Automapa nie startuje po aktualizacji

  • 9 Odpowiedzi
  • 8116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Automapa nie startuje po aktualizacji
« dnia: Lipiec 13, 2010, 20:13:47 »
Problem jak w temacie. Nawigacja to NavRoad 460BT. Zainstalowana fabrycznie AM 6.5.0.c (PL)po aktualizacji do 6.5.0.d (PL) mapa nie startuje. Znaczy uruchomiła się tylko raz, by poinformować o konieczności rejestracji. Po zarejestrowaniu już nie można jej uruchomić. Podmieniłem plik navroadmaps.lnk zgodnie z instrukcją na stronie navroad.pl, ale nie pomogło. Kurcze z nokią 500 nigdy nie miałem takich chec, a tu taki zgryz. Pomóżcie proszę, bo nie wiem co mogę jeszcze zrobić, żeby mapa ruszyła. Być może trzeba będzie wrócić do wersji "c", ale przecież niedługo wyjdzie kolejna wersja mapy, a ja zostanę z problemem.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:15:13 »
Podczas instalacji zaznaczyłeś do zainstalowania dodatek "navroad"? - masz jedną czy dwie nawigacje na urządzeniu?

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:17:20 »
Mam jedną nawigację tylko AM. Zaznaczyłem navroad tak jak w mojej nokii. Czyżbym błąd popełnił?

*

Offline charlie102

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 560BF
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:25:29 »
U mnie w Navroad 560BF po każdej aktualizacji nie startuje. Pomaga SR urządzenia  :ok: A propo jest to trochę upierdliwe

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:33:48 »
Popełniłem format i zainstalowałem na próbę bez dodatku. Tym razem nawigacja w ogóle nie widzi żadnej zainstalowanej mapy.

EDIT:
Niestety soft reset też nie pomaga :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 21:36:44 wysłana przez emperator »

*

Offline charlie102

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 560BF
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2010, 21:50:55 »
Wydaje mi się, że problem związany jest z przekładaniem karty podczas instalacji. U mnie standardowo po instalacji, pomimo zaznaczenia dodatku dla urządzeń navroad nawigacja nie odpala AM. Jak już wspomniałem pomaga SR urządzenia - przy karcie włożonej do nawigacji. Spróbuj ponownie zainstalować AM z dodatkiem dla navroad. Po komunikacie, że nie widzi AM - SR. Mam nadzieję, że zadziała.

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2010, 22:37:57 »
Udało się :D Nie pomógł co prawda soft reset, ale poddałeś mi pomysł i przełożyłem kartę do nawigacji, po czym ponownie zainstalowałem jakiś mały pliczek i dołożyłem dodatek do navroada. Tylko, że tym razem aktualizację popełniłem przez USB. W sumie bez nadziei tapnąłem w ikonkę nawigacji i natychmiast się uruchomiła. Mam nadzieję, że to pomoże na dłużej.
Dzięki za pomoc  :ok:

Połączone: [time]Lipiec 14, 2010, 08:06:05[/time]
No i niestety chyba się za szybko ucieszyłem. Po wyłączeniu mapa już nie potrafi zastartować.

Połączone: Lipiec 14, 2010, 10:11:57
EDIT 2:  Wykonałem telefon do supportu navroadu i uzyskałem pomoc. Problem stwarzał katalog AutomapaEU znajdujący się w katalogu MyFlashDisc. Wystarczyło usunięcie go i program wystartował jak powinien. Katalog i skrót został automatycznie nadpisany poprawnie. Nawiasem mówiąc kompetencja i obsługa supportu na bardzo przyzwoitym poziomie.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2010, 10:11:57 wysłana przez emperator »

*

djdavemix

Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2010, 18:05:46 »
Ja po aktualizacji z wersji 6.5c do 6.5d zainstalowałem ponownie FW w NavRoadzie bo zwykły format karty nie pomagał a trwało to o wiele krócej niż szukanie błędów w rejestrze czy np. na ResidentFlash.

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2010, 19:13:50 »
Że krócej niż szukanie błędu to pewnie racja. Tyle, że trzeba widzieć, gdzie tkwi błąd. Ja próbowałem formatu karty, ponownej instalacji i podmiany pliku. Gdyby nie późna pora pewnie zadzwonił bym do supportu i sprawa byłaby rozwiązana. Nie wiem ile trwa instalacja FW, ale usunięcie katalogu trwało może 10- 15 sekund.

*

djdavemix

Odp: Automapa nie startuje po aktualizacji
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2010, 19:38:28 »
U mnie niestety nie pomaga usunięcie tego katalogu a w rejestrze nie chce mi się szukać. Kolejna -  czysta instalacja na formatowaną kartę nie pomaga.
Wersja 6.5.0 1006a znów nie aktualizuje się poprawnie.
A instalacja FW w moim Navroadzie trwa ok. minuty.