Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE

  • 7 Odpowiedzi
  • 12158 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« dnia: Lipiec 12, 2008, 00:05:43 »
Witam

Czy orientuje się ktoś jak odblokować tą nawigację ????  Chce pozbyć się nakładki producenta i mieć dostęp do pulpitu.

Proszę o pomoc

Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2008, 03:27:46 »
Cwaniaki milczą, a my maluczcy skazani jesteśmy na szmelc, ja AM uruchomiłem na tym śmieciu, Zrobiłem to tak: zainstalowałem AM na Acerku E300 i przełożyłem kartę do Navroad-a NR 410 i po naciśnięciu Nawigacja, chodzi AM !!!

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2008, 15:22:00 »
Hello!

Mozesz sprobowac podmienic chociazby pliczek:

\FileBox\UBitApps\ImageViewer\ImageViewer.exe  na jakis CEdesktop lub inny :)

Powodzenia!:)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2008, 18:55:45 »

Mozesz sprobowac podmienic chociazby pliczek:

\FileBox\UBitApps\ImageViewer\ImageViewer.exe  na jakis CEdesktop lub inny :)

Powodzenia!:)

A dałoby się trochę jaśniej ?  :smile:   Bo chciałbym zainstalować MIPLO na tym urządzonku, a ciągłe wyciąganie karty i wkładanie do czytnika w lapku jest irytujące.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:29:32 »
Dokładnie tak, jak napisano, czyli bierzesz dowolną przeglądarkę plików na CE (explorer, GSfinder, CEdesktop, CECmd i jakie tam jeszcze są) i podstawiasz ją zamiast orginalnego programu exe obsługującego np przeglądanie zdjęć (jak napisał ΠΟΝΤΙΚΟΣ jest to konkretnie plik ImageViewer.exe znajdujący się w \FileBox\UBitApps\ImageViewer\). Po takiej podmiance zamiast przeglądarki zdjęć będziesz miał przeglądarkę zawartości PNA z możliwością uruchamiania programów (takie "prawie" odblokowanie).

Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2008, 22:59:01 »
Dzięki angler22
No fakt, działa po podmianie na CEdesktop.exe (ścieżka trochę inna  //MyFlashDisk/Shell/PhotoAlbum.exe), wystarczyło tupnąć nogą i zatrybiłem.
Problem jeszcze z Miplo, bo instaluje się bez problemu, ale przy odpalaniu placze że może brakuje mu jakiś bibliotek no i oczywiście się nie odpala. Wiesz może jakich ?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2008, 23:15:16 »
Z bibliotekami Miplo ma ciągle problem. Swoją drogą dziwię się, jak mogą wogóle pisać, że jest kompatybilne z win CE, skoro mnie osobiście nie zadziałało "od kopa" na żadnej nawigacji, na których próbowałem. Podstawowa sprawa to Aygshell.dll, ale warto też sprawdzić, czy ma się w systemie Cellcore.dll i Wininet.dll (tego np brakuje u mnie w R 66). Uczciwie się przyznam, że ostatnio instalacji próbowałem jakieś pół roku temu. Oczywiście domyślnie nie poszło, ale po dograniu paru bibliotek program odpalił. Niestety próba stworzenia jakiejkolwiek konfiguracji zawiodła (jakiś problem z obsługą XML) i poddałem się. Może w Navroad nie będzie tego problemu.

Odp: Navroad NR410 - odblokowanie windowsa CE
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2008, 23:23:31 »
Ok, dzięki. Coś pokombinuję, może się przypadkiem uda  :smile: , a swoją drogą skrobnę do supportu MIPLO.
Dla zainteresowanych tym wątkiem dodaję adresik, kilka potrzebnych rzeczy:  http://[*********]/Chomik.aspx?id=Sance&fid=27792473

- pierwsza odpowiedź od supportu MIPLO  --> wersja beta programu --> nadal brak możliwości synchro z poziomu NR410
- druga odpowiedź od supportu MIPLO -->  nie da się i kropka

... i to by było na tyle ;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 15:33:09 wysłana przez pa_well »