji, a nie bawić się z przekładaniem karty.
Ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać?
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 21:41:13 wysłana przez reneyvan »

*

Offline filipmar

  • 19
  • Sprzęt: NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2010, 14:51:23 »
Otóż po uruchomieniu w zakładce POI jest aktywna ikona od Miplosync, ale po kliknięciu wyrzuca komunikat, że nie można uruchomić Miplotransfer.
Ponowna instalacja  Miplosync przynosi efekt, ale tylko do wyłączenia nawigacji. Potem folder znika (instalowałem na karcie)  i potrzebna kolejna instalacja.

Wsparcie AM można sobie wsadzić :) Wcześniej też słyszałem, że do synchronizacji używać tylko PC.

Jeszcze do niedawna twierdzili, że na NR560BF nie da się odpalić MiploLoc, a MiploSync wyglądał jak <tu musiałbym coś niecenzuralnego napisać>  :mrgreen: Po tym jak ich męczyłem i po tym jak przesyłali mi kolejne nieoficjalne wersje do testów mamy Miplo w wersji działającej na naszych urządzeniach (a ja nie usłyszałem nawet przysłowiowego "dziękuje).

Poza tym, że poprawili funkcjonalność Miplo na Win CE, to nie poprawili instalacji tego programu (nie uwzględnili specyfikacji systemu)

Problem z Miplo, który opisujesz rozgryzłem sam i miałem się tym rozwiązaniem podzielić z supportem AM ale po tym jak mnie potraktowali mam ich w poszanowaniu :(

Spędziłem dużo czasu analizując sposób instalacji Miplo na naszych urządzeniach i rozbierając CAB-a (instalkę) na części pierwsze. Cała sprawa rozbija się o kopiowane podczas instalacji pliki do katalogu Windows. Specyfikacja systemu jest taka, że wszystko co dodatkowo skopiuje się do katalogu systemowego po wyłączeniu urządzenie "znika". Dokładnie chodzi o 4 pliki, które kopiowane są do:

  • plik "Miplo MiploSync.DAT" kopiowany jest do "\Windows\AppMgr"
  • plik "Miplo MiploSync.DLL" kopiowany jest do "\Windows\AppMgr"
  • plik "miplotoday.dll" kopiowany jest do \Windows
  • plik "MiploService.dll" kopiowany jest do \Windows

Jest jeszcze plik MiploStartup.exe, który podczas instalacji kopiowany jest do katalogu \Windows\StartUp i który ma zapewne automatycznie startować w momencie włączenia urządzenia, ale tego nigdy nie zrobi gdyż po wyłączeniu NR560BF znika - takie swoiste kuriozum  :E Jest jeszcze skrót do MiploSetup.exe umieszczany w katalogu \Windows\Programs, ale ten jest tylko po to, aby móc uruchomić Miplo klikająć na Start --> Programy.

Teraz, aby z Poziomu AM Miplo działało należałoby doprowadzić do tego, aby wymienione pliki, czyli MiploSync.DAT, MiploSync.DLL, miplotoday.dll oraz MiploService.dll znalazły się po włączeniu urządzenia w swoich pierwotnych lokalizacjach. Potrzebna jest, więc pewna modyfikacja. W tym miejscu chce zaznaczyć, że nie jestem pewien czy program MiploStartup.exe, a właściwie jego wystartowanie jest również niezbędne do działania Miplo z poziomu AM, dlatego na wszelki wypadek również uwzględniłem go przy swojej modyfikacji.

Mój sposób modyfikacji polegał na modyfikacji rejestru programem CeRegEditor (o sposobie pracy w tym programie można sporo poczytać w internecie) przy założeniu, że wcześniej MiploSync był już instalowany. Czyli puszczamy instalkę z poziomu urządzenia (plik CAB) instalujemy następnie zabezpieczamy pliki o których wyżej pisałem odnajdując ich i kopiując na kartę pamięci.

Skupię się, więc na modyfikacji jakie poczyniłem

Po tych czynnościach możemy przejść do edycji rejestru. Przed przystąpieniem do edycji rejestru należy wykonać jego kopię dla bezpieczeństwa.



1. Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders

- Edytujemy klucz StartUp wpisując wartość "\MyFlashDisk\Windows\StartUp"

2.  Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Apps\Miplo MiploSync
- Edytujemy klucz CmdFile wpisując wartość "\MyFlashDisk\Windows\AppMgr\Miplo MiploSync.DAT"
- Edytujemy klucz IsvFile wpisując wartość "\MyFlashDisk\Windows\AppMgr\Miplo MiploSync.DLL"

3. Przechodzimy do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Today\Items\MiploSync
- Edytujemy klucz DLL wpisując wartość "\MyFlashDisk\Windows\miplotoday.dll"

Całość naszych modyfikacji rejestru zapisujemy do urządzenia.

Przechodzimy w eksploratorze do dysku "MyFlashDisk" Tworzymy tam katalog "Windows", a w katalogu "Windows" Tworzymy katalogi:
- StartUp
- AppMgr

Po tym wszystkim, aby zmiany w rejestrze zostały zapisane na stałe trzeba bez wyłączania NR560BF wrócić do menu NavRoad (to brzydkie paskudne :D) i uśpić urządzenie. Następnie go włączyć powtórnie i po tym wyłączyć przyciskając na dłużej przycisk włącznika/wyłacznika


Po tych zabiegach pasuje upewnić się, czy zmiany w rejestrze zostały zapamiętane - jeśli tak to działamy dalej (natomiast jeśli nie, to coś źle zrobiliśmy :) )

Kopiujemy wcześniej "zabezpieczone" pliki do nowych lokalizacji, czyli:
  • plik Miplo MiploSync.DAT kopiujemy do \MyFlashDisk\Windows\AppMgr\
  • plik Miplo MiploSync.DLL kopiemy do \MyFlashDisk\Windows\AppMgr\
  • plik miplotoday.dll  kopiemy do \MyFlashDisk\Windows\
  • plik MiploService.dll  kopiemy do \MyFlashDisk\Windows\

Został nam jeszcze plik MiploStartup.exe z tych opisywanych wyżej.

W tym miejscu chce zaznaczyć, że nie wiem jak urządzenie zachowuje się przy uruchamianiu z oryginalnym menu NavRoad (czy "zaciąga" pliki z autostartu przy uruchomieniu się) - ja zmodyfikowałem swoje urządzenie tak, że włącza mi się do pulpitu Win CE i startuje wszystko co umieściłem w autostarcie, czyli po uprzedniej modyfikacji rejestru z katalogu \MyFlashDisk\Windows\StartUp

Do mojego autostartu mam skopiowany plik MiploStartup.exe oraz utworzony plik Start.bat. Plik wsadowy Start.bat utworzyłem z taką zawartością:

copy \MyFlashDisk\Windows\MiploService.dll \Windows\
Po poprawnym wywołaniu tego pliku wsadowego za każdym razem plik MiploService.dll jest kopiowany z \MyFlashDisk\Windows\ do oryginalnego systemowego katalogu urządzenia i za każdym razem po wyłączeniu urządzenia znika z tego oryginalnego katalogu systemowego.

Na takie rozwiązanie zdecydowałem się, gdyż nie znalazłem możliwości zmiany ścieżki do lokalizacji tego właśnie pliku MiploService.dll

Wystarczyłoby gdyby instalator kopiował te wszystkie pliki o których pisałem w "nieulotną" lokalizację (np katalog z zainstalowanym Miplo), tworzył sam klucze rejestru wskazując inne lokalizacje do tych plików, a żadna modyfikacja nie byłaby potrzebna ...

Całość opisanych tutaj czynności zajęła 15 minut.

Jest to moja autorska modyfikacja, więc przy ewentualnym cytowaniu i linkowaniu proszę powoływać się na mnie oraz na ten temat na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 18:45:15 wysłana przez filipmar »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2010, 16:42:21 »
W NavRoadzie Q1 instalator się pyta, gdzie zainstalować program, wskazanie na "MyFlashDisk", skutkuje zainstalowaniem programu w tym miejscu.

*

Offline filipmar

  • 19
  • Sprzęt: NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:28:14 »
W NavRoadzie Q1 instalator się pyta, gdzie zainstalować program, wskazanie na "MyFlashDisk", skutkuje zainstalowaniem programu w tym miejscu.

W NR560BF też się pyta i główne pliki tworzy we wskazanej przez użytkownika lokalizacji. Tyle tylko, ze pakuje również pliki o których pisałem w poprzedniej wypowiedzi w miejsce w którym po wyłączeniu urządzenia znikają.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:36:18 »
U mnie w windowsie tych plików również nie ma a miplo transfer działa z poziomu AM.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:45:58 »
U mnie w windowsie tych plików również nie ma a miplo transfer działa z poziomu AM.
Potwierdzam
ISTQB Certified Tester

*

Offline filipmar

  • 19
  • Sprzęt: NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:48:04 »
U mnie w windowsie tych plików również nie ma a miplo transfer działa z poziomu AM.
Potwierdzam

Może w Q1 jest już inna filozofia instalatora - ja pisałem to w oparciu o NR560BF. Jeśli możecie, to spróbujcie wyszukać te pliki i podajcie ich lokalizację - tak z ciekawości.

... i jeszcze jedno, te pliki normalnie mają atrybut ukryty, więc może dlatego ich nie widać.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 18:56:00 wysłana przez filipmar »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:50:36 »
Czy dobrze rozumiem, że sposób polega na tym, że te pliki zostają przeniesione w inne miejsce i zmieniona ścieżka do nich w rejestrach.. czy dobrze rozumiem?
ISTQB Certified Tester

*

Offline filipmar

  • 19
  • Sprzęt: NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2010, 18:53:06 »
Czy dobrze rozumiem, że sposób polega na tym, że te pliki zostają przeniesione w inne miejsce i zmieniona ścieżka do nich w rejestrach.. czy dobrze rozumiem?

Z grubsza właśnie tak wygląda ten sposób z wyjątkiem pliku MiploService.dll, którego lokalizacji nie można zmienić (a przynajmniej nie trafiłem na to), więc go "załatwiłem" plikiem wsadowym, który przy starcie systemu za każdym razem kopiuje go w pierwotną lokalizację.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2010, 19:03:02 »
Szczerze mówiąc to nie rozumiem tego całego zamieszania z połączeniami internetowymi na WCE 5.0 bo przecież to w istocie wykastrowany WM 5.0... to czy instalka AM nie może doinstalować tego co tam brakuje?
ISTQB Certified Tester

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2010, 19:35:32 »
W NavRoadzie Q1 takich plików nigdzie nie znalazłem, oprócz tych co są w folderze "MiploSync".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 19:41:11 wysłana przez AdamMie »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2010, 19:52:36 »
Pliki w "Windowsie" nie są niezbędne do działania Miplosync, ale dla usługi Miploloc już tak (przynajmniej tak wynika z testów na Blow 50YBT i GC 5066).

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2010, 19:56:25 »
Nie korzystam z tej usługi, dlatego może brakować tych plików.

*

Offline PYJTER

  • 35
  • Sprzęt: HTC ARTEMIS, HTC KAISER
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2010, 08:41:00 »
...

Wsparcie AM można sobie wsadzić :) Wcześniej też słyszałem, że do synchronizacji używać tylko PC.

Jeszcze do niedawna twierdzili, że na NR560BF nie da się odpalić MiploLoc, ....


O dzięki Ci ja próbowałem zmusić moje telefony oparte na WM 5,6,6.5 do współpracy z BT DUN i udało się już myślałem że najgorsze mam za sobą dopóki nie zainstalowałem Automapy Europe i sprawdzenia czy działa miploloc wczoraj pobieżnie nie czytając tego wątku zauważyłem że jak spróbować zainstalować miplosync to po resecie znikają pliki....
Ale widze że przeszedłeś całą drogę instalacji i opanowałeś to dzisiaj musze zarzucić te poprawki i przetestować Twoje rozwiązanie ;-)

Pozdrawiam....

*

Offline mnadziejka

  • 41
  • Sprzęt: NavRoad 560 BF+AM EU, Xperia X8, Nokia 7230
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:23:17 »
Witam
Właśnie dzisiaj nabyłem NavRoada 560 BF wersja PRO i próbuję zainstalować MiploSync na karcie i kiszka. Instalka rusza, zaznaczam że chcę instalować na karcie i wyskakuje komunikat taki jak na dołączonym zrzucie. Nadmieniam, że urządzenie jest włączone i podłączone do PC i komputer je widzi bo mogę na kartę wgrywać co chcę. Poprzednio miałem NR 450 BV i wszystko się wgrywało bez problemu.
Proszę kolegów o radę jak wgrać MiploSync. Z góry wielkie dzięki.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 29, 2010, 22:48:39 »
99% tego typu problemów wynika z "zaborczości" nakładki fabrycznej. Rozwiązanie - odblokować nawigację na chwilę, albo przynajmniej odpalić explorera w tle. Wtedy AS zyska dostęp do pamięci flash i karty.

*

Offline mnadziejka

  • 41
  • Sprzęt: NavRoad 560 BF+AM EU, Xperia X8, Nokia 7230
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:02:23 »
 :ok: Udało się wgrać ale dopiero za  trzecim razem jak ściągnołem instalkę MiploSync. Nie wiem co było przyczyną.

Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:27:34 »
Podpinam sie pod temat mam tez problem z zainstalowaniem miplo i uruchumieniem am trafic na NR560BF jak sobie z tym poradziłes ??

*

Offline mnadziejka

  • 41
  • Sprzęt: NavRoad 560 BF+AM EU, Xperia X8, Nokia 7230
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:36:03 »
Zrób tak jak angler22 post wyżej napisał, klikni w eksplorer i wtedy instaluj miplo.

Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 17, 2010, 16:49:19 »
Dzięki  Udało się to zaistalowac ale jak robie synchronizacje to wyskakuje "bład połaczenia z internetem " mimo ze jest kablem podpięty do PC i włączony jest AS wiesz co to morze być ??

*

Offline mnadziejka

  • 41
  • Sprzęt: NavRoad 560 BF+AM EU, Xperia X8, Nokia 7230
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:39:11 »
 Czy AS wykrywa uradzenie? Skonfigurowałes miplo po uruchomieniu?

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 03, 2010, 23:09:18 »
koledzy jak znaleźć katalog "\Windows\AppMgr" w NR560BF WinCE Core
w katalogu głównym urządzenia (My Device) mam katalog Windows ale w nim nie ma podkatalogu AppMgr

włączyłem w opcjach pokazywanie ukrytych plików, itp. ale podkatalogu nie ma??

u mnie MiploSync działa po restarcie, ale znika usługa MiploLoc i też muszę pokombinować z plikami

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 03, 2010, 23:24:22 »
Domyślnie może po prostu nie być tego katalogu (tak jest np na Blow i GC). Trzeba go albo utworzyć skryptem, albo spróbować zdefiniować w rejestrze (ale tego nie próbowałem).

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 04, 2010, 13:27:15 »
filipmar Wykonałem wszystkie polecenia instalacji MiploSync zawarte w Twojej instrukcji i przyciski MS w menu są szare. Zawartość nowych wpisów do rejestru dopisałem do istniejących (może trzeba inaczej) i zachowały się. Plik *bat stworzyłem wpisując kod "copy...." do innego pliku po skasowaniu starej zawartości, nadałem rozszerzenie bat i pokazała się właściwa ikona. Wszystko inne działa właściwie tzn. AutoMapa, AM'Traffic itd. Dodam, że instalację MiploSync dokonałem już wcześniej z poziomu PC i inaczej zainstalować MS nie mogę. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 04, 2010, 14:57:02 »
maryszek wgraj instalatora programu MiploSync w formie pliku CAB na kartę pamięci. Włóż ją do NR, uruchom eksploratora, w eksploratorze uruchom ten plik CAB z instalatorem. Podczas instalacji wybierz aby program zainstalował się na karcie SDMMC. Po zakończeniu instalacji uruchom przez eksploratora MiploSync i ustaw jego parametry, zapisz je. Po uruchomieniu AM ikonka MiploSync będzie aktywna i nie znika po twardych restartach urządzenia.

Niestety po każdym restarcie znika usługa MiploLoc.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 04, 2010, 15:47:58 »
Dzięki za wyjaśnienie ale wpisy do rejestru dobrze wpisałem, może trzeba nadpisać?
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline luckynyc

  • **
  • 236
  • Sprzęt: Asus A696, Navroad NR560BF
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2010, 22:44:47 »
ja nic do rejestru nie wpisywałem
muszę poszukać edytor rejestru - bo komenda regedit niestety nie działa :(

Połączone: Październik 05, 2010, 00:07:29
w opisie filipmar  jest jeden problem trudny do przejścia

ja zmodyfikowałem swoje urządzenie tak, że włącza mi się do pulpitu Win CE i startuje wszystko co umieściłem w autostarcie, czyli po uprzedniej modyfikacji rejestru z katalogu \MyFlashDisk\Windows\StartUp

jak zmodyfikować rejestr aby przy starcie uruchamiał pliki z  \MyFlashDisk\Windows\StartUp lub innego trwałego katalogu
kolega niestety nie wyjaśnił tego wątku

wydaje mi się, że tak naprawdę to nie ma konieczności żadnych zmian w rejestrze bo wystarczy aby przy każdym restarcie urządzenia skrypt kopiował wszystkie 5 plików w odpowiednie miejsca

« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 00:07:29 wysłana przez luckynyc »

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Navroad NR560BF i instalacja MIPLO do AutoMapy
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 05, 2010, 08:03:51 »
Twoje uwagi pomogły i MiploSync jest aktywny, ale nie do końca. Przycisk jeden i drugi jest podświetlony. Będę musiał przypisać MiploKod do synchronizacji na nawigację, mam teraz zarejestrowany do PC. Jeżeli chodzi o edytor, to jest fajny program CeRegEditor instalowany na PC. Już nie pamiętam, gdzie go znalazłem (Google, portal IDG.pl). Pisałeś, że w rejestrach nic nie zmieniałeś, tylko instalowałeś MS na karcie. W Windowsie i Program File rzeczywiście potrzebnych plików nie znalazłem, ale w rejestrach już nic nie zmieniam niezależnie czy są potrzebne czy nie.
Pozdrawiam i dzięki bardzo :ok: :D
Pozdrawiam
Leszek