Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?

  • 13 Odpowiedzi
  • 6193 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline brun

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5065 BT
Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« dnia: Lipiec 30, 2009, 17:02:59 »
Witam wszystkich!

Zastanawiam się nad kupnem nawigacji Navroad. Teraz jest pytanie. Czy kupić nową wersję nr560 (jeszcze nie sprawdzoną, brak jest recenzji na jej temat w internecie) czy może sprawdzoną i dosyć długo obecną na rynku nr460?

Co byście zrobili na moim miejscu? Wiem, że dużą zaletą jest większy wyświetlacz 5". A co z pozostałymi elementami? GPS ma więcej kanałów niż u starszego brata, jak dobrze rozumiem szybciej powinien łapać fix?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrowienia.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2009, 17:31:59 »
GoClever 5010, jest 100x lepszy.

*

Offline brun

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5065 BT
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2009, 09:37:43 »
Dzięki akubit za cenną dla mnie odpowiedź :) Ciesze się, że tak doświadczona osoba odpowiedziała mi na pytanie :)

Czy do GoClever bez problemu będę mógł zainstalować AutoMapę? Czy widnows, który tam siedzi jest odblokowany?
Wiem, że czasami, gdy się instaluje AutoMapę na urządzeniach bez wcześniej zainstalowanej firmowo mapy jest problem z jej odpaleniem przez przycisk sprzętowy "nawigacja". Nie wiem jak jest w tym przypadku.

Powiem szczerze, że trochę się boję, bo to mało znana firma, ale jeżeli piszesz, że to lepsze urządzenie niż Navroad to byłbym skłonny zaryzykować i kupić... zwłaszcza, że jest tańsze (nawet po doliczeniu AutoMapy).

Pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2009, 09:39:32 wysłana przez brun »

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2009, 10:55:02 »
Czy do GoClever bez problemu będę mógł zainstalować AutoMapę?

Tak, bez najmniejszego problemu. Wystarczy przy instalacji AM zaznaczyć dodatek Trak Autostart. Uruchomienie jakiegokolwiek programu GC5010 (i wielu innych!), w tym programu nawigacyjnego, polega na uruchomieniu pliku mobilenavigator.exe z katalogu MobileNavigator. Jeżeli nie jest włożona karta SD, to uruchamia się plik mobilenavigator.exe z katalogu MobileNavigator znajujący się w pamięci flash urządzenia. W przypadku włożenia karty SD priorytet ma ten sam plik znajdujący się na karcie SD. Dodatek Trak Autostart ma za zadanie właśnie stworzenie na karcie SD, w trakcie instalacji AM, katalogu MobileNavigator zawierającego plik mobilenavigator.exe, który jest plikiem startowym AM. Cała filozofia i do korzystania z AM nic więcej nie potrzeba.

Czy widnows, który tam siedzi jest odblokowany?

Nie jest odblokowany (zresztą pytanie co to znaczy odblokowany i po co taki ficzer w nawigacji?). Całe "odblokowanie" polega na podstawieniu pliku explorer.exe, zamiast pliku mobilenavigator.exe. Wówczas otwiera się eksplorator Windows ze wszystkimi jego funkcjami.
W praktyce lepiej jest podstawić pod plik mobilenavigator.exe jakiś shell, z którego jest dostęp do wszystkiego, co Ci potrzebne. Albo można zmodyfikować oryginalny shell. Wszystko na ten temat można znaleźć w sieci.

Wiem, że czasami, gdy się instaluje AutoMapę na urządzeniach bez wcześniej zainstalowanej firmowo mapy jest problem z jej odpaleniem przez przycisk sprzętowy "nawigacja". Nie wiem jak jest w tym przypadku.

Jak już napisałem powyżej, wystarczy zaznaczyć dodatek Trak Autostart w trakcie instalacji AM na karcie. W przypadku kupienia AM na karcie, zdaje się, że jest on już zainstalowany.

Powiem szczerze, że trochę się boję, bo to mało znana firma, ale jeżeli piszesz, że to lepsze urządzenie niż Navroad to byłbym skłonny zaryzykować i kupić... zwłaszcza, że jest tańsze (nawet po doliczeniu AutoMapy).

Myślę, że poza Polską firma Navroad jest równie lub mniej znana niż GoClever.

Tak się składa, że z racji moich zainteresowań, kilka miesięcy temu, zostałem w mojej firmie osobą odpowiedzialną za wybór do zakupu kilku kompletów nawigacji. Po weryfikacji ofert i oczekiwań, zdecydowałem o zakupie właśnie Navroadów NR460. W międzyczasie doradziłem koledze kupno GC5010, ze względu na dużo niższą cenę. Po obejrzeniu go, zostałem porażony jego możliwościami i jakością wykonania, a ponieważ procedura zakupu się przeciągała, zdecydowałem się kupić go dla siebie - w szczególności ekran 5" tutaj zdecydował.
Kilka dni temu firma zakupiła NR460 i miałem okazję je testować i dostosowywać. Nie żałuję swojego zakupu, przeciwnie, gdybym miał teraz wybierać, przeforsowałbym GC5010 mimo niższej ceny (w firmie bardzej istotna jestjakość od ceny, dlatego woleli droższe!).

W stosunku do NR460, mój GC5010 ma lepsze:

- działanie jako zestaw głośnomówiący Bluetooth,
- pełna implementacja profilu Bluetooth, co umożliwia bezproblemowe używanie najróżniejszych urządzeń, łącznie z surfowaniem po internecie przez komórkę, dzięki wbudowanemu mobile IE!
- pełny (nie okrojony) Windows CE, co umożliwia zainstalowanie Miplosynca i korzystanie z niego po połączeniu z internetem, co oszczędza zabaw z instalacją Miplosynca na PC i żonglowania plikami. W przyszłości liczę na AM Traffic, czyli przekazywanie online informacji o korkach i objazdach,
- bardzo dobry transmitter FM - jestem zszokowany jego jakością, po negatywnych doświadczeniach z innymi transmitterami,
- wejście AV, na przykład do kamery cofania lub odtwarzacza DVD!
- rysik, którego brakuje w NR460,
- możliwość działania USB w trybie hosta (po zmianie w rejestrze), czyli dołączania urządzeń typu twarde dyski, kamery, czytniki kart, pendrive'y itd.
- no i oczywiście 5" ekran!

Jakość wykonania jest porównywalna - bardzo wysoka w obydwu urządzeniach.

Na plus NR460 zapisałbym tylko gabaryty i ciężar urządzenia - rzeczywiście imponujące!

*

Offline brun

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5065 BT
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2009, 11:48:58 »
akubit - świetna odpowiedź. Dziękuję Ci serdecznie!!
Przekonałeś mnie do GC5010 :) Teraz patrzę, że w internecie pełno jest sklepów tego urządzenia z mapą Europy (która jest droższa, a tego nie potrzebuję), mało jest sklepów tylko z mapą Polski. Możesz mi podpowiedzieć gdzie kupiłeś swój egzemplarz?

Wracając jeszcze na chwilkę do samego urządzenia. Czy odbiornik gps jest równie dobrej jakości jak ten w Navroad? Szybko łapie fix?

Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczny za Twoje bardzo użyteczne dla mnie informacje i całą pomoc.

Pozdrowienia!

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:09:30 »
Ooo! Widzę, że fama poszła i urządzenie znika z półek  :O
Ja kupiłem w 1,5 miesiąca temu w Techlogic Gdynia z 462zł  :ok:
Co do modułu GPS to są porównywalne - MTK w NR460 i Centality Sirf w GC5010, ze wskazaniem na Centrality Sirf wbudowany w GC5010, obydwa znacznie lepsze od osławionego SirfStarIII.
Zresztą nie bez przyczyny SirfStar wykupił firmę Centrality  :D
Mam 2 GPSy z SirfStarIII, 2 z Centrality Sirf i jeden z MTK. Wiem co mówię.

*

Offline brun

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5065 BT
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:34:05 »
Właśnie szukałem i ku mojemu zdziwieniu w wielu sklepach jest info, że wycofane ze sprzedaży  :( ew. sama wersja Europa + kamera cofania i łącznie ok. 800 zł.
Poszukam i popatrze, może się uda :)

Świetne dzięki za wszelkie informacje i Ukłony.
Będę ew. w szczegółach odzywał się na PW.

*

Offline zorkadar

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2009, 11:37:05 »
Witam
Odświeżę temat bo również mam dylemat 460 czy 560? a może Q1?
Nawigacja będzie mi potrzebna w codziennej pracy więc potrzebuje w miarę dobrego urządzenia, koniecznie z auto mapą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2009, 15:37:42 wysłana przez zorkadar »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2009, 13:58:31 »
Jestem zadowolony ze swojego Q1, polecam.

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:33:18 »
Panowie..... proszę powrócić do tematu..... kolega pytał o 560 lub 460 a wy dajecie bardzo cenne rady ale nie na temat
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 09:17:48 wysłana przez rafk »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:18:05 »
Witam
Odświeżę temat bo również mam dylemat 460 czy 560? a może Q1?
Nawigacja będzie mi potrzebna w codziennej pracy więc potrzebuje w miarę dobrego urządzenia, koniecznie z auto mapą.


Dlaczego nie na temat?

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:27:07 »
proszę przeczytać temat (ze zrozumieniem)  :wink:....czyli "Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?" czy to jest jasne ??...proste jest ??  no i proszę poczytać odpowiedzi ... dotyczą one: GC5010, Q1 .....dlatego jest to nie na temat, mimo, ze odpowiedzi ciekawe i przydatne

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:54:17 »
Twoja odpowiedź dotyczyła bezpośrednio mojej wypowiedzi a nie innych kolegów.

*

Offline rafk

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR560
Odp: Kupno: navroad nr560 czy sprawdzony nr460?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2009, 12:59:12 »
ok, pozdrawiam..... ale jednak może ktoś podpowie który navroad jest lepszy.......560 czy 460 ??