Bateria w navroad 350

  • 10 Odpowiedzi
  • 5242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
Bateria w navroad 350
« dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:46:13 »
Witam

Mam pytanie do użytkowników 350, czy bateria po odłączeniu od ładowania (naładowana na full) trzyma Wam po wyłączeniu urządzenia tak jak mi około 8-9 godzin ?
Po tym czasie gdy ponownie włączę urządzenie bateria jest na wyczerpaniu i po chwili siada.
Czy mam pecha czy u Was jest podobnie ?

pozdrawiam

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2007, 22:03:50 »
A wyłączasz go tak "na prawdę" czy tylko usypiasz ? W sklepie mówili że wielu użytkowników myli się i potem narzeka na trwałość akumulatora .  Przesuwasz wyłącznik w lewo i trzymasz tak ze 3 sekundy . Wtedy urządzenie się na prawdę wyłącza . I tak może leżeć dość długo . O wiele dłużej niż 9 godzin .
Navroad 350

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2007, 23:07:29 »
A dziękuję być może tylko usypiam szczerze powiedziawszy.Zbadam i napiszę dzięki

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2007, 23:12:25 »
jakie wrażenia z uzytkowania w.w. sprzętu?

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2007, 23:21:24 »
Uhm, czyli teraz robią takie palmtopy, że na uśpieniu wytrzymują 8h??? :-? Ja sądze że jest coś stanowczo nie tak, bo ja dotąd wszystkie palmtopy można było wyłączyć tylko poprzez uśpienie i w takim stanie mogły sobie "drzemać" nawet kilka tygodni. Najlepiej by było gdybyś wykonał clean reset (czy jakokolwiek to się nazywa w WM5), jednak jeżeli nie chcesz tego robić to sprawdź czy jakieś procesy nie chodzą w tle, czy bt/wifi nie jest włączone itp.

*

Offline marekrydlewski

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Navroad 350+Automapa Eu
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2007, 11:18:59 »
jakie wrażenia z uzytkowania w.w. sprzętu?

                                                                  Witam

Poza baterią co do której  miałem wątpliwości (w tej chwili jestem w trakcie sprawdzania rzeczywiście przy dłuższym przytrzymaniu suwaka ukazuje sie komunikat power off ,przedtem zbyt krótko go przytrzymywałem i przełączałem go w stan wstrzymania),oraz trzęsącym się uchwytem, wszystko wg mnie działa ok i sprzęt sprawuje się bez zarzutów.Jeszcze jedną rzeczą ,która przydała by się to mimo wszystko rysik.Sama obsługa i klawisze urządzenia tego nie wymagają ,natomiast obsługa np automapy ,a zwłaszcza wyszukiwanie adresów byłoby wygodniejsze.
Mówiąc szczerze mocno zastanawiałem się przed wyborem 350 czy 430 .
Jednak o 350 zadecydowało w kolejności

1)Cena

Na gwałt potrzebowałem mapy europy i w tym momencie 400 czy 500 zł było dla mnie ważne a finanse w tym momencie na większy wydatek nie pozwalały

2)Wielkość ekranu
Tu były wątpliwości fajnie byłoby mieć większy ekran ,ale z drugiej strony na 350 co ma być widać to widać
a przy nawigacji słucham komunikatów na ekran spoglądając czasami.
Do multimediów wiadomo fajnie mieć większy ,ale od tego są telewizory.

Generalnie fajne ,nie duże urządzon-ko ,fajny futerał na pasek z wyjściem na słuchawki ,co przy podróżowaniu jest wygodne i ma niemałe znaczenie.

pozdrawiam wszystkich navroadowców


Napisane: Wrzesień 23, 2007, 11:11:27
Uhm, czyli teraz robią takie palmtopy, że na uśpieniu wytrzymują 8h??? :-? Ja sądze że jest coś stanowczo nie tak, bo ja dotąd wszystkie palmtopy można było wyłączyć tylko poprzez uśpienie i w takim stanie mogły sobie "drzemać" nawet kilka tygodni. Najlepiej by było gdybyś wykonał clean reset (czy jakokolwiek to się nazywa w WM5), jednak jeżeli nie chcesz tego robić to sprawdź czy jakieś procesy nie chodzą w tle, czy bt/wifi nie jest włączone itp.
                                                                                  Witam

Navroad to urządzenie klasy PNA (Personal Navigation Assistant) i taka jest być może specyfika tego urządzenia ,które poza tym nie posiada bt/wifi.

dziękuję i pozdrawiam

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:54:27 »
Urządzonko ma duży i wyraźny ekran . Jako że jest dedykowane do nawigacji to działa bezproblemowo .  Tu nie ma WM5 tylko Win CE . Uchwyt się telepie ale można to z przyssawką dokupić od 450 i jest OK .

Jak pojawia się POWER OFF to zapisuje ustawienia do flash dysku i się wyłącza . Jednak podpięcie ładowarki włącza go , czyli jakaś mała część urządzenia działa . Palmtopy to niemal zawsze pracują a palmfony tym bardziej . Tutaj nie ma takiego wymogu . Nieużywasz to wyłączasz go i tyle . Uchwyt telepie się .

Był nie tak dawno test urządzenia na PDACLUB_ie
Navroad 350

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2007, 13:55:01 »
ok - dzieki. a Ty go kupiles z AM? Nie masz moze mapy Navorad?

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2007, 14:43:45 »
Navroad to urządzenie klasy PNA (Personal Navigation Assistant) i taka jest być może specyfika tego urządzenia
Jak dotąd każdy palmtop z WinCE (bez względu czy to pocket, pna czy inny wynalazek) bez problemu wytrzymywał w uśpieniu przynajmniej kilka dni, jednak jeżeli jest to jakiś wyjątek to ok, przecież dla mnie to nic nie przeszkadza. Chociaż nawet w artykule na PDAClub jest wypisany jako plus dorbze trzymająca bateria. 8h w uśpieniu to jak narazie najgorszy wynik w historii palmtopów :] Zresztą sam mam "niby PNA" z WinCE 4.2 z GPS którego da się i całkowicie wyłączyć i uśpić i w tym drugim trybie leży nieużywany już tydzień i dalej żyje. :)

Cytuj
Tu nie ma WM5 tylko Win CE
Cytuj
które poza tym nie posiada bt/wifi.
Tak tylko teoretyzowałem. Nie wnikam w specyfikacje tego urządzenia.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 23, 2007, 14:57:17 »
uśpienie uśpieniu nie równe ;P
jeśli ktoś usypia urządzenie z uruchomionym rozmaitym softem moze się spodziewać innego wyniku niż gdy wszystko wcześniej grzecznie pozamyka (kiedyś pewien soft w uśpieniu niemal rozładował mi 4150 z dnia na dzień)

*

Offline Gufer-posepny

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bateria w navroad 350
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2007, 20:33:57 »
ok - dzieki. a Ty go kupiles z AM? Nie masz moze mapy Navorad?


Kupiłem z AM 4 .  Szkoda ze licencja przypisana jest do karty ( niebawem przeniosę ją ) Bo 512 MB to mało i karta mułowata .
Navroad 350