AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)

  • 6 Odpowiedzi
  • 18426 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« dnia: Grudzień 19, 2014, 23:09:04 »
Witajcie,

To mój pierwszy wątek, więc na początku chciałbym się przywitać.
Po tym, jak przez 8 lat dzielnie "przechodziłem" różnego rodzaju manewry z MIO P350 wreszcie nastał czas na coś oryginalnego.
Kupiłem Auro 6S + AM Europa.  Szczęśliwie rozpakowałem dziś pudełko, po czym podłączam urządzenie do kompa i ... ZONK !

3 godziny walczyłem (XP z activesync, oraz Vista i zainstalowana fabrycznie aplikacja połączeń mobilnych)
NIE DZIAŁA !
Kompy nie rozpoznają urządzenia.
Informatykę studiowałem daaawno, więc już się gubię. Zacząłem podejrzewać wadę nowego urządzenia.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Czy są tu jakieś "myki" które mogłem przeoczyć ?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 23:16:08 wysłana przez takiktos »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2014, 10:06:21 »
Większość nawigacji łączy się obecne z PC tylko w trybie Mass storage (czyli jako dysk przenośny). Tryb ten jest znacznie szybszy i pewniejszy niż AS. Jeśli w nawigacji jest możliwość zmiany trybu komunikacji (Serial / Mass storage), to połączenie w trybie Activesync (czy po nowemu WMDC) powinno działać. Jednak z tego co wiem, jest sporo problemów z działaniem tego typu połączenia na nawigacjach z Win CE 6.0. Dlatego właśnie radzę zrezygnować z "serial" i używać wyłącznie trybu dysku przenośnego.

Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2014, 23:48:33 »
Dzięki za odpowiedź kolego angler22  :ok:

Oczywiście, można wybrać Mass Storage (na AURO wyświetla nawet ikonkę, która wg instrukcji wskazuje, że tak się połączyło-na wyświetlaczu pokazuje się ikonka), ale mimo wszystko komputery nie widzą kolejnego dysku. Jak na nowy sprzęt w którego instrukcji obsługi napisane jest:
"Podłączyć do PC i wszystko stanie się samo.... " to trochę słabo !

Czy naprawdę jestem ewenementem i nikomu się coś takiego nie przytrafiło ?, czy może wiecie, a nie powiecie - bo po co "nowemu" mówić ?
A może faktycznie mam wadliwy sprzęt ?

Jeszcze raz proszę kogoś kto przerabiał temat o jakąś podpowiedź.

pzdr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 00:01:00 wysłana przez takiktos »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2014, 10:10:10 »
Osobiście podłączałem Auro do PC (nie jestem tylko pewien, czy była to wersja 6s) i z trybem Mass storage problemów nie było. Czy w nawigacji masz włożoną kartę pamięci?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 10:17:40 wysłana przez angler22 »

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2014, 21:41:45 »
Osobiście używałem S6( właśnie sprzedałem AuroS6) w połączeniu z Win 7.  Auro w trybie ActivSync, z tym że po podłączeniu nawigacja sama się nie łączyła, tylko musiałem ręcznie "odpalić" Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile (w XP to się inaczej nazywało),  i tam wybierałem "połącz bez synchronizacji". Jeśli zapomniałem o uruchomieniu tej apki , to faktycznie mogłem czekać i tydzień i nic się nie działo.

Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2014, 00:37:31 »
Osobiście używałem S6( właśnie sprzedałem AuroS6) w połączeniu z Win 7.  Auro w trybie ActivSync, z tym że po podłączeniu nawigacja sama się nie łączyła, tylko musiałem ręcznie "odpalić" Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile (w XP to się inaczej nazywało),  i tam wybierałem "połącz bez synchronizacji". Jeśli zapomniałem o uruchomieniu tej apki , to faktycznie mogłem czekać i tydzień i nic się nie działo.

Nie chodziło mi o to, że "wtykam kabel" i nic. Trochę informatycznego pojęcia mam.
Oba systemy (XP i Vista) i ich programy nie znajdują takiego czegoś jak "Auro".
W ogóle sprzęt wszędzie zachwalany, a ja jestem zniesmaczony. W instrukcji obsługi opisane jak wszystko łatwo się dzieje, a tu dupa.
Na starym P350 było ciach, pach dwa kabelki i jedziemy. A tu nowy sprzęt i lipa...
 
Macie jakiś pomysł, jak podłączyć Auro do netu (np po to, żeby zsynchronizować Miplo) ?
W ogóle to można by się pokusić o to, że sprzęt nie działa tak jak jest opisany i go oddać na podstawie rękojmy.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2014, 00:40:27 wysłana przez takiktos »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: AURO 6S i połączenie z PC (Xp/Vista)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2014, 09:20:47 »
Są tylko dwie opcje synchronizacji "z urządzenia" - jedna, to ta jaką próbujesz włączyć (połączenie AS). Druga, to połączenie Bluetooth DUN z komórką i dalej z internetem. Sporadycznie udaje się też wykorzystać Bluetooth PAN (właśnie urządzenia Navroad to potrafiły).
Ogólnie nie masz co porównywać Mio P350 (Windows Mobile) z jakąkolwiek nawigacją na Win CE - WM miał zdecydowanie bardziej rozbudowane mechanizmy synchronizacji z PC przez AS. W CE ta funkcja jest tylko szczątkowo, a dodatkowo im nowsza nawigacja, tym częściej obsługi AS (serial class) w ogóle nie ma.