Auro 2S - aktualizacja

  • 3 Odpowiedzi
  • 16877 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JanJaro

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Auro 2S - aktualizacja
« dnia: Czerwiec 27, 2016, 20:08:07 »
Witam
1. Mam Auro 2S z wersją OS - 3.2S i APP - 3.01S. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy są nowsze wersje softu. Próbowałem wykonać aktualizację wg instrukcji NR, ale po uruchomieniu nie startuje. Czy może to oznaczać, że mój soft jest aktualny?

2. Chciałem połączyć się z PC. Ma ekranie pokazuje się symbol USB, ale PC nie widzi karty. W ustawieniach mam USB.
Pozdrowienia
Jan

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Auro 2S - aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2016, 18:59:20 »
Ogólnie lepiej nie pakować się w aktualizację, o ile nawigacja działa stabilnie a producent wyraźnie nie zaleca takowej. Co do połączenia z PC - spróbuj innego kabla USB (jeśli posiadasz), ewentualnie innego portu USB w komputerze. Jak rozumiem sama nawigacja kartę widzi?

*

Offline JanJaro

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auro 2S - aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:55:16 »
Z aktualizacją sobie wyjaśniłem. Mój soft jest aktualny. Problem jest śmieszny, bo NR publikuje aktualizację, zaleca ją przeprowadzić, jeśli jest nowsza od softu w urządzeniu. Ale... nie podaje nr wersji, tej najnowszej. w urządzeniu sobie można odczytać. Dopiero telefon do serwisu to wyjaśnił.
Niestety, połączenie z PC nie jest takie proste. Urządzenie widzi port USB, tzn. że jest zasilane z tego portu. Więc to chyba nie kabel. Ale sprawdzę. Natomiast PC nie widzi urządzenia i wygląda na to, że potrzebny jest jakiś sterownik. Ale nikt nie wie jaki. Pomoc WIN10 też nie bardzo wie. Pozostaje przekładanie... :(
Pozdrowienia
Jan

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Auro 2S - aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2016, 23:00:44 »
Spróbuj odczytać identyfikatory VEN i DEV urządzenia w panelu sterowania Windows (zakładka szczegóły, identyfikatory sprzętu). Na tej podstawie można próbować dopasować jakiś sterownik.