navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?

  • 69 Odpowiedzi
  • 13468 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 12, 2009, 23:36:33 »
Dobra tak sie zrobi . Dzieki serdeczne za pomoc .Poczytam troce na tej stronce co podałeś, jest tam troche wiadomości ,może się rozjasnie bardziej w tym temacie.

 edit AdamMie- udało się przywrócic posiadacza licencji czyli mnie , jest OK i legalnie tak jak było.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2009, 09:49:52 wysłana przez karmazyn33 »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 13, 2009, 10:35:59 »

Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 13, 2009, 12:39:51 »
No to popatrze i może jeszcze spróbuje z tym Miplo ale na razie odpuszczam , może po niedzieli

*

Offline antes55

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NAVROAD Vivo S6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:53:21 »
Też "pobawiłem się"z MIPLO na moim nowym Navroadzie 560. Doszedłem do - jak niżej :

- zainstalowałem MIPLOSYNCA na PC stacjonarnym
- przeprowadzam synchronizację na PC - tworzą sie trzy pliki
- pliki te przenoszę  na kartę SD z Navroada
- po włączeniu na Navroadzie Automapy i przejściu do punktu : zarządzanie POI wczytuję znajdujący się
  na karcie plik z rozszerzeniem .amp (nazwa dowolna jaka została nadana przy synchronizacji na PC) po-
  leceniem "wczytaj plik"
- plik się wczytuje i aby zamknąc aktualnie otwarte okno w automapie klikam OK - wtedy nastepuje u mnie
  "reorganizacja pliku"....
Efekt tego jest nastepujący ;
- na mapie widać wszystkie wczytane z MIPLO punkty (te kategorie które subskrybuję)
- nie widac ikon oryginalnych przypisanych poszczególnym kategoriom tylko "niebieskie punkty"  :),
  jednakowe dla wszystkich kategorii (pomimo, że status synchronizacji odczytany w MIPLOSYNCU daje
  informacje, że ileś tam ikon zostało pobranych)
- status synchronizacji podaje również, że ileś tam dźwieków zostało pobranych - ale dźwięków tych
  nie ma :-) :-),
Wygląda na to, że jeżeli MIPLO synchronizuje się z poziomu PC to coś jest nie tak z tym pobieraniem ikon i dźwieków. Może i gdzieś coś przeoczyłem ??? - może ktoś z Was jeszcze do czegoś innego doszedł ???.


*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:59:43 »
Musisz nie tylko przekopiować pliki POI, ale również ikon oraz dźwięków.

*

Offline antes55

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NAVROAD Vivo S6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2009, 01:01:37 »
Niedstety nie wiem jak to zrobić  :( - może coś podpowiesz ???.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2009, 01:34:07 »
Skopiować katalogi Automapa EU\Icons oraz Automapa EU\Voices z PC na kartę SD w te same lokalizacje. Dodatkowo plik categories_pl.dic z PC na kartę, w odpowiednią lokalizację.

*

Offline antes55

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NAVROAD Vivo S6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2009, 01:47:57 »
Gdzieś mineliśmy się myślami i nie rozumiemy sie......ja myślałem, że zasubskrybowane ikony oraz dżwieki z MIPLO ściągają się przy synchronizacji jako "zaszyte" w pliku z rozszerzeniem .amp . Tak jednak chyba nie jest. Jak czytałeś w moim poście - synchronizowałem z MIPLO na PC jako, że MIPLOSYNCA nie da się na Navroadzie zainstalowć. Po synchronizacji znalazłem na PC we wskazanym (przy synchronizacji) miejscu (utworzyłem sobie specjalny katalog na pulpicie) trzy pliki. które potem przekopiowałem na kartę SD z Navroada - i dżwieków ani ikon po wczytaniu pliku przez PM z Navroada nie ma  :(. Oczywiście wiem, że w pliku DATA FILES Automapy sa foldery ICONS oraz VOICES. Aktualnie mam je puste. Gdyby więc przeprowadzać synchronizację MIPLO z poziomu Navroada to rozumiem że pobrane ikony i dźwięki własnie tam by się skopiowały  ... ale ja robiłem synchronizacje z poziomu PC i nie moge aktualnie znaleźc miejsca na PC gdzie ewentualnie zostałe zapisane ikony i dźwięki. Nie ma ich w kazdym razie w katalogu w którym utworzł sie plik z rozszerzeniem  .amp (katalogu ,który zresztą sam utworzyłem wczesniej i "kazałem" MIPLOSYNCOWI zapisać tam ściagane pliki). Gdzie więc na PC zapisały się ściagniete z MIPLO dźwieki i ikony ????.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2009, 01:52:13 »
W katalogu C:\Automapa EU\Icons oraz C:\Automapa EU\Voices, chyba, że najnowszy Miplosync umieszcza je gdzie indziej.

*

Offline Maciej Loret

  • ****
  • 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
  • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: navRoad 360 czy mozna zainstalowac miplo?
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 19, 2009, 08:53:16 »
Po synchronizacji znalazłem na PC we wskazanym (przy synchronizacji) miejscu (utworzyłem sobie specjalny katalog na pulpicie) trzy pliki. które potem przekopiowałem na kartę SD z Navroada - i dżwieków ani ikon po wczytaniu pliku przez PM z Navroada nie ma  :(. Oczywiście wiem, że w pliku DATA FILES Automapy sa foldery ICONS oraz VOICES. Aktualnie mam je puste. Gdyby więc przeprowadzać synchronizację MIPLO z poziomu Navroada to rozumiem że pobrane ikony i dźwięki własnie tam by się skopiowały  ... ale ja robiłem synchronizacje z poziomu PC i nie moge aktualnie znaleźc miejsca na PC gdzie ewentualnie zostałe zapisane ikony i dźwięki. Nie ma ich w kazdym razie w katalogu w którym utworzł sie plik z rozszerzeniem  .amp (katalogu ,który zresztą sam utworzyłem wczesniej i "kazałem" MIPLOSYNCOWI zapisać tam ściagane pliki).

Ja synchronizuję na kartę w czytniku. OIDP Nic nie trzeba kopiować. Dźwięki i ikony kopiowane są chyba automatycznie do odpowiednich katalogów.
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl