NavRoad NR750F - warto?

  • 14 Odpowiedzi
  • 6690 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NavRoad NR750F - warto?
« dnia: Luty 13, 2008, 22:28:13 »
Witam navi maniaków ;)
Zainteresowała mnie przede wszystkim o wiele niższa cena od konkurencji tej 7" navi.

Tu można zerknąć co to takiego: http://www.nawigacjagps.pl/index.php?products=product&prod_id=873

Warto za to wybulić 1500zł? Mam kartę 4GB także nie potrzeba mi żadnych dodatkowych map, z tego co sie zorientowałem to urządzonko nie jest zablokowane (tak powiedział sprzedawca z tego sklepu powyżej) i przyjmuje dużo programów do navi (chyba tak to się nazywa) :o

Natomiast za połowę ceny można mieć coś takiego: http://www.allegro.pl/item310614451_nawigacja_gps_7_sd_2gb_mp3_mp4_divx.html

Miałem do czynienia z podróbkami navi 3.5" chodzą bardzo dobrze, na allegro sprzedawane są tego setki jako marka peyeing czy cuś w tym stylu, jednakże pierwszy raz widzę 7", no i co najgorsze sprzedawca daje tylko 14dni gwarancji :confused: Ten tańszy model ma WIN CE 4.2 a droższy 5.0, tańszy nie ma złącza USB, no a droższy jest znowu odblokowany...

Co radzicie?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 09:14:18 wysłana przez MŁYNEK »

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2008, 12:48:52 »
"Podróby" raczej bym nie kupował. Jeśli chodzi o Navroad 750, to musisz sam zobaczyć jak to chodzi w akcji. Duży ekran to niezaprzeczalna zaleta, tylko sprawdź najpierw czy masz na to miejsce w samochodzie i jak będzie ograniczać pole widzenia. Myślę, że 4,3 góra 4,8 cala to optimum. Druga sprawa to rozdzielczość - sprawdź w "praniu" jak wygląda 480x234 - jeśli Ci nie przeszkadza pionowe 10% rozciągnięcie to przetestuj jeszcze drugą sprawę - czujniki dotykowe znajdujące się na ramce (lubią się uaktywniać przy przypadkowym zbliżeniu dłoni i włączać niepotrzebne funkcje). Co prawda jest możliwość - ktoś w innym temacie to opisał - dezaktywacji tych czujników ale wtedy pozostaje tylko rysik. Proponuję sprawdzić inne modele, które posiadają jakieś dodatkowe przyciski/joystick, które ułatwiają nawigację po Automapie (ja osobiście w Navroad430 przesuwam ekran joyem, wciśnięcie joya przybliża widok, a jeden z przycisków bodajże Return - oddala, co ułatwia nawigowanie) W miomapie niestety nie ma takiej możliwości bo przyciski są predefiniowane, chyba że uda się to zmienić w którymś z plików ustawień i góra dół to przybliżenie/oddalenie a boki to obrót wokół osi (środka)

Pozatym 750 to raczej niewdzięczny "klocek" do noszenia poza autem.

A może warto trochę dodać i kupić coś takiego

Fujitsu Lifebook u810 (w Stanach kosztuje 870$) albo ASUS eeePC (ok 500$ tylko że jest sporo większy od Fujitsu)

Lifebook ma bluetootha więc wystarczy dokupić moduł GPS bluetooth, a w przypadku eeePC i bluetootha i odbiornik GPS (koszt ok 200zł)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 10:25:10 wysłana przez SwarE »

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2008, 16:45:25 »
Witam

Ja osobiscie kierowalem sie kryteriami:
- nawigacja;
- rozrywka dla dzieci w drodze(a dla mnie spokoj);
- zabranie z soba (tu juz gorzej, ale nie zostaje w aucie);
- czasami udostepniam tacie (i tu ekran gra role)

Wybralem 750 z duza karta pamieci.
Proporcje ekranu przy ogladaniu filmu, nawigacji sa do zniesienia, jednak przy zdjeciach troszeczke denerwuja.

Pozdrawiam



Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2008, 20:22:25 »
Oglądałem prezentację na YouTube i nie widać, żeby były takie makabryczne zniekształcenia jak opisujecie, a różnica między 4.3" a 7" jest baaardzo duża, no i zainteresowały mnie jego funkcje, szczególnie transmiter, odtwarzacz filmów itp...

Na dzień dzisiejszy nie ma na rynku niestety nic podobnego w tym samym przedziale cenowym.

Chciałbym się jeszcze na 100% przekonać, czy urządzonko nie jest zablokowane i czy można zapodać do niego program navi jaki się chce.

@skansenik możesz napisać coś więcej o obsłudze, wgrywaniu map itp...

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2008, 20:52:05 »
"urządzonko" z tego co wiem nie jest zablokowane.

Nie sugeruj się YouTube. Przejdź się do sklepu i przekonaj na własne oczy. Mi akurat zniekształcenia przeszkadzały (może to moje zboczenie) i wybrałem 430.

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2008, 22:04:33 »
No właśnie żeby w jakimś sklepie u nas w mieście był ten sprzęcik do obejrzenia to by było dobrze, w sobotę 4 godziny jeździłem po całym mieście :(

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2008, 07:50:38 »
W Warszawie byly te urządzenia w Entre.pl. Sprawdź tez na Komputronik.pl czy nie mają w którymś z salonów

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2008, 09:09:31 »
Chyba Młynkowi nie chodzi o Warszawę bo mieszka w Wielkopolsce (a gdzie dokładnie to nie wiadomo)

Najlepiej byłoby przeczesać duże sklepy komputerowe (Komputronik to dobre wyjście i chyba mają sklep w Poznaniu)

tu możesz sprawdzić punkty sprzedaży

http://www.komputronik.pl/html,p,kontakty/

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 13:37:20 »
Witam

Urzadzonko jest na WINCE 5.0 i trzeba troszeczke poszperac po forach za wersjami "skorek", bo jednak rozdzielczosc 480x234 nie jest standardowa.
Nie trzeba niczego odblokowac chyba, ze chcesz miec pulpit WIN. Ja uzywam standardowa nakladke + WolfNcu (z programami Navroad, TotalCommander, Keyb, Kalendarz) podpietego pod Nawigacje (po malej modyfikacji pliku XML).
750F moze wspolpracowac z takimi programami jak: AtoMapa 4.1.2; iGo 2006plus, oba bez problemu ze "skinami", iGo8 (tu problemy estetyczne co do wygladu menu, jednak mapa widoczna w calosci), TomTom 6 (tez delikatne problemy estetyczne, znacznie mniejsze niz u poprzednika).
Testowalem tylko i wylacznie tryb poziomy.

Najlepiej zadzwon pod infolinie NavRoad'a a oni Ci podadza z jaki sklepami w Twojej okolicy wspolpracuja.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 13:49:22 wysłana przez skansenik »

*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2008, 14:39:50 »
Zrobię malutkiego offtopa - a propos iGO 2006 plus. Szukam skina do rozdzielczości 480x272. Jeżeli masz takiego data.zip to reflektuję. Podeślij mi na maila. Thanks from the mountain ;)

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2008, 10:53:55 »
Witam

Urzadzonko jest na WINCE 5.0 i trzeba troszeczke poszperac po forach za wersjami "skorek", bo jednak rozdzielczosc 480x234 nie jest standardowa.
Nie trzeba niczego odblokowac chyba, ze chcesz miec pulpit WIN. Ja uzywam standardowa nakladke + WolfNcu (z programami Navroad, TotalCommander, Keyb, Kalendarz) podpietego pod Nawigacje (po malej modyfikacji pliku XML).
750F moze wspolpracowac z takimi programami jak: AtoMapa 4.1.2; iGo 2006plus, oba bez problemu ze "skinami", iGo8 (tu problemy estetyczne co do wygladu menu, jednak mapa widoczna w calosci), TomTom 6 (tez delikatne problemy estetyczne, znacznie mniejsze niz u poprzednika).
Testowalem tylko i wylacznie tryb poziomy.

Możesz mi powiedzieć gdzie trzeba poszperać aby coś znaleźć?

Co do sklepów najciemniej pod latarnią, przejeździłem z 20km a jeszcze więcej przechodziłem za tym urządzeniem, i na końcu postanowiłem wejść do sklepu komputerowego kumpla oddalonego od mojego domu o jakiś 1km, tak zrobiłem  :O :-? :|

Miał 730 na stanie, zademonstrował mi automapę, film, i muszę przyznać że są te dysproporcje ale nie takie jak piszecie, spokojnie można sie do tego przyzwyczaić.
Kiedyś były tylko tv 4:3, gdy weszły 16:9 obraz wydawał sie na nich do bani, z biegiem czasu człowiek sie do tego przyzwyczaił, i teraz bólem dla mnie jest oglądac tv na 4:3 :)

A jak wygląda sprawa podłączenie urządzenie do komputera? Już mam mętlik w głowie i teraz nie weim czy idzie komunikacja z pc i active sync czy nie idzie :)
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 12:11:51 wysłana przez MŁYNEK »

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2008, 14:03:16 »
Witam

750F bezproblemowo wspolpracuje z PC przez AS.
Do znieksztalcen mozna sie przyzwyczaic, chodzi o to ze obraz, ktory widzisz normalnie na PC bedzie rozciagniety w pionie.
Co do informacji to z mila checia podziele sie tym co wiem.

Pozdrawiam




*

Offline SwarE

  • *
  • 75
Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2008, 15:03:03 »
Cytuj
Kiedyś były tylko tv 4:3, gdy weszły 16:9 obraz wydawał sie na nich do bani, z biegiem czasu człowiek sie do tego przyzwyczaił, i teraz bólem dla mnie jest oglądac tv na 4:3 :)


Oj, tutaj dwie sprawy mylimy. Proporcje ekranu - oczywiście że 4:3 i 16:9 to inne formaty ale nie w tym rzecz - chodzi o proporcje punktów. 480x272 dla ekranu panoramicznego jest w porządku bo punkty to kwadraty, przy 480x234 to prostokąty (stąd zniekształcenia)

Niemniej jeśli przekonałeś się jak to wygląda i nie masz zastrzeżeń to w porządku - życzę przyjemnego korzystania ze sprzętu.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2008, 15:05:56 wysłana przez SwarE »

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2008, 15:54:38 »
Hehe kumpel mi załatwił navroada za 1400zł   :grin:
Jutro do odbioru  :O~

@skansenik podziel się informacjami ze wszystkimi, nie jednemu to pomoże w ulepszaniu swego nawigatora  :ok:

Odp: NavRoad NR750F - warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2008, 17:32:14 »
No i panowie mam to cudeńko u siebie w rączkach, później zamieszczę małą fotorelację dla przyszłych nabywców co jest w zestawie, jak to działa itp... Zamówiłem dzisiaj kartę pamięci 8Gb. Za kilka godzin zamieszczę małą prezentację...