Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB

  • 5 Odpowiedzi
  • 15664 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« dnia: Listopad 21, 2014, 20:02:35 »
Jestem nowy więc witam wszystkich :)
Mam taką nawigację jak w temacie. Gdy podłączam myszkę przez usb to widać po ekranie że działa, podświetlają się przyciski ekranowe, przyciski przy myszy również działają ponieważ można uruchamiać programy. Problem w tym że nie widać kursora i trzeba na "ślepo" trafiać. Nawigację rozbiorę z obudowy i wsadzę w miejsce oryginalnej navi w mazdzie 6 gdzie nie ma polskich map.

Po części udało mi się przerobić oryginalny pilot od fabrycznej navi by sterował rolkami w myszce.

Dodam że navi jest fabrycznie odblokowana a system to Windows CE 6.0
Czy istnieje rozwiązanie tego problemu czy sobie odpuścić ?
Google nie wyszukuje nic na ten temat.

ps. Dałem zapytanie na innym znanym forum ale, tam na razie bez odpowiedzi

Pozdrawiam   
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 20:06:18 wysłana przez swawojandrzej »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2014, 20:16:36 »
Jako "problem" masz na myśli brak kursora tak? Owszem, jest rozwiązanie, ale wymaga podmiany plików (sterowników USBHid) i choć sam je kiedyś dopracowywałem i testowałem na nawigacjach z Sirf IV, to nie mam pewności, czy z każdą nawigacją zadziała.

Odp: Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2014, 20:48:12 »
Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. Jak podłączam myszkę do navi to ona działa. Można uruchamiać programy, rysować w "paincie" tylko kursora nie widać. Więc system myślę że ma w sobie sterownik myszki. A najlepsze jest to że działą nawet na myszce bezprzewodowej. I Krótkie techniczne pytanko. Czy bardzo skąplikowanym jest uruchomienie pulpitu w tej navi ? Bo jest tylko explorer.  Szukam jeszcze info na forum tutaj.

Pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2014, 09:18:05 »
Za wyświetlanie kursora myszki odpowiada właśnie sterownik (fabrycznie kursor jest wycięty). Jakiś czas temu przerabiałem nawet sterownik pod kątem dodania większego kursora (domyślny był bardzo malutki, na nawigacjach 800x480 pikseli). Odpowiedni plik powinien być chyba jeszcze na Forum - jak nie ma to poszukam u siebie.
W sumie może nawet wystarczy CI prostsze rozwiązanie, a mianowicie taki oto programik (w załączniku). Pozwala on włączać i wyłączać kursor pod Win CE (nie jest to "prawdziwy" kursor ze sterownika, ale spełnia swoje zadanie tak samo).
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2014, 09:32:54 wysłana przez angler22 »

Odp: Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2014, 15:44:32 »
coś nie działa. Na jednym wyskakuje błąd a na drugim niby się zainstalował ale dalej nie pokazuje kursora.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 780H HUGO - Podłączenie myszy komputerowej USB
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2014, 09:42:15 »
Może Ci brakować jakiejś biblioteki - w sumie norma na Win CE. Trzeba trochę powalczyć... Programik był testowany na CE 5.0, na 6.0 chyba nie, ale jak będę miał chwilę wolnego, spróbuję sprawdzić czy działa. Oczywiście tylko wersja ARM będzie działać - MIPS to nie ten procesor.
Jeśli jeszcze nie znalazłeś, to cały temat o myszkach i USB na CE był tu http://pdaclub.pl/forum/nawigacje-pna-pnd-ogolnie/klawiatura-zewnetrzna-do-pna/30/ Jak widać kursor był i działał, ale wymagał podmiany GWES'a na niektórych nawigacjach (a to często kończy się zwiechą).
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2014, 22:56:14 wysłana przez angler22 »