Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +

  • 27 Odpowiedzi
  • 8536 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2 kwestie:Nie mogę nic znależć na ten temat.

1.Czy jest jakaś opcja żebym po uruchomieniu urządzenia Navroad 320 moto pojawiał się na starcie widok WINDOWSA a nie taki -jak jest orginalnie.

Ewentualnie jak  zrobić skróty do nowych zainstalowanych programów żeby nie trzeba było ich uruchamiać z poziomu eksploratora.

2.Czy jest jakaś opcja zainstalowania oprogramowania, które jest na urządzeniu TWO NAV SPORTIVIA plus  (to + bardzo wazne bo czujniki ANT +). Nie chodzi mi o zwykły program TWO NAV 2.5  bo ten działa bez problemów. Chodzi mi o obsługę barometru i czujników ANT+.

Zainstalowany na NAVROAD 320 moto SPORTSNAVI owszem odczytuje np.puls ale Two nav sportivia + bylaby o niebo lepsza.


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2012, 11:28:17 »
Co do windowsa, nie widzę problemów - wystarczy nawigację "odblokować" do czystego CE. Jak to zrobić, zależy od konkretnego urządzenia (trzeba by trochę popracować nad 320 w tym celu).
Druga sprawa to jakaś abstrakcja dla mnie - co to za "czujniki"? Nawigacje na CE mają zazwyczaj tylko możliwość połączenia z PC w trybie gościa (za obsługę połączenia odpowiada PC). Sporadycznie jest możliwość podłączenia urządzeń komunikujących się w standardzie TTL (port szeregowy), ale to tylko w nawigacjach z portem TMC. I jeszcze opcja hosta USB, dostępna jednak tylko w nawigacjach z ATLASEM III i niektórych modelach Atlas V.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 11:52:08 »
Z czujnikami chodzi mi o takie cos

Tam w prawym gornym polu jest puls i cyferki.  O to wlasnie mi chodzi. Mialem zalozoną opaske na serce( z innego licznika rowerowego ) a puls widzę na NAVROAD 320 MOTO . 

Tylko że ten program SPORTSNAVI cienki strasznie, jakby się udało własnie  to co jest  np  tu 
http://octapc.com.au/prod3754.htm zainsatlować wtedy byloby  całkiem ok.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2012, 11:56:25 »
Czyli rozumuję, że czujniki już są podłączone (wbudowane) w NR320 tak? Nie znam tego urządzenia, więc miałem wątpliwości. Chodzi Ci zatem tylko o dopasowanie programu, a nie operacje związane ze sprzętem.
Widzę, że jest opcja zakupu licencji na TwoNav, więc szansa istnieje, jednak nie wiadomo na ile będzie on zgodny ze specyficznymi rozwiązaniami z NR320 (mogą nie zadziałać te "dodatki"). Na szczęście jest dostępne trial i można potestować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 12:05:14 wysłana przez angler22 »

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2012, 12:09:54 »
Tak czujniki są wbudowane ( to wlasnie ta technologia ANT+) . Chodzi mi dokladnie o to żeby zainstalować program ( two nav sportivia plus) który je obsługuje.

Te czujniki nawet nie tak ważne , chodzi mi o to zeby zainstalować program TWONAV SPORTIVIA 2.5.2 unified na Navroadzie. ( czy na jakimkolwiek innym sprzęcie z WIN CE albo Windows Mobile )

Mam ten program ( nawet wykupiona  licencje na Two Nav tylko to chyba nie to samo )  mogłbym go tu nawet wstawi ale nie za
bardzio wiem jak.

Jak u siebie instaluje dostaje komunikat ERROR initializing CompeHal modules I na tym instalacja się konczy

pozdr.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2012, 12:40:30 »
No właśnie tego się obawiam, że te "moduły" są kompatybilne tylko z urządzeniami Sportiva, a nie z każdym dowolnym sprzętem. Próbowałeś uruchamiać demo dostępne na stronie WWW?

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2012, 13:01:50 »
Tak TWO NAV pobrane ze strony COMPEGPS ( trial ) działa ok. Na razie bez numeru  ,przyjdzie nowa duża micro sd wtedy zarejestruje.


Caly ten katalog to chyba to co jest zainstalowane na Sportivii
pobieralem stąd http://we03.compegps.com/download/TwoNav_SportivaUnified_2.5.2.zip

-pewnie umieścili na wypadek jakby komuś Sportivia Siadła


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2012, 13:20:00 »
Czyli mówiąc krótko chcesz uruchomić to co w ostatnim linku na CE tak?

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2012, 13:26:46 »
Dokladnie.

Nawet kosztem kasacji tego wszytkiego co na Navroadzie jest zainsatlowane ( KAMAP+SPORTSNAVI)

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2012, 13:30:27 »
Kasowanie nie jest do niczego potrzebne - miejsca jest na pewno dość. Kwestia sprawdzenia tych dll'ek - zobaczę, czy coś da się zrobić.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2012, 13:38:23 »
Byłbym bardzo wdzięczy.

Dodam że przy próbie instalacji na Windows Mobile ( omnia ) ten sam komunikat.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2012, 13:48:16 »
Sprawa jest jasna - moduły HAL (Hardware Abstraction Layer), są ściśle związane ze sprzętem, a zatem taki moduł przeznaczony dla urządzenia sportiva nie odpali za żadne skarby na innym urządzeniu. Musisz zapomnieć o tej wersji. Do typowych PNA pasuje uniwersalny HAL dołączany do wersji demo na WM - ten z kolei nie będzie współpracował z wersją unified. Krótko mówiąc trzeba używać wersji udostępnionej przez producenta dla wszystkich urządzeń, a nie dedykowanej do Sportivio.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2012, 14:24:02 »
No to niestety kiepsko.

Choc jak czytalem jest mozliwość instalacji tego co na Sportivii na takim sprzęcie Funtrek 130 pro http://www.holux.com/JCore/en/products/products_content.jsp?pno=402  z win ce.

Tyle, że to chyba identyczne technicznie jak Sportivia  urządzenie.

Takie cos mozemy przeczytac na jednym z Forum
Cytuj
durch einen Insider wurde mir bestätigt, dass der Fun trek 130 pro mit einer kleinen Anpassung und der PPC TwoNav-Lizenz Baro und Kompass unterstützt. Das Gerät startet und verhält sich wie ein Sportiva+.

Jest jeszcze nadzieja ,że w zwykłym TWO NAV pojawi się  niedługo opcja odczytu wysokość z wbudowanego barometru ( nie tylko na podst GPS CZY DEM ) najgorsze, że to pewnie w wersji na Androida.
 

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2012, 14:32:40 »
Tak też sądzę, że są to urządzenia bliźniacze i dlatego program odpala. W przypadku PNA jednak różnice są za duże i musiał byś znaleźć wersję CompeHAL, która z jednej strony pasuje do sprzętu, a z drugiej ma wszystkie opcje wymagane przez wersję Unified (podmianka z wersji na PPC przykładowo, da od razu komunikat o niewłaściwej wersji).

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 29, 2012, 15:10:35 »
Wyglada na to, że się przeliczyłem.

Jest takie urządzenie MEDION GO PAL 3747 blizniacze do Royal tek 3200 i własnie NAVROAD320 moto. ( tak jak SPORTIVIA-FUNTREK 130)

Czytalem tutaj http://www.pocketnavigation.de/2011/12/medion-gopal-s3747/2/ i wychodzi że sprzedają tego Mediona z własnie TWO NAV-Compegps. Pytanie czy w Medionie obsługiwany pod Two Nav jest Barometr.

( Czemu chodzi mi o barometr -Two nav pokazuje nachylenie drogi i moc , a pomiar tych 2 danych jest oparty w dużej mierze o wysokośc a wiadomo, że małe zmiany wysokości barometr odczyta lepiej niż GPS czy DEM  i tym samym wskazanie nachylenia i mocy będą dokładniejsze choc juz teraz bez barometru  są sensowne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 15:12:21 wysłana przez decidedyet »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2012, 15:20:23 »
Jasna sprawa, że barometryczne wskazania są o niebo dokładniejsze niż GPS i wcale się nie dziwię, że chciałbyś z tego korzystać. Na mój gust producent softu TwoNav posiada jedną wersję softu (unified) ale być może różne kompilacje biblioteki CompeHAL, przystosowane do różnych modeli urządzeń (dla twórcy softu skompilowanie takiej biblioteki pod konkretne urządzenie to żaden problem). Zawsze można też spróbować napisać do supportu TwoNav z pytaniem o możliwe rozwiązanie problemu.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2012, 15:36:51 »
Dzięki za podpowiedz.

Chyba będę musiał tak zrobić  kto wie .

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2012, 15:41:27 »
Jeszcze się nie poddaję - mam parę pomysłów, może coś z tego będzie. Aczkolwiek obawiam się, że z tym odczytem z czujników może być ciężko.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2012, 15:49:11 »
Czujniki ,,pies drapał'' i tak mam licznik rowerowy ale BAROMETR.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2012, 16:29:33 »
Barometr niestety podpada w moim rozumowaniu pod "czujniki"... Z tego co zaobserwowałem, obsługa specyficznych funkcji (zatem i barometru pewnie), siedzieć może w module CompePlugIn_Navionics2005.dll . Moduł ten występuje wyłącznie w wersji unified i nie pozwala się załadować (przynajmniej na mojej nawigacji z atlasem V). Być może wynika to z ograniczeń licencyjnych (wersji "demo" dla programu unified nie ma), bo innych ograniczeń w dll'kach nie widzę. Licencja na ten program przypisywana jest do urządzenia, czy do karty pamięci?

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2012, 17:14:37 »
Licencja  przypisana jest do urządzenia nie do karty.
  Ta cala licencja to plik który kopiuje  się do katalogu Two Nav. Tutaj dalem ten plik
http://wrzucacz.pl/...

Tak odpisali z compe
,,Proponuję Panu kontakt bezpośrednio z TwoNav.com. Z naszej strony nie będę w stanie efektywnie pomóc. Odczyt danych ze sprzętowego barometru jest realizowany na każdym urządzeniu w inny sposób i stąd pewnie problem. Nie ma standaryzacji w tym zakresie.''
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 17:44:13 wysłana przez angler22 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2012, 17:43:27 »
Nie zamieszczaj linków do licencji na Forum - wprawdzie jest ona tylko dla Twojego urządzenia, ale nie ma co tego publikować. Jestem podobnego zdania jak support - musiał byś zbadać na podstawie wbudowanego w NR320 softu, jak realizowany jest odczyt barometru, a następnie napisać dll'kę do obsługi, zgodną z Twonav. Zabawa możliwa do wykonania tylko dla dobrego programisty. Z ciekawości masz może kopię rejestru tego Navroad'a? Może dało by się coś w nim ciekawego znaleźć...

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 29, 2012, 18:02:18 »
Programistą niestety nie jestem.
Rejestr ale gdzie tego szukac -jest dostep do eksploratora plikow.Katalogi My doc., Network,Profiles, Program Files ,Temp,Windows.Do tego inne ikonki: Application Data, My Flash Disk, SDMMC ,no i Control panel.

Jak realizowany jest odczyt barometru ?- Gdzie tego szukac Z tego co widze w SPORTSNAVI jest opcja barometr mmhg lub bar , ale to zapewne nie o to chodzi w sensie realizacji odczytu.

Daje ,,o systemie'' i wyskakuje.
Wersja OS: V1.0.2.33_NAVROAD
Wersja aplikacji: 1.0.2.77_SimpleBT_PLKJ_POLISH
Wersja GPS:2.15.0
EBoot:V1.0.0.9
StepLDR:V1.0.0.9
BTVersion: H11721-V14R23-PO506

Połączone: [time]Marzec 30, 2012, 00:16:02[/time]
Z ciekawości masz może kopię rejestru tego Navroad'a? Może dało by się coś w nim ciekawego znaleźć...

Cos mi sie udalo zrobic na podstawie CAREGEDIT -tutaj jest kopia rejestru Navroad 320 moto  http://wrzucacz.pl/file/9771333059318/rejestr-navroad.ceimg

Połączone: Kwiecień 01, 2012, 09:38:16
musiał byś zbadać na podstawie wbudowanego w NR320 softu, jak realizowany jest odczyt barometru, a następnie napisać dll'kę do obsługi, zgodną z Twonav. Zabawa możliwa do wykonania tylko dla dobrego programisty.

Z tym odczytem barometru ma prawdopodobnie zwiazek plik ,,RceApi.dll''   który znajduje sie na Navroadzie 320 tutaj sciezka:\NR320BM\ShellDisk\Shell

Wnioskuje sobie luzno na postawie wywodów na jednym z Forum w kwestii instalacji oprogramowania do latania lk8000  na SPORTIVII . Tam byl problem z odczytem wysokosci z barometru. Rozwiązaniem problemu miało być skopiowanie pliku "GM130API.DLL" ( taki jest w katalogu Two nav sportivia unified) do katalogu gdzie zainstalowany jest LK8000. Oba pliki z końc. dll maja początek różny ( pewnie jakis kod urządzenia ) ale druga część to API .

tutaj te 2 pliki http://wrzucacz.pl/file/4841333235950/pliki.zip

A tak to w orginale napisane:
Cytuj
Serch "GM130API.DLL" in TwoNav forder where you have "TwoNav_Sportiva.exe"
and copy it in LK8000 folder where you have LK8000-PNA.exe.

Start LK8000 3.0 (the last version), go in "SETUP system", then in "22 system", in device model you choix "Holux FunTrek GM-130".
Restart, and you have barometer haltitude and battery level.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 09:38:16 wysłana przez angler22 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 01, 2012, 09:41:58 »
Z rejestru widać, że jest osobna dll'ka odpowiedzialna za wysokościomierz - Altimeter.DLL. Urządzenie jest widoczne z prefix'em ALT. Masz to w HKLM\Drivers\Builtin. Rejestru ze Sportivii niestety nie mamy, ale przypuszczam, że jednak mocno się będą różnić. Może być też jednak tak, że nietypowe uruchamianie wersji Unified wynika wyłącznie z braku rejestracji tego programu - wprawdzie założyłem, że w takim przypadku dostaniemy jakiś komunikat typu "unregistered" albo podobny, ale równie dobrze może po prostu wywalać błąd HAL i koniec. To wiedzieć może tylko producent programu.
Spróbował bym jednak numeru z tym LK8000 (jeśli jest dostępna wersja demo tego programu, bo tego nie wiem). Jeśli po dodaniu plików jak w instrukcji odpali wysokościomierz, to by oznaczało, że NR320, Sportiva i Funtrek są bardziej zgodne niż sądziłem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 10:50:34 wysłana przez angler22 »

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2012, 15:24:08 »
Spróbował bym jednak numeru z tym LK8000 (jeśli jest dostępna wersja demo tego programu, bo tego nie wiem). Jeśli po dodaniu plików jak w instrukcji odpali wysokościomierz, to by oznaczało, że NR320, Sportiva i Funtrek są bardziej zgodne niż sądziłem.

Program  jest darmowy tak przynajmniej mi się zdaje , może za mapy trzeba płacić.
http://www.lk8000.it/download/software.html
   W końcu jakos sie udało zainstalować (  trzeba było dodatkowo  przenieść to co jest w podkatalogu LK8000 do głownego katalogu LK8000 bo tak wywalał ERROR)  ale pierwszy raz widzę tak nieczytelną aplikację choć dla tych co latają to pewnie Pikus. Same ustawienia config ( cokolwiek to znaczy ) to 20 stron . Na razie tych dll nie przegrywałem. 

W każdym razie na podstawie rys 6 ze strony  http://www.kujpomteam.paralotnie.pl/component/content/article/76-program-do-latania wszedłem w te 5 stronę ustawien i jest u mnie tak samo USE BARO ALTITUDE -ON zaznaczone  ale czy to akurat ta strona ustawień nie mam zielonego pojęcia.

Sprawdzę na początek jak z tym baro w aucie  z dll i bez.


*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2012, 17:21:06 »
Rzeczywiście groźnie wygląda ta aplikacja, ale innej metody sprawdzenia współpracy z altimetrem na razie nie widzę.

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2012, 23:05:32 »
Coś ,,nie widac'' tego BAROMETRU.Jakimś cudem udało mi się otworzyć okno gdzie widze HGPS  i Hbar no i tylko wyskakują cyferki przy H z gpsu.

Zrobiłem tak jak w tym cytacie wcześniej bez powodzenia.
Szukalem jakiś inf na ten temat ale niewiele konkretnych. Jedynie tutaj coś sensownego chyba.Odnośnie ROYAL TEK 3200 a  to niby to samo co Navroad 320

Odp: Navroad 320 moto -windows ce ekran startowy+two nav sportivia +
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2012, 17:19:22 »
Rzeczywiście groźnie wygląda ta aplikacja, ale innej metody sprawdzenia współpracy z altimetrem na razie nie widzę.


W końcu udało mi się zrobić żeby mieć wysokość z barometru na Navroadzie 320 Moto ( pod aplikacją lotniczą LK 8000) .Radzieccy koledzy pomogli, banalnie proste.

Należało wpierw uruchomić fabrycznie zainstalowaną na Navroadzie aplikację ,,SPORTSNAVI'' która używa barometru a potem odpalić właśnie ten program -LK -8000. A w opcjach wyboru urządzenia ustawić bliżniacze urządzenie Royal Tek 3200 . Po uruchomieniu aplikacji dostajemy komunikat wysokość baro z urządzenia Royal-tek ( czyli Navroad 320).

Tyle że nie wiem jaki ma to związek z uruchomieniem ,,Sportivii Unified '' na Navroadzie- czego w ogóle szukać.