NavRoad NR430BT kupno

  • 7 Odpowiedzi
  • 3602 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NavRoad NR430BT kupno
« dnia: Październik 30, 2007, 22:47:54 »
witam!

Od dluzszego czasu czytam wasze forum poniewaz zastanawiam sie nad kupnem nawigacji do samochodu. Od jakiegos czasu uzywalem nokie e50 plus osbiornik gps( na poczatek fajna sprawa ale maly wyswietlacz i slabe mapy tom tom dokuczaly dosyc mocno w trasie). Postanowilem kupic cos z wyswietlaczem 4,3 cala takiego jak:NavRoad NR430BT. Zdania co do modelu raczej nie zmienie bo wydaje sie bardzo fajnym rozwiazaniem do 1500 tys zl. Z palmtopa rezygnuje poniewaz jego funkcje sa mi zbede w trasie zawsze mam laptopa.
Po europie zdaza mi sie podrozowac kilka razy w roku glowie europa zachodnia, a w polsce gdzie poniesie tam sie jedzie:).
Wiem ze na zachodzie praktycznie kazde oprogramowanie dziala ok nie ma problemow z pokrycem powierzchni, jednak problemy zaczynaja sie w naszym kraju:(

Wiec mam kilka pytan do konkretnego modelu NavRoad NR430BT:
1. Która mape wybrac. NavRoad Map 7 Europa czy automapa 4.0 XL
2. Ile miejsca na karcie zajmie NavRoad Map 7 Europa ( bo ta mapa jest dostepna z 3 kartami 512mb, 2gb, 4gb).
4. Ile zajmuje mb automapa 4.0 XL polska a ile europa. 
3. Czy ktos w koncu przestestowal ten NavRoad Map 7 Europa.
4. Wiekszosc z was napisze ze brac automape XL ale co wtedy zrobic jak wyjade za garnice(automapa europa zbyt droga).
4. Czy na jednej karcie pamieci moge miec 2 mapy jedna wgrana przez pruducenta sprzetu a druga przeze mnie osobiscie(NavRoad Map 7 Europa i automapa lub tomtom tylko uzywany za granica)  i bez problemu z nich kozystac. Jezeli tak to karte z jaka pojemnosc brac(2gb,4gb).
5. Czy jednak zostac przy rozwiazaniu NavRoad Map 7 Europa poniewaz jest najbardziej ekonomiczna czy jednak automapa XL polska + kombinowac cos (co? tomtom) gdy wyjade za granice?

Prosze nie jechac za bardzo po mnie jestem nowy wiec moge sie mylic w kilku sprawach.
pozdrawiam. :worried:

numer gg:7188046

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2007, 23:54:51 »
witam!

Wiec mam kilka pytan do konkretnego modelu NavRoad NR430BT:
1. Która mape wybrac. NavRoad Map 7 Europa czy automapa 4.0 XL
2. Ile miejsca na karcie zajmie NavRoad Map 7 Europa ( bo ta mapa jest dostepna z 3 kartami 512mb, 2gb, 4gb).
4. Ile zajmuje mb automapa 4.0 XL polska a ile europa. 
3. Czy ktos w koncu przestestowal ten NavRoad Map 7 Europa.
4. Wiekszosc z was napisze ze brac automape XL ale co wtedy zrobic jak wyjade za garnice(automapa europa zbyt droga).
4. Czy na jednej karcie pamieci moge miec 2 mapy jedna wgrana przez pruducenta sprzetu a druga przeze mnie osobiscie(NavRoad Map 7 Europa i automapa lub tomtom tylko uzywany za granica)  i bez problemu z nich kozystac. Jezeli tak to karte z jaka pojemnosc brac(2gb,4gb).
5. Czy jednak zostac przy rozwiazaniu NavRoad Map 7 Europa poniewaz jest najbardziej ekonomiczna czy jednak automapa XL polska + kombinowac cos (co? tomtom) gdy wyjade za granice?

Prosze nie jechac za bardzo po mnie jestem nowy wiec moge sie mylic w kilku sprawach.
pozdrawiam. :worried:

numer gg:7188046
NavRoad Map 7 ma całą Europę.Zajmuje ok 1,7GB.Na karcie 2GB zmieścisz NM7 + AM XL(4.1) tylko z Polską.
Ja na Twoim miejscu kupiłbym AM4Europa , zajmuje jak na razie ok 1,95GB i nadal będzie poszerzana o kolejne państwa.Myslę,że w tej samej cenie.
Co do testów NM7 to mam i jak na razie w moim rejonie spisuje się dobrze,ale w porównaniu do AM to strasznie ubogi wygląd.Chyba,że to przyzwyczajenie.
TomToma samodzielnie nie zainstalujesz a ja osobiście nie polecam.Samodzielnie uda ci się zainstalować tylko AM4.
Teraz przelicz, czy kupić NM7 + AMPolski, czy kupić tylko AM4Europa. Cena chyba podobna, tylko że w AM4Europa nie ma wszystkich(na razie) państw co w NM7.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline plnf

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2, SDHC 8GB, AM 6.5, navigon 7 na Symbian
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2007, 09:29:20 »
Witam,

Zgadzam się z Jarkiem, jednak w tej argumentacji brakuję jedną małą rzecz ważną dla tych podróżujących zagramanicą.

Korzystanie z możliwości oferowane przez system TMC. (Bo NR430BT ma to wybudowane)

W NM7 czy AM4EU nie ma w dniu dzisiejszym takowej możliwości.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 09:30:57 wysłana przez plnf »
HTC HD2 (ROM blackSideDown 1.09.23569 PLK), SDHC 8 GB,  AM 6.5, NAVIGON 7.0 na Symbian v60

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2007, 12:20:43 »
Witam,

Zgadzam się z Jarkiem, jednak w tej argumentacji brakuję jedną małą rzecz ważną dla tych podróżujących zagramanicą.

Korzystanie z możliwości oferowane przez system TMC. (Bo NR430BT ma to wybudowane)

W NM7 czy AM4EU nie ma w dniu dzisiejszym takowej możliwości.

Pozdrawiam
Zgadzam się - nie ma, ale z tego co kiedyś zapewniał mnie support AM, pracują nad tym czy nawet są w fazie testów.
Może na przyszłe wakacje będzie tak możliwość.
@Radzio2 pisałeś,że zdarza ci się podróżować po Europie kilka razy w roku.Jeżeli jeździsz dużym autem(TIR) to ja poleciłbym zapkup wersji NR 730 z 7 calowym ekranem, nie wiele więcej kosztuje a jednak wielkość ekranu robi swoje  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 12:23:53 wysłana przez Jarojaw »
Pozdrawiam - Jarek

Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2007, 16:20:57 »
dzieki za odpowiedzi chlopaki. sprawa wyglada tak ze zamowilem nawigacje dzis NavRoad NR430BT z NavRoad Map 7 Europa na piatek powinno byc zaplacilem 1470 zl. Wybor mysle ze dobry bo same mapy tej firmy mysle ze beda rozwojowe jak sama firma idzie ostro do przodu. Karte wzialem 2 gb w zestawie z zainstalowanymi mapami, a jezeli na polske okaze sie za  slaba to o wtedy zostanie automapa 4.0 xl( okazyjnie na allgero moze uda sie kupic a jak nie to cenny wkoncu pojda w dol bo ludzie na torrentach ciagna juz skrakowane wersje).  a co do tmc oczekuje ze sie pojawi:). czekam niecierpliwie na sprzecik

pozdrawiam!!!

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2007, 21:18:31 »
Aktualizacja NavRoad Map napewno będzie płatna.Myśle,że się pośpieszyłeś z zakupem tych map. AMEuropy, masz pewność,że w trakcie roku jakaś aktualizacja się pojawi jak nie Europy to napewno Polski...i to miałbyś w rocznej cenie zakupu licencji.
Pozdrawiam - Jarek

Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2007, 15:13:58 »
witam! urzadzenie doszlo jest ok mapy nie wiem musze pojezdzic. prosze o rade jak mam ustwic pamiec(control panel-system-zakladka memory) zeby urzadzenie chodzilo szybciej.  jakie wartosci ustawic w lewo czy prawo?pozdr

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: NavRoad NR430BT kupno
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2007, 19:14:15 »
Myśle,że to już sobie musisz sam potestować i wybrać odpowiednią opcję.Ja nie zwróciłem szczególnej uwagi czy zmiana tego coś wnosi w stosunku do szybkości nawigacji.
Pozdrawiam - Jarek